Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Розвиток діяльності КТПУ

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Розвиток діяльності КТПУ

Недавно представники Канадського товариства приятелів України (КТПУ) побували в українській державі. Марґарета Шпір, президент КТПУ, і Леся Шимко, директор Канадсько-українського парламентського центру, мали низку зустрічей із провідниками українських громадських організацій, членами Верховної Ради України (ВРУ), провідними освітянами та бібліотекарями. Метою спілкування було підтримати й поглибити живий контакт, провадити дискусію над важливими питаннями, що цікавлять обидві сторони, знайти оптимальні рішення та накреслити шляхи подальшої співпраці. Розвиваючи й поширюючи співпрацю з Україною, КТПУ продовжує головні напрямки діяльності, втілює проекти, які посилюють парламентські зв’язки між Канадою й Україною. Як і раніше, КТПУ виконує освітні, культурні та харитативні програми, звертаючи увагу на Крим і східні області країни.

Відзначивши 20-річчя нашої організації та десяту річницю заснування, можемо зазначити, що одним з основних напрямків діяльності КТПУ були та залишаються програми, пов’язані з освітою й вихованням молоді, як-от: конкурс українознавства у Військово-морському інституті в Севастополі, конкурс на тему битви під Конотопом у Києво-Могилянській академії, стипендіальна акція в Криму, програма «Премії вчителям» на сході та півдні України, Канадсько-українські бібліотечні центри, літературний конкурс «Ми — діти твої, Україно!» для дітей й молоді в Криму й багато інших.

Серед освітніх програм КТПУ можна виділити окремо тему Голодомору 1932—1933 рр. в Україні, що включає навчальну програму «Голод — символіка смерті», конкурс «Запитай у дідуся чи бабусі».

Усі ми вже знаємо, що в Україні минула політична «мода» на тему Голодомору 1932—1933 рр. На жаль, зараз Адміністрація президента України й керівництво ВРУ вперто іґнорують цю важливу та болючу тему, а міністр освіти та науки Дмитро Табачник відкрито заперечує етнічний характер Ґеноциду-Голодомору*. Офіційна позиція Росії щодо цього питання — безапеляційна й однозначна, тому не варто дивуватися, коли запланований спільний російсько-український підручник для шкіл висвітлить саме версію «старшого брата». З української сторони все це нагадує комплекс меншовартості та бажання якщо не догодити, то хоча би не дратувати північного сусіда.

Усупереч негласним вказівкам офіційних інстанцій, наша організація не хворіє на історичну амнезію й продовжує займатися темою освіти молодого покоління в Україні з питань Голодомору. Хочемо нагадати, що з ініціативи КТПУ було створено унікальну навчальну програму про Ґеноцид-Голодомор 1932—1933 рр. в Україні для учнів старших класів під назвою «Голод — символіка смерті». Як і інші проекти КТПУ, наша навчальна програма про Голодомор — це просвітницька діяльність, спрямована на патріотичне виховання підростаючого поколіня. Велика подяка належиться Михайлові Калиміну, спонсорові деяких освітніх програм КТПУ.

З одного боку, ми можемо похвалитися неабиякими успіхами в Україні, а з іншого — наша робота тепер вимагає глибокого розуміння місцевої ситуації, коли не можна поставити під удар окремих освітян, громадських діячів і вчителів, які з нами співпрацюють. Ці люди — справжні герої України, що відмовляються забувати власну історію та щодня працюють із дітьми й молоддю, передаючи їм знання та національну гордість.

Перебуваючи в Україні, представники КТПУ провели плідні дискусії й обговорення з педагогами, методистами, загалом освітянами на тему методики викладання та розповсюдження програми. Ця важлива праця стала можливою завдяки підтримці харитативної фундації «Будучність». Організаційну роботу в Україні координує Ліда Мадоян, член КТПУ, у співпраці з реґіональними представниками в південних і східних областях України.

Очевидно, що ми намагаємося концентрувати свої зусилля та кошти на східних, центральних районах і на півдні країни. Ось лише деякі місцевості й інституції України, куди забрали для подальшого використання нашу навчальну програму:

* товариство «Меморіал» у Києві (використовує навчальну програму КТПУ під час екскурсій шкільної молоді та в бібліотеці для занять зі студентами);

* програмно-освітній центр Києво-Святошинського району, Київська область;

* молодіжний центр при благодійному фонді «Діти. Молодь. Третє тисячоліття»;

* Національна академія педагогічних наук — в Інституті підвищення кваліфікації вчителів;

* бібліотека Інституту незалежності та демократизації суспільства;

* спеціалізована школа № 211 Оболонського району м. Києва;

* гімназія № 178 міста Києва;

* Чернігів і область, де студенти Педагогічного університету будуть використовувати нашу програму;

* село Яреськи Полтавської області;

* гімназія № 5 імені Лесі Українки в Севастополі;

* школа № 15 у м. Києві;

* школа № 1 і школа

№ 42 у м. Херсоні;

* наводимо контакти в школах Луганської області й на Волині.

