Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Річниця Євромайдану в Торонто

Автор:

|

Лютий 05, 2015

|

Рубрика:

Річниця Євромайдану в Торонто

На зустрічі

Українська громада Торонто разом із почесними гостями та представниками канадського уряду 29 листопада 2014 року відзначили першу річницю постання Євромайдану та пом’янули загиблих за єдину Україну, за українську демократію та європейські ідеали.

Урочистості, що відбувалися в Українському центрі імені Тараса Шевченка на вул. Горнер у Торонто, організував канадський комітет «Євромайдан-Торонто», який діє при Конґресі українців Канади (КУК). Присутні вшанували пам’ять і загиблих на сході України бійців. Спільну молитву за мир і соціальну справедливість в Україні та світі провели священики Володимир Янішевський (УКЦ), Володимир Макаренко (УПЦ), Джувенал Мерріелл (РКЦ), пастор Церкви Повного Євангелія Олексій Максимишин та Ісламського Імаму Мехмет Гул.
На вшанування пам’яті героїв «Небесної сотні» була запалена свічка з київського Майдану, що прибула в Торонто після молитви за єдність і мир в Україні, яку провів у Ватикані Папа Римський Франциск.
«Україна — у наших серцях. Від минулого року ми, українсько-канадська діаспора та члени торонтського відділення «Євромайдан-Канада», цілодобово допомагаємо Україні, — сказав Маркіян Швець, голова комітету «Євромайдан-Торонто». Він подякував громаді, у т. ч. неукраїнського походження, за підтримку і повідомив, що протягом року для України було зібрано 2 млн 250 тис. CAD. Ці кошти пішли на передову, переважно на потреби Майдану, для татарської громади Криму, українських армії та флоту, а також для солдатів у зоні Антитерористичної операції на сході України.
Подяку канадським колегам від імені уряду України і надію щодо правильності обраного українцями європейського курсу висловила Людмила Давидович, виконувач обов’язків Генерального консула України в Торонто.
Протягом року в Торонто відбулося більш як 80 протестів і демонстрацій на підтримку Євромайдану. Павло Ґрод, голова КУК, наголосив на тому, що Канада й ділі підтримуватиме Україну, яка здобула солодко-гірку перемогу в Революції гідності, але потребує подальшої допомоги, з огляду на війну з російською навалою. Очільник КУК закликав і надалі співпрацювати з місцевими організаціями, які взаємодіють із провінційним і муніципальним урядами на користь України.
Тед Опітц, депутат Консервативної партії від Етобіко-Центр, засудив аґресію Росії в Україні та закликав українське керівництво захищати гідність як найвищу цінність, здобуту такою дорогою ціною. Він також подякував громаді за численні вимоги надати допомогу від канадської сторони. Канада вже надіслала українській армії 30 тис. одиниць спорядження, зокрема тепловізори і термостійкий одяг на суму 22 млн CAD.
Пеґґі Наш (NDP), симпатик демократичного руху в Україні, висловила свою пошану українсько-канадській громаді за постійну підтримку сімей загиблих, поранених, біженців із України. Вона акцентувала на важливості протистояти Путіну у його загарбницькій політиці, зокрема на запровадженні санкцій і підтримці України у розбудові демократії та подоланні нею економічної кризи.
Серед промовців був і Пітер Мілчин, онтарійський депутат від Етобіко-Лейкшор, котрий привітав присутніх із першою річницею Революції гідності, яка постала на захист людських прав українського народу. Він також підкреслив, що онтарійці радо допомагають українському народові і далі підтримуватимуть Україну на всіх рівнях.
Звертаючись до української громади, Іван Бейкер, новообраний депутат від Етобіко-Центру, звернув увагу на важливість продовження акцій протесту на захист української територіальної цілісності, а також вимогання санкцій, збирання коштів та інших заходів, які пробуджують громадську думку щодо українського питання та спонукають канадський уряд до дій.
У своїй промові п. Ірсай, представник кримськотатарської громади Торонто, повідомив присутнім про підтримку кримськими татарами курсу українського народу на євроінтеграцію, «адже наш народ цінує свободу». Він додав, що зараз татари Криму борються за свої права, позаяк Кримський півострів перебуває під російською окупацією, а «люди страждають від погроз, арештів, депортації, їх катують і вбивають».
Рустем Ірсай пояснив, що терористична політика Росії проти кримських татар змушує їхніх лідерів покидати рідну землю. Він також подякував українській діаспорі за величезну допомогу Україні та кримським татарам зокрема.
Протягом останнього року завдяки численним заходам Євромайдану Торонто спільно з КУК, у т.ч. електронному збору коштів, було зібрано 245 тис. CAD. Ці пожертви, призначені на задоволення нагальних потреб, надійшли до різних організацій і добровольчих груп в Україні. Робота комітету зі збору коштів триває.
Мирослава Хомик розказала про започаткування ініціативи з пересилання дитячих листів із малюнками захисникам східного українського кордону. Для багатьох солдатів ці листи та малюнки є оберегами на війні.
Упродовж вечора відбулися презентації й інших проектів для української армії. Ішлося про поширення серед солдатів електронної книжки Kobo Readers та проект «Спонсоруй воїна» (про них можна дізнатися з веб-сайту «Євромайдан-Канада»). Про роботу медичної місії з навчання надання першої допомоги, яка в складі 22 фахівців перебувала в Україні в листопаді 2014-го, розповіли її учасниці – хірург Уляна Кавун і фізіотерапевт Рената Роман.
Найочікуванішим доповідачем був гість із України Валерій Чоботар, член політичної партії «Правий сектор» та командир 5-го батальйону. Він розповів про те, що весь народ живе під постійним тиском російського агресора: «У надзвичайно складних умовах ми продовжуємо відбивати атаки російських найманців і весь час потребуємо медичної допомоги, продуктів харчування та моральної підтримки».
Від імені солдатів на передовій і волонтерів п. Чоботар подякував за підтримку українсько-канадській громаді, зазначивши, що неодноразово був свідком того, як за допомогою кровоспинних засобів Celox були врятовані життя багатьох воїнів.
На завершення Маркіян Швець, голова канадського Євромайдану, сказав, що, попри значні досягнення, у комітету попереду ще є багато справ, і закликав громаду об’єднатися задля допомоги Україні.

Мирослава Стадник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...