Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Створили консорціум із вивчення Голодомору

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Створили консорціум із вивчення Голодомору

При Канадському інституті українських студій (КІУС) Університету Альберти створено дослідно-освітній консорціум із вивчення Голодомору. Організація цієї структури стала можливою завдяки щедрому дару на суму 1 062 тис. CAD від Фонду імені родини Темертей із Торонто. Головним завданням консорціуму є дослідження, вивчення, опублікування та поширення правдивої інформації про Голодомор в Україні 1932-1933 рр., щоб українська трагедія була ширше визнана в канадському суспільстві та представлена в шкільних програмах з історії й ґеноциду.

У реалізації цього завдання буде задіяно Центр досліджень історії України імені Петра Яцика та Методичний центр української мови при КІУС, а також педагогів, науковців і інституції на Заході та в Україні. Як пояснили в Інституті українських студій, консорціум має два головних напрямки: дослідницький і освітній. Дослідницький компонент займатиметься дослідженням Голодомору в співпраці з ученими, університетами, робочими групами, організаціями й бібліотеками на Заході та в Україні. Планується опублікувати низку наукових статей, переклади документів англійською мовою, довідник джерел щодо Голодомору й серію «Запитання — відповідь» для вчителів, учнів і широкої громадськості.
Дотаційна програма стимулюватиме дослідження маловідомих аспектів Голодомору та його порівняння з іншими ґеноцидами. Зокрема, наукову конференцію з нагоди 80-річчя великої трагедії українського народу заплановано на 27-28 листопада ц. р. у Торонто.
Освітній компонент акцентуватиметься на підготовці й розповсюдженні авторитетних і доступних ресурсів про Голодомор для учнів, педагогів, шкіл, міністерств і інших установ, а також лобіюванні питання включення тем, пов’язаних із Голодомором, до навчальних програм.
У КІУС повідомляють, що посібник із Голодомору в Україні для вчителів канадських шкіл вийде вже цієї весни. Його матеріали будуть розроблені англійською, українською та французькою мовами згідно з віковими особливостями учнів і предмету шкільної програми. Освітня конференція для педагогів запланована в Торонто на 10-12 травня ц. р. Варто особливо зазначити, що до консорціуму ввійшли відомі на Заході та в Україні вчені з Університету Торонто, Ратгерського, Стенфорського, Гарвардського університетів і Інституту історії України (Київ). Джеймс Темертей, завдяки щедрому фінансовому внеску якого й стала можливою реалізація проекту, народився в Донецькій області, у родині, яка пережила Голодомор. Він є відомий своєю філантропічною діяльністю.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...