Окремо хочу розповісти про село Сокіл Рожищенського району Волинської області. Місцеві вчителі часто змушені зі своєї мізерної платні купувати літературу, підручники для школи, бо майже не отримують навчальних матеріалів від місцевого відділу освіти. Які щасливі були освітяни, коли отримали в подарунок навчальну програму КТПУ «Голод — символіка смерті»! Педагоги одразу взяли наші навчальні матеріали в роботу, із програмою особисто працює вчителька світової літератури Тетяна Музичук.

Ще однією постійною ділянкою праці КТПУ є Канадсько-український інформаційний центр при Національній парламентській бібліотеці України в Києві, який було створено 2000-го. Ця важлива інституція ось уже 11 років успішно діє завдяки підтримці та співпраці з КТПУ, провадить масштабну дослідницьку діяльність щодо втілення законодавчих ініціатив і реформ. На базі нашого парламентського центру було проведено численні дослідження, наукові конференції, «круглі столи» та зустрічі за участю провідних політиків, науковців, журналістів із Канади й України, а також дипломатів, членів уряду та парламенту обох країн. У жовтні минулого року наш центр став частиною програми офіційного візиту в Україну дост. Стівена Гарпера, прем’єр-міністра Канади.

Триває робота КТПУ на підтримку вільної преси, для захисту свободи слова та вільного доступу до інформації. Перед виборами до ВРУ 2012 року КТПУ за участю Національної парламентської бібліотеки України має на меті вчергове здійснити моніторинґ української преси та порівняльний аналіз передвиборних платформ політичних партій, які братимуть участь у виборах до парламенту України. Використовуючи попередній досвід, опрацьовані результати ми опублікуємо в пресі, доведемо до відома широкого загалу. Ці аналітичні документи ми також подаємо до таких інституцій, як ОБСЄ, Посольство Канади в Україні, Посольство США в Україні, посольства європейських країн, Європейський парламент і інші.

КТПУ успішно виконало подібні проекти вже тричі. Перед виборами президента України 2004 року КТПУ вперше ініціювало та провело моніторинґ преси й аналіз передвиборних програм кандидатів у президенти. Перед позачерговими виборами до ВРУ 2006 року КПТУ також здійснило подібний дослідницький проект. Результати було опубліковано в пресі. Напередодні виборів президента України 2010 року КТПУ в співпраці з Національною парламентською бібліотекою України провело аналіз передвиборних кампаній кандидатів у президенти України Віктора Януковича та Юлії Тимо­шенко. Аналіз включав політичні програми кандидатів, медіа-ресурси й підтримку з боку бізнесових і політичних сил. Висновки аналізу було оприлюднено як в Україні, так і на Заході і розповсюджено серед міжнародних організацій, дипломатичних представництв закордонних держав. Попередні посли Канади в Україні дост. Ендрю Робінсон, дост. Абана Танн і дост. Даніел Карон високо оцінили якість цих досліджень.

У той час, коли представники КТПУ перебували в Україні, українська та міжнародна громадськість була стурбована судом над колишнім прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. Беручи до уваги багаторічні зусилля нашої організації, спрямовані на встановлення демократії в Україні, представники КТПУ не могли стояти осторонь цієї важливої теми. Тому Марґарета Шпір і Леся Шимко побували на слуханнях Печерського районного суду в карній справі проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко. На особисте прохання пані Тимошенко зразу ж після судових слухань із нами було проведено прес-конференцію. Засоби масової інформації представляли провідні українські теле- та радіо­канали, включаючи 1-й Національний, 1+1, 24 TV, ТБ, 5-й канал, СТБ, СіТі, «Інтер», ІСТV, «Глас», НТН і німецьку інформаційну аґенцію Berhner Zeitung. Прес-конференцію або її фраґменти висвітлювали на кількох провідних телеканалах і на багатьох інтернет-сторінках у текстовому та відеоформатах.

Делеґація КТПУ була запрошена на офіційні святкування 20-ї річниці Незалежності за участю президента України Віктора Януковича. Представники КТПУ мали зустрічі в Посольстві Канади в Києві, а також із Борисом Тарасюком, колишнім міністром закордонних справ України й депутатом ВРУ; представниками товариства «Меморіал»; Леонідом Кожарою, заступником голови Партії реґіонів із питань міжнародної політики й народним депутатом України; із Петром Ющенком, головою організації «За помісну Україну» та депутатом ВРУ, й іншими особами.

КТПУ продовжує інтенсивну працю зі зміцнення зв’язків між Канадою й Україною, спрямовану на розвиток громадянського суспільства та демократії в Україні.

*«Під час Голодомору в Україні вмирали від голоду українські, російські, польські, молдавські села. Якщо проаналізувати списки загиблих від голоду, то виявляється, що там є люди абсолютно всіх національностей, які мешкали в Україні», — заявив міністр Табачник у ВРУ 4 березня 2011 року під час періоду запитань-відповідей до уряду.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply