Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Професорів КІУС удостоєно премії Фундації імені Антоновичів

Автор:

|

Лютий 21, 2013

|

Рубрика:

Професорів КІУС удостоєно премії Фундації імені Антоновичів

Двоє професорів Канадського інституту українських студій (КІУС) при Альбертському університеті — Зенон Когут і Франк Сисин — були удостоєні премії Фундації імені Антоновичів за 2012 рік. Церемонія вручення нагород відбулася 10 листопада 2012 року в приміщенні посольства України в столиці США Вашинґтоні. Д-р Когут був відзначений «за внесок до вивчення козацької України», а д-р Сисин — «за внесок у науку в Україні».
У вступному слові президент фундації Ігор Воєвідка назвав двох лауреатів «яскравими прикладами багатолітньої праці в поширенні знань про Україну від козацьких часів до сьогодні й інтеґрації в модерну європейську історію».
Марта Богачевська-Хом’як, голова журі, під час вручення нагород зазначила, що дослідження обох науковців підважують пануючі польські та російські погляди на ранньомодерну добу та доводять, «що сучасна Україна має глибоке коріння історичної нації; їхні дослідження та наукова діяльність мали значний вплив на весь сектор славістичних і східноєвропейських студій».
Роман Шпорлюк, інший член журі, назвав праці Зенона Когута та Франка Сисина надзвичайно важливими для української історичної науки. Вони є значним внеском у вивчення ранньомодерної України, позаяк піднімають питання ідентичності, національної свідомості та політичної культури й «сприяли формуванню сучасного бачення історичного розвитку цілої Східної Європи як для західних, так і для східних науковців».
У слові-відповіді д-р Когут і д-р Сисин подякували фундації та членам журі за премію. Зенон Когут наголосив, що формування української ідентичності триває дотепер – як історично, так і географічно. Д-р Когут сприяв становленню українських студій у Гарвардському університеті, працював старшим науковим аналітиком у Конґресовій бібліотеці США й аналітиком радянської політики в Міністерстві оборони США у Вашинґтоні. З 1992-го він трудився в КІУС, де рік обіймав посаду виконувача обов’язків директора, а в 1994-2012 рр. — директора інституту. Він значно розширив наукові, освітні та видавничі програми інституту та налагодив зв’язки з Україною. Залишивши посаду директора, д-р Когут надалі очолює Програму дослідження Східної України імені Ковальських при КІУС і викладає у відділі історії та класичних студій Альбертського університету.
Д-р Сисин відзначив швидкоплинність популярних наукових напрямів і закликав студентів сумлінно підходити до науки. Випускник Гарвардського університету, він від 1989-го очолює Центр досліджень історії України імені Петра Яцика при КІУС, а також є професором відділу історії та класичних студій Альбертського університету. Останнім часом його увагу привертає «мікроісторія» — історія малих українських поселень, української імміґрації на Захід і спогади свідків важливих історичних процесів.
Фундація імені Антоновичів була заснована 1980 року відомим подружжям меценатів — Омеляном і Тетяною Антоновичами (м. Вашинґтон) — на підтримку українських студій і української літератури. Уже 65 осіб отримали нагороди фундації. Серед них – багато видатних письменників, науковців, політиків і дисидентів, у тому числі й не українців, таких як Девід Саундерс, Роберт Конквест і Збіґнєв Бзежинський.
Прес-служба КІУС

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply