Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 6, 2020

На рівні серця

Автор:

|

Жовтень 16, 2014

|

Рубрика:

На рівні серця
Мирослав Ніколаєв, Зеня Кушпета та митрополит Ігор Возьняк на святкуванні 20-ліття «Джерела»

Мирослав Ніколаєв, Зеня Кушпета та митрополит Ігор Возьняк на святкуванні 20-ліття «Джерела»

Кожна людина приходить на цей світ із певною місією: когось Бог обдаровує талантом до музики, когось — до медицини, когось — до науки, а когось — надихати оточуючих на осмислення життєвих цінностей. Люди з особливими потребами мають велику місію — змінювати людські серця. Бо всі ми, без винятку, насправді найбільше прагнемо лише одного в житті: любити і бути любленими. Жити на рівні серця.
1993 року зачинателі товариства «Надія», яке об’єднує батьків дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, Микола Сварник (засновник «Надії») і Мирослав Николаєв (директор «Джерела» з 1993-го по 2014 рік) разом із волонтерами з Канади Зенею Кушпетою й Оксаною Кунанець-Сварник відкрили дві перші групи садочка для дітей із обмеженими можливостями. До цього неповносправні дітлахи були ізольовані від життя в суспільстві, адже в державі існували лише інтернати, де діти проживали у важких умовах, без опіки батьків і сім’ї.
Зеня Кушпета — піаністка за фахом, українка, народжена в Канаді, волонтер в Україні з 1992 року, засновник спільнот для розумово неповносправних осіб в Україні «Віра і світло», «Лярш-Ковчег» і центру «Емаус» при Українському католицькому університеті.
Оксана Кунанець — висококваліфікований фізіотерапевт із багаторічним стажем у галузі реабілітації, автор перших реабілітаційних програм «Джерела». На той час в Україні не існувало жодних навчальних програм для підготовки спеціалістів у сфері неповносправності. Тому п. Оксана почала працювати в цьому напрямку, готуючи фахових реабілітологів. Згодом її робота вже не обмежувалася лише важливою підготовкою спеціалістів із фізичної реабілітації, а й включала також збір коштів, підготовку навчальних програм і керівництво різними реабілітаційними проектами.
Центр «Джерело» є благодійною установою, яка надає якісні навчальні та реабілітаційні послуги дітям і молоді з особливим потребами, допомагаючи їм розвивати свій потенціал і досягти максимальної самостійності. Організацією проводиться просвітницька робота в суспільстві та в батьківському середовищі з метою подолати бар’єри та забезпечити повноцінну участь неповносправних дітей і молоді в суспільному житті. Центр допомагає батькам навчитися жити з особливою дитиною, сприйняти й любити її такою, якою вона є, і за сприяння та підтримки фахівців із Центру зрозуміти, що вони можуть бути щасливими. «Джерело», що готує кваліфікованих фахівців, є моделлю для України та ресурсним осередком для її реабілітаційних установ. Приміщення центру побудоване повністю на благодійні пожертви й обладнане за європейськими стандартами доступності людям у інвалідних візках.
У «Джерелі» працює три відділення розвитку дитини, де лікарі, фізичні реабілтологи, логопеди, психологи, соціальні працівники надають послуги дітям від народження до 18 років. У межах програми «Раннє втручання» команда фахівців проводить діагностику та створює комплексну програму з реабілітації дитини й супроводжує її сім’ю.
При «Джерелі» діє садок і школа для 100 дітей із фізичними та психічними вадами віком від трьох до 18 років. Використовується методика М. Монтессорі, психологічна та поведінкова терапія, альтернативна комунікація, гідротерапія, арттерапія, іпотерапія, підготовка та супровід дітей до загальноосвітніх шкіл.
Створено відділення «Майстерні для молоді» віком від 18 до 35 років, де молоді особи з фізичними та розумовими обмеженнями беруть активну участь у програмах соціальної та побутової адаптації, мистецьких гуртах і виробничих студіях.
«Джерело», в основному, провадить діяльність завдяки підтримці щедрих жертводавців у діаспорі й Україні, серед яких — канадський фонд «Дітям Чорнобиля», Фонд Генрі Ноуена, Фонд Зачкевичів, Фонд Ґері Бовмена, Фонд Анни Мазуренко, Фонд Шкільник-Кінггам і низка інших організацій, підприємств і приватних осіб. Важливо, що починаючи з 2008-го третину річного бюджету «Джерела» покриває місто Львів. За підтримки Львівської міської ради й у партнерстві з Управлінням соціального захисту на базі «Джерела» було створено Львівський міський центр реабілітації.
