Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 26, 2020

СКУ у спостереженні за виборами в Україні

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

СКУ у спостереженні  за виборами в Україні

У відповідь на зроблене 25 січня 2012 року повідомлення міністра закордонних справ України про намір запросити міжнародні інституції на парламентські вибори, які відбудуться 28 жовтня 2012 р.,

Світовий конґрес українців (СКУ) заявляє про організацію делеґації міжнародних спостерігачів для активної участі у виборчому процесі в Україні.

Довготерміновий і короткотерміновий моніторинґи й інформація про перебіг виборчого процесу мають вирішальне значення для захисту молодої демократії в Україні. На останньому засіданні Ради директорів СКУ було прийнято ухвалу про створення спеціальної комісії, яка здійснюватиме керівництво та координацію міжнародної місії спостерігачів. Завданням комісії є запросити досвідчених добровольців зі складових організацій СКУ в усьому світі, розробити стратеґію спостереження за виборами, підготувати навчальні матеріали й інструктаж для спостерігачів за виборами та координувати місію спостерігачів.

Співголовами цієї комісії Рада директорів СКУ призначила Тамару Олексій, президента Українського конґресового комітету Америки, і Павла Ґрода, президента КУК, які мають багаторічний досвід в організації діяльності місії міжнародних спостерігачів.

Як новообрана співголова комітету, п. Олексій наголосила на життєво важливій ролі міжнародних спостерігачів у підвищенні прозорості виборчого процесу та заявила: «Я вдячна Раді директорів СКУ за висловлену довіру до Павла Ґрода та до мене щодо співголовування в спеціальній комісії, яка буде спрямовувати міжнародну місію спостерігачів за виборами». Пан Ґрод також подякував Раді директорів та зазначив: «Забезпечення вільних і справедливих виборів є вирішальним для розвитку демократії в Україні. Ми пишаємося, що міжнародні спостерігачі за виборами під проводом СКУ, який координуватиме свою працю зі складовими організаціями, продовжуватимуть підтримку народу в Україні».

Інформацію про те, як зголошуватися, аби стати міжнародним спостерігачем від СКУ, буде найближчим часом подано в українських засобах масової інформації та на веб-сайті СКУ за адресою: www.ukrainianworldcongress.org .

«Спостереження за парламентськими виборами в Україні, як і раніше, є пріоритетом для СКУ. Право на вільні та справедливі вибори є одним з основних демократичних прав, що виражає політичну волю народу. СКУ закликає всіх виборців узяти участь у голосуванні 28 жовтня 2012 року, під час парламентських виборів в Україні», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.

Світовий конґрес українців

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply