Слава Богу за все!

Хори «Левада» й «Оріон» під орудою Ігоря Магеги
Віддзвеніли лункими колядками, щедрівками та віншуваннями Свято народження Христового, Старий Новий рік, свято Святого Василія, Богоявлення, а в моїй пам’яті ясною різдвяною зірочкою щоразу зринає яскравий спогад про одну неординарну подію, назву якої важко визначити одним словом. То був концерт, то була зустріч, то була віршована і музична проповідь про Христове народження, про безмежну Божу любов і Божу милість, про високі релігійні і людські чесноти. Цей захід організували хори «Оріон» і «Левада» з Торонто під мистецьким керівництвом Ігоря Магеги, запросивши до участі поважного гостя — священика з України, адміністратора парафії Вознесіння Господнього с. Велика Березовиця Тернопільської області о. Василя Брону, талановитого виконавця та автора багатьох релігійних, патріотичних і ліричних творів, які глибоко хвилюють і зворушують навіть зачерствілі серця. Заочне знайомство зі священиком відбулося через Інтернет, в якому мистецький керівник Ігор Магега та голова жіночого хору «Левада» Олеся Романко почули в його виконанні пісню «Мамина молитва», яку прослухали більше 3 млн слухачів. Ця пісня вразила простою і, водночас, дуже проникливою мелодією та глибоким життєвим змістом. Й аж за чотири роки Боже провидіння дозволило здійснитися мрії про зустріч хору з отцем і спільне проведення концерту.
Концерт відбувся у Humber Valley United Church. Хор «Оріон» (керівник — Василь Ахтемійчук) і «Левада» (керівник — Олеся Романко) майстерно виконували і класичні різдвяні колядки, як наприклад, «Богородице Діво» на музику А. Гнатишина (талановита солістка Орися Юзич), знаменитий «Щедрик» М. Леонтовича, так і сучасні колядки, створені нашими земляками — багатолітньою учасницею хору «Левада» Богданкою Пагутою та відомим поетом Анатолієм Житкевичем «Передріздвяна ніч», «Різдвяний дух». Прекрасно звучали і народні колядки «Ой у саду, саду — винограду» та інші.

о. Василь Брона
Молитовний дух сповнював усіх — і учасників, і глядачів. Василь Брона проникливо читав віршовані проповіді на слова о. Петра Половка — священика з Тернопільщини, з котрим він тісно співпрацює при написанні пісень. Це — «Слава Ісусу Христу», «Не жийте, люди, без Ісуса» й інші. Особливо запам’яталася причта про Давида та Голіафа. Молодий на той час юнак — пастух на ім’я Давид, котрий пізніше стане Ізраїльським царем, переміг могутнього воїна Голіафа, котрий був набагато дужчий за нього, добре навчений, у повному обладунку. Каменем з пращі цей юнак влучив у чоло того могутнього воїна і той загинув. Цим каменем є молитва, щира, постійна молитва. Такої молитви потребує зараз дуже наша матір Україна, яка, можливо, зараз подібна до того молодого юнака, яка бореться з добре озброєним агресором і в перемогу якої ми свято віримо. До речі, о. Василь, і під час Революції гідності перебував на Майдані, і в зоні проведення антитерористичної операції також. Концерти та духовні програми проводив сам або разом із гуртом «Фіра» з Тернополя. Виступав на прощах у Зарваниці, на різних духовних заходах, подіях і святкуваннях в Україні, а також за кордоном, зокрема, в Італії (Рим, Генуя), провів більш, ніж 200 концертів і духовних програм. Багато разів був духівником паломницьких груп у паломництві по святих місцях України, Європи (Краків-Лагевніки, Кальварія Забжедовська, Марія-Повч, Рим, Люрд, Фатіма, Тезе) й Ізраїлю, і щоразу у паломництво брав із собою гітару як один із засобів євангелізації, бо вважає, що це чудова нагода проповідувати не лише словом, а й духовною піснею.
У душу проникали прекрасні колядки «Новий рік», «Вифлеєм-зоря», «Коляда, коляда», «З нами Бог». А колядку «Ісус із Назарету» співали всі разом. Це було надзвичайне почуття єднання душ і сердець. І, звісно, пролунали пісні про найдорожче з альбому «Скажіть мені, лелеки», який був виданий 2009 року. 2018-го вийшов новий альбом пісень «Історія життя».
Дуже гарно прозвучали і колядки у виконанні подружнього дуету Ігоря й Андріани Артемяків. А апофеозом цієї зустрічі стало спільне виконання учасниками хорів «Оріон» і «Левада», солістами хорів Артуром Разгоєвим, Орисею Юзич, Андріяном Кузиком, Ганнусею Барабаш, Інгою Філіповою разом із о. Броною фінальних творів «Радуйся, світе», «Всяческая». А «Бог Предвічний», здавалося, співали янголи з учасниками та гостями.
Щастя почути і зустрітися з о. Василем мали українські глядачі у пансіоні ім. Івана Франка у Торонто й у Міссісазі, у Домі ім. Петра та Павла у Скарборо, у місті Ніагара-Фолз, у Гамільтоні та Монреалі.
Хтось із мудреців сказав, що хто співає духовні пісні, той молиться подвійно. А ми вважаємо, що той, кому Господь дарував талант створювати ці пісні, є надзвичайною, Богом обраною людиною. Релігійна пісня є тим духовним бальзамом, який лікує душу. Ці пісні зворушують, несуть душевні переживання, передають доброту та милосердя. Ми вдячні Всевишньому, що дозволив нам торкнутися не лише зором і слухом, але й душею і серцем до того величезного духовного багатства, яке створили о. Половко та о. Брона. І завжди будемо пам’ятати як о. Василь повторював з благоговінням: «Слава Богу за все!».
Леся Хмелик
Кобзар Валерій Харченко просить допомоги
Звернення кобзаря, волонтера, патріота України Валерія Харченка до всКобзар Валерій Харченко просить допомоги
APPELL von Kobsaspieler, Freiwilliger, Patriot der Ukraine Valeriy KhaЧому ніхто не знає про князя, котрий розбив перший наступ на Київ московитів?
Минуле якого не знаємо. Чому українська історія є витвором сусідськихПутін продовжує бавитися в «морський бій»
*** В небі чистім високім сяє золотом Сонце, Над Дніпром синьооким від