Серед друзів «Джерела» – й Андрій Садовий, міський голова Львова. А його дружина п. Катерина є членом наглядової ради. «Джерело» — це унікальний формат в Україні, де діти відчувають повагу і турботу. І для громади міста є великою честю долучатися до життя «Джерела», яке справді є джерелом добра і любові», — ці слова львівського мера є визначальними серед друзів і жертводавців Центру.
А друзів – справді багато. 20-літній ювілей «джерельчани» відзначали разом із Національним хором імені Г. Верьовки, учасники якого крім чудового благодійного концерту у Львівській опері завітали в гості до «Джерела» та співали під час Святої літургії, яку відправляв митрополит Львівський владика Ігор Возьняк у церкві Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, що на Сихові.
А 8 жовтня ц. р. на сцені Львівської опери відбувся благодійний сольний концерт всесвітньо відомого скрипаля-віртуоза Василя Попадюка. «Я дуже щасливий, що маю нагоду виступити заради благородної мети. Для дітей завжди приємно грати», — сказав артист. Пісню, виконану дітьми зі сцени оперного театру на знак удячності, зала слухала стоячи. Не стримували сліз навіть мужні вояки зі зони Антитерористичної операції (АТО), котрих запросили на концерт вихованці «Джерела». Маестро Попадюк, зворушений подарованою йому картиною, яку намалювали на творчих майстернях діти, пообіцяв їм знову зібратися разом після Різдва.
Анна Гайдучок, нинішній директор «Джерела», розповіла про дружбу між вихованцями Центру та воїнами АТО, котрі перебувають на лікуванні й реабілітації у Львові. Кваліфіковані реабілітологи, які працюють із дітьми з Центру, допомагають воїнам у лікарнях.
А вояки АТО приїжджали в «Джерело» познайомитися з дітьми. «Ми побачили, наскільки для них важливі є наші діти, — каже Анна Гайдучок, — тому частину квитків вирішили розповсюдити, аби воїни також змогли відвідати наш концерт». Усі квитки на концерт були розкуплені, відтак удалося зібрати кошти, які цього року допоможуть покрити видатки за воду, світло, газ великого приміщення Центру.
До спонсорів цього концерту також входила компанія Meest-Group у особі директора Ростислава Кісіля, низка львівських фірм, а генеральним спонсором виступив Фонд британського бізнесмена українського походження та друга «Джерела» Ґері Бовмена.
19 жовтня відбудеться Scotiabank Marathon & Charity Challenge — ходотон за участю «Друзів «Джерела» у Канаді. Від самого початку створення «Джерела» щирим партнером був і залишається канадський фонд «Дітям Чорнобиля», а разом із ним активно діє група волонтерів «Друзі «Джерела», котрі організовують акції збору коштів на користь вихованців Центру. Тож 19 жовтня в Торонто учасники акції пройдуть пішки 5 км із метою зібрати гроші для дітей із особливим потребами.
У «Джерелі» уже думають про майбутні проекти, бо ж іде зима, потрібні кошти на опалення центру, на пальне для шести мікроавтобусів, які щодня звозять дітей із цілого Львова на заняття в «Джерелі», а по обіді розвозять по домівках, на зарплати фахівцям, працівникам тощо. А ще планується організувати при «Джерелі» тренінговий центр, де фізіотерапевти, реабілітологи, психологи навчали би фахівців специфіки роботи з неповносправними дітьми.
На підтримку «Джерела» відгукнулася ще одна наша землячка – відомий меценат Анна Кісіль, президент міжнародного громадського об’єднання «Четверта хвиля», голова Світової ради культури при Світовому конґресі українців. Нещодавно п. Анна побувала у Львові і також стала гостею «Джерела», а відтак, і щирим другом його вихованців.
Прекрасні усміхнені діти та молодь «Джерела», котрі так уміло вчать нас жити на рівні серця, щиро вдячні усім благодійникам, меценатам і партнерам за розуміння, щедрість та відкриті серця.
Підтримуючи «Джерело», будуємо нову Україну!

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply