Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 23, 2019

Надія Савченко в Торонто

Автор:

|

Грудень 08, 2016

|

Рубрика:

Надія Савченко в Торонто
Надія Савченко і Борис Вжесневський

Надія Савченко і Борис Вжесневський

Надія Савченко несподівано приїхала до Канади. Про цей візит не було жодних анонсів і тому він став для української діаспори повною несподіванкою. Ситуацію, що склалася, пояснила сама гостя. «Я ще не знала, чи поїду (в Канаду. — Ред.), бо мала була їхати в зону проведення антитерористичної операції, де події могли загостритися. На щастя, наші побоювання не підтвердилися», — розповіла вона.
Свої зустрічі Надя активно коментувала у соціальній мережі Facebook і викладала відповідні світлини.
Насамперед вона зустрілася з українською діаспорою Торонто, подякувала за допомогу Україні та за її підтримку під час перебування в російських казематах, поділилася своїм баченням політичної й економічної ситуації в Україні. Герой України закликала діаспору посилювати допомогу українському війську, персонально хлопцям, котрі зараз на фронті, усіма можливими способами. На зборах громади гостя виступила з промовою щодо її особистого бачення подальшого розвитку України. На зустрічі був присутній Вірані Ариф, депутат парламенту Канади, з котрим вдалося обговорити деякі політичні питання.
Наступна зустріч відбулася у приміщенні місцевого відділення Конґресу українців Канади. Там п. Савченко також подякувала за підтримку під час ув’язнення, поділилася своїм баченням політичної ситуації в Україні, відповіла на запитання представників української громади, які стосувалися форм і способів допомоги українській армії з боку діаспори, організації обміну досвідом між військовими Канади й України. І там гостя поділилася своїми міркуваннями щодо основних напрямів розвитку України.
Відтак, вона відвідала українську школу Цьопи Паліїв у Торонто, аби подякувати школярам за листи підтримки, які вони писали бранці Путіна під час її ув’язнення, та за їхні листи українським воїнам, котрі зараз воюють на фронті. Надія Савченко закликала дітей більше писати українським бійцям. Запитання про Україну у дітей були по-справжньому дорослі, вони висловили велике бажання допомагати своїй історичній Батьківщині.
Після спілкування з дітьми народний депутат України подалася у Центр турботи про літніх людей у Торонто, який було збудовано на гроші меценатів українського походження для догляду за літніми людьми, переважно українського походження, котрі потребують постійної опіки.
«Уявіть собі: безкоштовно побудований такий будинок, на гроші заможних людей, в Україні. Я не чула жодного випадку, щоб хоч хтось із наших, так званих олігархів, зробив подібне. Увесь персонал у цьому центрі — україномовний», — захоплено написала Надя у Facebook.
Вона побалакала з літнім воїном УПА, котрий перебуває у цьому центрі. «Не зважаючи на поважні роки, цей дідусь має ясний розум і передав свій наказ українцям: «Не сперечайтесь усередині країни, бо ворог у вас — зовнішній. Не втратьте Україну» — повідомила п. Савченко.
А ще вона відвідала українські церкви в Торонто — православну та греко-католицьку. «Здивувала міжконфесійна терпимість канадських українців, котрі вiльно відвідують церкви різних конфесій і вважають ці конфесії загальним надбанням української громади. Служба Божа українською мовою була дивовижною. Подякувала святим отцям за згадування в молитвах тих, хто в неволі. Дякую, українська громадо Канади», — захоплювалася гостя.
Вона відвідала й добре відоме підприємство Future Bakery & MC Dairy, про що написала у Facebook наступне: «Це — сімейний бізнес, де працюють переважно українці та спадковим власником якого зараз є Борис Вжесневський, великий приятель України, депутат парламенту Канади, котрий є ініціатором українсько-канадської програми допомоги й організації малого бізнесу в Україні. Його невелике підприємство вже кілька поколінь виробляє хліб за старовинними українськими рецептами, вироби дуже популярні серед канадців. Також це унікальне підприємство виробляє сир і молочні продукти за рецептами, привезеними пращурами власника з України. «Це був цікавий досвід пізнання як можна бути патріотом у бізнесі, парламентарієм і філантропом для своєї Батьківщини. Дякую, що в України є такий друг».
Відвідала вона й виставу «Пролісок» українського театру «Заграва» в Торонто. Вистава вразила дівчину професійною грою акторів та висвітленням і досі актуальних проблем культурної боротьби українського народу проти витіснення нашої культури за радянських часів. «Дякую за гарну гру трупи українського театру та за збереження українських культурних цінностей далеко від Батьківщини. Це справжній приклад виховання, збереження українських цінностей», — зауважила гостя.
Офіційна частина візиту Надії Савченко передбачала зустріч із Стефаном Діоном, міністром закордонних справ Канади. Йому гостя подякувала за боротьбу за її визволення. Основною темою розмови була допомога Канади у звільненні українських заручників із кремлівської неволі, проведення жорсткої зовнішньої політики та невідступність від санкційної політики стосовно до Росії. герой України передала списки українських політв’язнів, котрих незаконно утримують у московських катівнях. Стефан Діон запевнив, що всі ці питання він підійматиме на зустрічах із партнерами по блоку НАТО.
Візит продовжили відвідини парламенту Канади, де гостя побувала на годинах запитань до Уряду. «Найцікавіше, що на кожному пленарному засіданні парламенту уряд відповідає на запитання депутатів упродовж двох годин, а уряд зобов’язаний надавати відповідь на всі запитання», — зауважила п. Савченко. Вона відвідала у парламенті Вежу пам’яті загиблим солдатам за Канаду.
Героїня мала змогу знову зустрітися з Борисом Вжесневським. Із ним також обговорювалося звільнення українських політв’язнів та оголошення політичної заяви в парламенті Канади на цю тему. Ще одна велика приятелька України — Христя Фрiлянд, міністром міжнародної торгівлі Канади. Тому Надія Савченко не могла не зустрітися з нею. Гостя подякувала за укладену 2016 року угоду про вiльну торгівлю, яка є потужною допомогою для України. Жінки обговорили питання запровадження механізму визнання взаємної сертифiкацiї продукції, співпраці у сфері літакобудування, що дасть можливість запустити потужності української авiацiйної промисловості на повну силу.
Христя Фрiлянд продемонструвала глибоку обiзнанiсть у всіх подіях в Україні та у проблемах, із якими зараз найбільше стикаються українці. Міністр запевнила у повному сприянні зі свого боку щодо визволення українських заручників iз російських в’язниць.
Ще була зустріч із Джоном Макеєм, заступником міністра оборони Канади. Він запевнив, що його країна засуджує дії Путіна. Сторони обговорили питання відправлення канадських солдатів для посилення кордонів НАТО в країнах Балтії та Польщі, допомогу Україні інструкторами та військовою амуніцією.
Після Торонто Надя відвідала й Оттаву. Там вона зустрілася з колективом Посольства України в Канаді й особисто з послом Андрієм Шевченко. Відбувся обмін думками щодо консолідації зусиль зі захисту державних інтересів України в Канаді, сприяння підтримці зі боку Канади у нелегкий для України час, особливо у оборонному секторі.
Гостя також відвідала військову базу в Оттаві. Основні питання, які обговорювали там, — організація закупівель і запобігання корупції при їхньому здійсненні, а також підтримка родин військових, які беруть участь у збройних конфліктах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...