Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

П’ять голів Конґресу українців Канади

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

П’ять голів Конґресу українців Канади
Маркіян Швець, Марійка Шкамбара, Ярослав Соколик, Оксана Рева й Тарас Багрій

Маркіян Швець, Марійка Шкамбара, Ярослав Соколик, Оксана Рева й Тарас Багрій

П’ять голів??? Так, саме стільки їх зійшлося 7 травня ц. р. в оселі інж. Ярослава Соколика. Прийшло четверо колишніх голів — Марійка Шкамбара, Маркіян Швець, Оксана Рева, д-р Юрій Рева й один нинішній — Тарас Багрій, аби привітати з 90-літтям господаря, колишнього довголітнього голову Конґресу Українців Канади (КУК).
Пролунало чотири щирих тости, і кожен — інакший. Були спогади, роздуми про долю України, плани на майбутнє. А спомини були цікавими. Інж. Соколик був головою в 1983-1993 рр. За його каденцій було багато викликів, проблем, чимало несподіваних подій. Так, до 1000-ліття хрещення України КУК приготував для Конґресу СКВУ величавий концерт в «Рой-Томсон-голі» та велику імпрезу/маніфестацію в «Мейпл Ліф Ґарденс». Відзначали і 100-ліття поселення українців у Канаді, з нагоди якої сто громадян — українців Канади було відзначено за надзвичайну працю для громади, і п. Соколик — поміж ними. Дещо пізніше, з приводу 100-ліття поселення українців у Торонто, сто торонтонців і неторонтонців отримали відзначення від КУК. Ярослав Соколик також був номінований, але відмовився від такої честі на користь письменника-торонтонця Уласа Самчука, котрого тоді в списку не було. На жаль, Улас Самчук відзначення не отримав.
Чорнобиль став «бомбою» в житті громади. Раптово скликана прес-конференція в парламенті Торонто, демонстрації та пропозиція КУК-Торонто прийняти тисячу дітей, хворих на рак, щоби захистити їх від дії радіації. Реакція совєтської амбасади була такою: Ярослав Соколик — розпалювач «холодної» війни, а що в Україні нічого не сталося.
Напад на воїнів — учасників Другої світової війни. Мовляв, всі вони — антисеміти, котрі брали участъ у знищенні євреїв, і їх треба судити. Створення Дешен-комісії й активна участь в обороні військовиків. Звинувачення були відкинуті.
Відбувалися величаві концерти з нагоди Свята державності, Шевченківські концерти в «Месі-голі», в «Рой-Томсон-голі», Тиждень Івана Франка з доповідями, концертом, театральною виставою та виставкою різних видань і перекладів його творів.
Радісна подія — вихід книги багатьох авторів про 50-ліття КУК у Торонто, про складові організації. Й, як висловився нинішній голова п. Багрій, це — знаменита наука для провідників громади про стосунки, обставини, співпрацю та працю в громаді. Ця книга — «життєпис» української громади Торонто.
Скільки того всього було, що й не згадаєш. Десятиліття праці з любов’ю та посвятою. Після десяти років п. Соколик подав у відставку з посади голови КУК, бо його було обрано генеральним секретарем Світового конґресу українців.
Гості не оминули увагою і сучасні теми. Доля України, якою так «сердечно зацікавлений» Путін. Низка харитативних комітетів, котрі збирають гроші на різні проекти та потреби в Україні. Автобус, який їхатиме Канадою та розповідатиме студентам «гай скул» про Голодомор в Україні, і багато іншого.
У щирій, теплій атмосфері проминула ця унікальна історична зустріч п’ятьох голів КУК (відділ Торонто), що стала доказом дружнього ставлення, пошани та визнання сучасного до минулого, до людини і до праці.
Конґрес українців Торонто бажає уродинникові многая літа й щасливих 90! Інж. Ярослав Соколик із нагоди своїх 90-х уродин пожертвував по $900.00: на працю Українського католицького університету у Львові, на стипендії студентам-сиротам в Національному університеті «Острозька академія» та на потреби церкви Св. Миколая в Торонто.
Конґрес українців Канади (відділ Торонто)

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply