Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 22, 2020

Радісна та знаменна подія

Автор:

|

Січень 15, 2015

|

Рубрика:

Радісна та знаменна подія

Фестиваль колядок

Погожого недільного дня 23 листопада 2014 року в катедрі Святого священномученика Йосафата відбулося ювілейне святкування — 100-ліття від часу побудови першого українського греко-католицького храму в Торонто. Із нагоди цієї урочистої та знаменної події з архіпастирським візитом храм відвідав Преосвященний владика Стефан Хміляр, єпарх Торонто й Східної Канади.

Прихожани катедри, гості з інших парафій, а також їхні діти й онуки, котрі цього святкового дня заповнили храм, радісно вітали свого духовного наставника. У притворі храму врочисту процесію, яку очолив єпископ у супроводі численного духовенства та Лицарів Колумба, зустріали настоятель катедри о. Володимир Янішевський і діти парафії.
Урочисту Божественну літурґію відправив владика Стефан у співслужінні отця-настоятеля, душпастирів катедри — о. Остапа Чорнія й о. Івана Барщика, а також священиків єпархії. Під час служби лунали піснеспіви парафіяльного хору під керівництвом рeґента Артема Панькевича. Після читання Євангелія правлячий архієрей виголосив традиційну проповідь на біблійну тему, подав духовну науку, поєднавши її з ювілеєм заснування парафії.
Із нагоди столітнього ювілею Преосвященний владика подарував катедрі Св. Йосафата новий освячений антимінс (особливий лляний плат із відпечатаним на ньому зображенням покладеного до гробу Спасителя. За своїм значенням антимінс тотожний самому престолу. — Авт.), церковному хору – похвальну грамоту, а усім присутнім уділив свого архіпастирського благословення.
Підсумовуючи святкування в храмі, о. Янішевський висловив глибоку вдячність владиці за візит і архієрейське благословення, а всім священикам, сестрам-служебницям, хористам, парафіянам і гостям сердечно подякував за участь в архієрейській святій літургії й запросив усіх зробити спільну фотографію перед храмом на пам’ять про ювілей.
Продовжилося святкування ювілейним бенкетом у залі УНО, на який зібралося понад 300 осіб. Святковою програмою керували голова парафіяльної ради катедри Св. Йосафата піддиякон Михайло Дубанович і Мирослава Барановська.
Ювілейне торжество відкрили учасники танцювального ансамблю «Барвінок» (мистецький керівник — Федір Даниляк) й учні школи Св. Йосафата, котрі врочисто внесли церковну хоругву зі зображенням святого священномученика. Після цього усі присутні заспівали релігійний гімн Св. Йосафатові, а відтак, національні славні Канади й України.
Ведучі представили почесних гостей і зачитали письмові привіти, які надійшли для священиків і церковної громади катедри від Папи Римського Франциска, глави УГКЦ патріарха Святослава (Шевчука), митрополита Вінніпезької архієпархії Лаврентія (Гуцуляка), а також від сестер-служебниць Непорочної Діви Марії за підписом провінційної настоятельки преподобної сестри Патрисії Лейсі.
Перед святочною аудиторією слово-привітання виголосили високодостойні гості – Преосвященний владика Кир Стефан Хміляр, єпарх Торонто та Східної Канади, і Преосвященний владика Андрій Пешко, єпископ Східної єпархії Української православної церкви Канади. Від імені парафіяльних організацій катедри Св. Йосафата виступили голова відділу ЛУКЖК Рома Скоциляк і голова відділу БУКК Ігор Клюфас.
Потім була спільна молитва, і владика Стефан поблагословив їжу. Після святкової трапези ведучі програми надали слово довголітнім членкиням парафії та церковної ради Тамарі Волощук та Олі Даниляк, голові ювілейного комітету. Пані Волощук розповіла про історію церкви від часу заснування парафії, що сягає початку ХХ ст., і дотепер. Її розповідь була проілюстрована архівними фотографіями, які демонструвалися на трьох великих екранах. А п. Даниляк представила присутнім розкішне двомовне видання пропам’ятної книги «Століття Молитви». Це — книга-альбом про ікони та розписи катедри. Вона нараховує понад сто сторінок і містить десятки кольорових світлин із коротким коментарем до кожної. У передмові до видання упорядник книги Оля Даниляк запрошує читачів «увійти в духовну подорож і побачити в іконах і розписах Божу присутність, де Бог чекає, щоби ми запросили Його у наше життя». Книжку можна придбати в парафіяльній канцелярії або замовити за телефоном: 416-535-9192.
Мистецьку частину програми ювілейного бенкету репрезентував парафіяльний хор катедри Св. Йосафата під орудою Артема Панькевича, котрий працює з колективом понад 13 років. До слова, п. Панькевич представив святочній громаді панство Емілію й Володимира Кобзарів, котрі співають у хорі уже 62 роки!
Церковний хор виконав релігійний кант «Утішителю світа» Я. Степового, а також хоровий твір «У неділю дзвони грають» на слова В. Мендруня в обробці М. Дацка. У супроводі хору тенор Слава Серебряник віртуозно і натхненно заспівав арію Андрія «Блаженний день, блаженний час» із опери «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського.
Заключне слово виголосив о. Янішевський. «Час ювілею — радісна і знаменна подія для всіх нас сьогодні. Але запитаймо в себе: що може одна людина здвигнути? Хтось скаже: немало! Та тільки зусиллями спільноти, її посвяти, жертви і любові, яку започаткували піонери парафії, перед котрими з удячністю схиляємо наші голови, красується цей храм Божий у величі своїй. За всі ці благословенні роки, упродовж яких із великою відповідальністю і радістю у Христі сповняли своє покликання і післанництво єпископи, священики, диякони, піддиякони і миряни, повсякчасно дякуймо Богові й святому священномученику Йосафату-покровителеві за все, чим ми є обдаровані. Ми пишаємося здобутками, застановляємося над втратами, кривду прощаємо, із молитвою благаємо Господа про майбутні благодаті для діяльності й розквіту парафіяльного життя духовної родини під проводом нашого владики Кир Стефана Хміляра і душпастирською опікою священиків. Тож дай нам, Боже, перше Ласку Царства Твого Святого й опісля додай всього, що нам треба тут на землі», — сказав він.
Закінчилися ювілейні торжества виконанням церковного гімну «Боже Великий Єдиний».
Федір Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply