Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Sunday, May. 20, 2018

Поклін героям Майдану

Автор:

|

Лютий 12, 2015

|

Рубрика:

Поклін героям Майдану
Галина Винник, Оксана Процюк-Чиж, Зиновій Медюх, Роман Медик, Наталка Попович і Христина Бідяк

Галина Винник, Оксана Процюк-Чиж, Зиновій Медюх, Роман Медик, Наталка Попович і Христина Бідяк

Під такою назвою в Торонто відбулася пам’ятна програма, організована Ліґою українок Канади (відділ Торонто) і жіночим хором «Діброва».

Той, хто стежив за подіями на Майдані в Києві, пам’ятає, як щоранку на сцену виходив чоловік із гітарою, котрого представляли як Зеника Медюха зі Стрия. І ось на запрошення Ліґи українок Канади (відділ Торонто) легендарний Зеник Медюх прибув до Торонто, щоби віддати шану героям Майдану.
Про Зиновія Медюха можна розказати багато. Він — учасник усіх Майданів: за відродження Греко-католицької церкви, революції на граніті, протестів проти підписання Союзного договору, акції «Україна буз Кучми», Помаранчевої революції, податкового Майдану. А ще Зиновій Медюх — автор пісень і виконавець, координатор фестивалю «Галактіон», сертифікований тренер Федерації тенісу України та президент тенісного клубу «Сокіл» у Стрию.
Він вийшов на Майдан 26 грудня 2013 року й пережив усі події Революції гідності: барикади, нічну варту, «Самооборону» (12 сотня) і те, що діялося на вулицях Грушевського й Інститутській. Щоночі він виходив на сцену Майдану, щоби своїми піснями та жартами зігрівати серця повстанців.
Після Майдану побув удома два дні й записався до Національної гвардії, потім помандрував зі своєю подругою гітарою містами та селами сходу України, на блокпости бійців Антитерористичної операції (АТО), щоби підтримувати патріотичний дух наших захисників. Бо слово та пісня мають таку ж вагу, як і зброя.
Зиновій Медюх — один із основоположників кредитового руху в Україні, колишній голова наглядової комісії Національної асоціації кредитових спілок України. 1994-го Зиновій Медюх відвідав Канаду задля обміну досвідом, а також відвідав кредитову спілку (КС) «Будучність» — посестру кредитової спілки «Вигода» в Стрию. І ось через 20 років Зиновій Медюх — знову в гостях у «Будучності».
25 січня в бенкетній залі «Княжий двір» зібралися люди, щоби зустрітися із Зиновієм Медюхом і віддати шану героям Майдану. Приміщення прикрашали майданівські декорації: «йолка», «Беркут», шини, бочка з дровами, шоломи та лозунги, які надав Євромайдан-Торонто й організував доставку. Дякуємо Роману Преславському за допомогу в декоруванні зали.
Пісні Зиновія Медюха дійшли і за океан. Спеціально для цієї програми жіночий хор «Діброва» під керівництвом Олесі Коник і в музичному супроводі Віри Очерет підготував прем’єру його пісні «Ми йдемо із карпатського краю». Музику для хору переписав Зиновій Лавришин, відомий композитор із Торонто.
Під час програми присутні переглянули прозірки та відео «Хроніка Майдану». Дякуємо Роману Пендзею за технічну допомогу. Знову залунали дзвони Михайлівського монастиря, перед очима постали барикади, лежачі протести перед Генеральною прокуратурою України, бруківка, палаючий Хрещатик, хлопці з дерев’яними щитами перед кулями снайпера, герої «Небесної сотні»… Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх загиблих за волю України, а також мирних мешканців сходу України, котрі загинули від куль і бомб на сході України. Вічна слава і вічна пам’ять. Жіночий хор «Діброва» заспівав пісню «Молитва».
Одним із досягнень Майдану стало те, що українці по цілому світі згуртувалися, аби допомагати повстанцям на Майдані в Києві. При Конґресі українців Канади (відділ Торонто) було створено Євромайдан-Торонто, який узяв на себе організацію всіх мітинґів, походів і пікетів. На екранах було показано працю нашої громади для загальної перемоги України.
Жіночий хор “Діброва” та чоловічий хор заспівали «Вставай, Україно!»:
Вставай, Україно, вставай!
Дай познак, ясніший від грому.
Що ти не рабиня Москви,
Й рабою не будеш ніколи!
Зиновій Медюх зачарував присутніх своїм щирим словом, розповідями про Майдан і АТО й, звісно, своїми піснями, які стали в один ряд із патріотичними козацькими піснями, піснями січових стрільців і воїнів УПА.
Програма закінчилася спільним виконанням славню «Ще не вмерла Україна». Присутніх наповнювало піднесення та віра в те, що Україна обов’язково переможе.
Організатори подякували спонсорам програми — КС «Будучність», фундації «Прометей», медіаспонсорам «ФорумТВ», програмі «Пісня України», радіо «Міст» і медіагрупі «Разом».
Пан Зеник розповів, що готує до випуску свій третій альбом — пісні з АТО.
Ліґа українок Канади (відділ Торонто) вирішила скерувати весь дохід від концерту на цю мету. Кредитова спілка «Будучність» також долучилася до цього важливого проекту, тому що патріотичне виховання та патріотичний дух відіграють важливу роль у здобутті перемоги над ворогом.

Наталка Попович

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...