Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Прем’єра історично-документального фільму «Отець Кадило»

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Прем’єра історично-документального фільму «Отець Кадило»

У приміщенні Українському дому імені Т. Шевченка 25 листопада ц. р. відбулася канадська прем’єра історично-документального фільму «Отець Кадило», яку організував Комітет українок Канади (відділ Торонто). Стрічка розповідає про життя, служіння й трагічну смерть греко-католицького священика Василя Шевчука, який упродовж 1945-1948 рр. був капеланом Перемиського куреня УПА на Закерзонні під псевдом «Кадило». Прем’єрний показ фільму вже відбувся у вересні ц. р. у Стрию, де народився й навчався о. Василь Шевчук, а також у Львові.
Документальний фільм «Отець Кадило» спільного виробництва благодійного фонду «Українська кіноініціатива» та рекламно-продюсерського центру «Стар-ТВ» було створено з благословення Перемиської митрополії й Стрийської єпархії УГКЦ. Меценатом стрічки виступив благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце». Зйомки фільму проходили на території України, Польщі, Словаччини та Канади.
Комітет українок Канади (відділ Торонто) запросив на прем’єру учасників фільмування — свідків життя та служіння о. Кадила, його бойових побратимів по зброї, наукових консультантів і осіб, які допомагали під час фільмування в Торонто.
На жаль, на прем’єрі не змогли бути Ярослава Шевчик із с. Гута Поруби, учасниця фільмування, панство Божена й Олег Іванусіви та Марія Дубик, які допомагали під час зйомок стрічки в Канаді.
Наталка Попович, голова Комітету українок Канади (відділ Торонто), привітала присутніх від його імені, а від імені творців фільму – продюсера Тараса Пастернака, автора сценарію і дослідження Тараса Бабенчука – вручила копії фільму.
Історично-документальна стрічка «Отець Кадило» зворушила глядачів до сліз, бо більшість присутніх у залі — вихідці зі сіл Закерзоння, які ще добре пам’ятають усі лихоліття, які пережила ця земля та бойові побратими о. Кадила.
Після показу фільму глядачі пригощались кавою й печивом, які приготували членкині комітету, обговорювали стрічку й ділилися спогадами. Завдяки таким ініціативним людям, як Тарас Пастернак і Тарас Бабенчук, до нас повертаються із забуття наші герої. Фільм “Отець Кадило” можна придбати за тел.: 416-885-0697, і це буде гарним дарунком для вашої родини чи друзів на Різдво.
Комітет українок Канади (відділ Торонто)

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...