Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Прем’єра телепрограми «ФорумTV»

Автор:

|

Листопад 01, 2012

|

Рубрика:

Прем’єра телепрограми «ФорумTV»

У неділю 14 жовтня в українській громаді в Канаді відбулася важлива подія — прем’єра нової україномовної телевізійної програми під назвою «ФорумTV». Українська громада в Канаді отримала вартісний подарунок, адже харитативна фундація «Будучність» взяла на себе ініціативу, велику відповідальність і створила новий проект, аби забезпечити українську громаду в Канаді новою телевізійною програмою рідною мовою.

Уже перша передача програми «ФорумTV» отримала безліч позитивних відгуків і від багатьох активних членів громади, і від наших громадських провідників, і від керівництва програми OMNI Television. Програму можна дивитися на You Tube. І тим самим ми розширили свою географію без обмежень. «ФорумTV» отримав компліменти від української молоді з Німеччини, від українських громад Детройта та Чикаґо й від багатьох-багатьох доброзичливих глядачів по цілому світі.
Із нагоди прем’єри телевізійної програми «ФорумTV» відбулося прийняття для тих, хто був причетний до створення ідеї та втілення в життя цього важливого почину. У день прем’єри зібралися ініціатори та працівники новоствореної програми, щоби разом подивитися першу передачу «ФорумTV» і відзначити день народження нової програми громадського телебачення.
Неформальний і дружній вечір відкрила Оксана Процюк-Чиж, президент і головний управитель кредитової спілки «Будучність». Вона сказала: «Доброчинна фундація «Будучність» завжди підтримувала проекти, які підсилюють культурну ідентичність українців у Канаді, забезпечують спільне майбутнє громади, її розвиток і процвітання. Важливим інструментом цього процесу є телебачення, яке відіграє надзвичайно важливу роль у суспільстві, служить дзеркалом і заохочує до осягнення нових вершин». Оксана Процюк-Чиж склала окрему подяку Лесі Шимко за творчу ініціативу, наполегливість і візію майбутнього.
Потім п. Процюк-Чиж передала слово Богданові Лещишину, президентові та голові фундації «Будучність». Він сказав: «Фундація «Будучність» служить всій українській громаді в Канаді. Ми завжди старалися зрозуміти та відгукнутися на гострі потреби нашої громади, підтримати нові ідеї, сучасні та корисні проекти, спрямовані в завтрашній день, тому телепрограма «ФорумTV» — це найновіший проект фундації «Будучність». Опісля п. Лещишин подякував усім, хто працював над створенням нового проекту, розповів про амбітні плани на майбутнє, побажав, аби програма «ФорумTV» успішно розвивалася та правдиво відображала життя українсько-канадської спільноти й України.
Далі до слова попросили Марґарету Шпір, продюсера програми «ФорумTV». Вона сказала: «Я би хотіла порівняти нову програму «ФорумTV» із хлібом. І не з розкішним весільним короваєм чи хлібом-сіллю, яким вітають достойних гостей, а зі звичайним, щоденним буханцем хліба, хлібом нашим насущним, який стоїть під час вечері в кожній хаті посеред родинного столу».
Для всього світу слова «Україна», «пшениця», «хліб» стали синонімами. Нас знають у світі як націю з тисячолітньою хліборобською культурою, як націю, яка здатна нагодувати скарбом своєї праці не лише власних дітей, але й сусідів. Адже щедрість і гостинність українців – знані риси української нації.
А для нас, українців, де б ми не жили — чи в Україні, чи в Казахстані, чи в Австралії, чи тут, у Канаді, – хліб завжди був і залишається символом праці, добробуту, символом свободи та майбутнього. Щоби спекти смачний хліб, не треба багато. Лише чотири складники. Треба чисту воду, борошно зі золотої української пшениці, треба дріжджі для зростання та піч, чи то радше вогонь, аби випекти хлібину.
Всі ці елементи були потрібні й для створення нової телепрограми «ФорумTV». Чиста джерельна вода — це добрі наміри, благородні та прозорі інтенції, без яких не починається жодне добре діло. Золоте борошно — це праця однодумців, кожен із яких вносив у загальне діло своє знання, своє завзяття. І так, як з однієї зернини не можна змолоти жменьки борошна, так і одна людина не в силі створити такий великий почин. Це могла здійснити тільки віддана команда, до якої долучатимуться нові люди — кореспонденти, оператори, відеографери, ведучі, усе нові та нові зерна золотої пшениці.
Наступний необхідний складник доброго хліба — це дріжджі, бо тільки дріжджі дають тістові силу зростати, стати пишним і розкішним, готовим до печі. Для всіх нас на телепрограмі «ФорумTV», наші дріжджі — це харитативна фундація «Будучність», яка не тільки виступила з ініціативою створення нової громадської телевізійної програми, а й дала нам силу рости, розвиватися. Тільки завдяки візії та допомозі доброчинної фундації «Будучність» ми зібралися сьогодні, тільки завдяки фундації «Будучність» програма «ФорумTV» готова до викликів сьогодення й прямує в завтра.
Фундація «Будучність» народила «ФорумTV» і підготувала нас до вогню. А вогонь — це наша українська громада в Канаді. Це вогонь, який стає вищим і сильнішим із кожною хвилею нової імміґрації. Це полум’я, яка палає, не згасає на гостинній канадський землі вже понад 120 років.
І на закінчення дозвольте ще одне порівняння з хлібом. Як буханець хліба на родинному столі належить усім і кожному членові родини, його поділяють і роздають рідним, друзям, дорогим гостям. Так і наша нова програма «ФорумTV» належить всій українській громаді в Канаді. Ми пишаємося, що «ФорумTV» — це громадський проект, наш із вами спільний проект. Тому наше гасло: ВІД ГРОМАДИ — ДЛЯ ГРОМАДИ!»
Нова одногодинна телепрограма «ФорумTV» виходить на екран ваших телевізорів щотижня в неділю, о 8-й годині вечора. Повтор програми можна дивитися по середах, о 2-й годині пополудні, і по п’ятницях, о 9-й годині ранку. Усі наші програми можна переглянути на You Tube за адресою: www.youtube.com/user/forumtvcanada, а останню — на нашій веб-сторінці: www.forumtv.ca. До зустрічі на Форумі!

Людмила Коваль

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply