Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Осипа Паара поховали на Львівщині

Автор:

|

Грудень 11, 2014

|

Рубрика:

Осипа Паара поховали на Львівщині

Похорон Осипа Паара

У неділю 7 грудня у місті Яворові Львівської області, у храмі Преображення Господнього, відбулося відспівування громадянина Канади Осипа Паара, котрий заповів поховати його в рідній українській землі, у родинному склепі.

Попрощатися з краянином, котрий завше був для Яворова щедрим меценатом, зокрема передав свій родинний маєток під дитячий садок і церкву, прийшли сотні людей. Урну з прахом несла на чолі процесії Неля Дещиця зі Львова, донька давніх друзів покійного. Бо, за її словами, дружина світлої пам’яті Осипа-Богдана Володимировича Паара, який упокоївся на 92-му році життя, — дуже хвора.
Чин похорону здійснив о. Олег Тишкун, яворівський священик, настоятель церкви Преображення Господнього, зведеної завдяки світлої пам’яті Осипу Паару в мікрорайоні Яворова «Велике Передмістя». Під час громадянської панахиди слово мала Євгенія Букаріна, голова Світового конґресу яворівців, котра нагадала присутнім про щедрість покійного впродовж всього життя до краян, особливо про його допомогу сиротам.
Антон Полусин, активіст церковного комітету та депутат Яворівської міської ради, котрого з покійним Осипом Пааром поєднувала тісна співпраця на благо міста Яворова, розповів, як іще у вересні 2005-го на адресу Яворівської міської ради надійшов лист із Торонто від уродженця Яворова Осипа-Богдана Паара. У заяві було написано: «Я, Паар Осип-Богдан Володимирович, уроджений 1921 року в місті Яворові Львівської області, Україна, проживаю в місті Торонто як спадкоємець моїх покійних батьків Володимира і Іванки Паарів, у повній узгодженості з моєю донькою Оксаною Паар, передаю усе майно моїх батьків у довічне користування громаді Великого Передмістя м. Яворова».
Преса і раніше повідомляла про усі щедроти Осипа-Богдана Паара для Яворова та громади протягом майже десяти років. Зокрема, мова йшла про те, що в приватному листі до тодішнього мера Яворова Володимира Поставитюка Осип-Богдан Паар писав: «Рівночасно, через Вашу достойну особу складаю подяку Всечесним отцям м. Яворова, членам управи міста (особливо п. Антону Полусину) та всім добрим людям за активну допомогу у перетворенні занедбаної будівлі на бувшому нашому подвір’ї на каплицю-церковцю».
У маєтку родини Паарів у Яворові зараз розмістився дитячий садок. А одну з господарських споруд громада реконструювала, відкривши й освятивши там нещодавно невеличку каплицю, а відтак — греко-католицьку церкву.
Батько Осипа-Богдана Паара Володимир Паар, колись у Яворові мав власний млин, був активним громадським діячем, одним зі засновників і членів дирекції повітового Союзу «Кооператив» у Яворові, членом управи товариства «Рідна школа», бурси імені Івана Франка, гімназійного батьківського комітету. А мати Іванна Паар, відома в Галичині активістка Союзу українок, була членом УНДО, разом із чоловіком надавала матеріальну допомогу для розвитку українських товариств на Яворівщині.
У грудні 2007 року, напередодні свята Святого Миколая, Осип Паар надіслав на адресу Яворівської районної бібліотеки велику кількість патріотичної літератури українською й англійською мовами, серед цих книжок були й раритетні. Зокрема, видана 1922-го драма І. Карпенка-Карого «Безталанна», книги К. Ванченка-Писанецького «Тарас Бульба під Дубном» (драма, 1919), А. Волоського «Орися» (драма, 1919), А. Сілкнера «Нетри» (1919), Л. Ярчука «Вихованець» (народна комедія зі співами й танцями, 1915). Також п. Осип подарував бібліотеці книги «Голодомор в Україні 1932-1933 рр.», «Українка в світі» (квартальник), драму В. Савчука «Кривавий тан», збірку повістей О. Бердника «Золоті ворота» та чимало інших видань українською й англійською мовами.
У січні 2010-го Осип Паар надіслав на свою малу батьківщину для дітей-сиріт, інвалідів, хлопчиків і дівчаток із бідних родин матеріальну допомогу. Дирекції Яворівських шкіл — початкової № 1, загальноосвітніх № 2 й імені Тараса Шевченка, гімназії імені Осипа Маковея – скерували в Канаду та США подячні листи меценату за підтримку дітей із незаможних родин.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...