Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 1, 2020

Ричард Гарейчук отримав орден «За спасіння життя»

Автор:

|

Квітень 19, 2018

|

Рубрика:

Ричард Гарейчук отримав орден «За спасіння життя»

У Марійському духовному центрі в Зарваниці нещодавно відбулася церемонія відзначення цьогорічних номінантів. Громадська нагорода орден «За спасіння життя» — це данина пам’яті Леоніда Якимовича Ковальчука, видатного діяча в галузі охорони здоров’я і медичної освіти, лікаря та науковця, багаторічного ректора Тернопільського медичного університету професора (ТДМУ), відомого в Україні і за її межами хірурга, який врятував не одне людське життя.
Ця відзнака уже знайшла 30-х своїх героїв. У попередні роки орденом «За спасіння життя» були нагороджені медичні працівники, волонтери, працівники державної служби України з надзвичайних ситуацій, інші особи — за мужність і героїзм, виявлені при рятуванні життя людей капелани та священики, які морально, психологічно і духовно підтримують військових, науковці — за систематичну працю та відкриття в галузі медицини, що дало змогу зберегти здоров’я українців.
Орден «За спасіння життя» імені академіка Леоніда Ковальчука вручають двічі на рік — 15 березня та 1 жовтня — у дні вшанування його пам’яті. Цьогорічний форум за участю номінантів нагороди розпочався у Тернополі на Микулинецькому кладовищі, де архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор відслужив панахиду біля могили професора. Хвилюючі слова про батька, якому цього дня виповнився б 71 рік, мовив його син Олександр, перший проректор ТДМУ, доктор медичних наук, професор, член нагороджувальної ради ордену «За спасіння життя».
Після цього учасники форуму, номінанти попередніх років, рідні та друзі поїхали до Зарваниці. Там, у соборі Зарваницької Божої Матері, за участі святих отців відбувся молебень до Пресвятої Богородиці. Опісля в урочистій атмосфері розпочався форум кавалерів ордену «За спасіння життя» ім. академіка Леоніда Ковальчука, священиків, капеланів, медиків, гостей із різних куточків України.
Їх усіх привітав архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, декан Зарваницького деканату о. Володимир Топоровський, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, голова громадської організації «Орден за спасіння життя», старший військовий капелан, о. В’ячеслав Кізілов.
Оплесками присутні у залі зустріли Ричарда Гарейчука з Торонто, родина котрого — вихідці з Чортківського району. Разом із дружиною Ольгою п. Ричард заснував громадську організацію «Армія SOS Канада». Сам він неодноразово бував на Сході, у найгарячіших точках війни, куди доставляв українським бійцям необхідну допомогу. Ричард Гарейчук зауважив, що хоча Канада й далеко, але українцям, котрі там мешкають, біль України дуже близький. Тому українська діаспора усіляко намагається підтримати патріотичний дух тих, хто боронить Україну. А орден «За спасіння життя» ім. академіка Леоніда Ковальчука — відзнака не лише для родини Гарейчуків, але й для їхніх однодумців у Канаді.
На завершення форуму, який супроводжувався концертною програмою, кожному його учаснику подарували новий «Календарець українця-націоналіста-2018». На його сторінках — молитви, важливі події в історії України, цікаві розповіді, інформація про цьогорічних номінантів ордену «За спасіння життя».

Інна Матуш, «Наш день»

До слова
У Тернопільському прес-клубі Ричард Гарейчук запропонував іґнорувати футбольний чемпіонат світу у Росії, країні-аґресорі. Він розповів, що приїхав до України з пропозицією провести тут акцію за назвою «Віддайте 90 хвилин, і згадуйте про десять тисяч». Її суть — не дивитися футбольні матчі за участю Росії. «У Зарваниці я спілкувався з о. Миколою. І він сказав, що зараз йде безперестанна боротьба за серця українців. Кажуть, що спорт — поза політикою. Але це не так. Пригадайте, яку увагу приділяв спорту та проведенню в Німеччині Олімпійських ігор Гітлер. Це робить і Росія, часто нечесно, намагаючись за допомогою спорту показати свою перевагу над іншими країнами. Україні, де через Росію, країну-аґресора, загинуло понад 10 тис. людей, треба просто бойкотувати футбольні матчі, не дивлячись телетрансляції з Росії. У такі дні раджу тих 90 хвилин, коли тривають два футбольні тайми, віддати іншому заняттю і не дивитися на те, що відбувається на московських стадіонах», — запропонував п. Гарейчук.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply