Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Молодь діаспори непокоїться

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

Молодь діаспори непокоїться

Молодь української діаспори занепокоєна погіршенням стану демократії й дотримання прав людини в Україні та вимагає від влади забезпечити проведення чесних і прозорих виборів до парламенту. Про це повідомив Мирослав Гочак (на фото), голова Конференції українських молодіжних організацій Світового конґресу українців.

«Лідери молодіжних організацій діаспори з 20 країн світу, у тому числі з Канади, Росії, США, Польщі, Словаччини, Сербії, Румунії, Чехії, Болгарії, країн Балтії, на своєму форумі у Львові ухвалили резолюцію, яку ми найближчим часом скеруємо президенту, Кабінету Міністрів, Верховній Раді (ВРУ) і Міністерству закордонних справ України для реаґування», — сказав п. Гочак. За його словами, у резолюції наголошується, що з боку української держави не було зроблено жодного кроку для підтримки та розвитку відносин з українською молоддю діаспори, зокрема не розроблено комплексної програми, не створено окремого органу центральної влади з роботи зі закордонними українцями, а також не створено відповідного державного фонду для фінансування програм.

Мирослав Гочак зазначив, що ініціює створення та затвердження на державному рівні комплексної програми «Молодь діаспори», яка би сприяла розвитку молоді закордонного українства. «Форум української молоді діаспори був змушений констатувати, що стан демократії й дотримання прав людини в Україні надалі погіршується. Україна все більше набуває обрисів авторитарної держави. Українською владою розгорнуто політичні репресії, лідери опозиції стали політичними в’язнями. Ми повністю солідаризуємося з позицією авторитетних міжнародних інституцій щодо неприпустимості політично вмотивованого та незаконного засудження лідерів опозиції», — наголосив молодіжний лідер.

Він також повідомив, що учасники форуму одностайно підтримали вимогу про звільнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка і їхню повноцінну участь у політичному житті країни й виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року. «Ми переконані в тому, що проведення чесних і прозорих виборів — єдиний шлях до збереження демократії в Україні. Молодь діаспори глибоко непокоїть інформація авторитетних міжнародних спостережних місій за виборами в Україні про створення нерівних умов для учасників виборчого процесу, численні факти Молодь діаспори непокоїться

порушень виборчого законодавства, застосування адміністративного ресурсу, тиску на опозицію та підкуп виборців», — зазначив п. Гочак, додавши, що лідери молодіжних організацій діаспори підтримали ініціативу щодо формування міжнародної спостережної місії «Молодь діаспори за чесні вибори в Україні».

Мирослав Гочак стверджує, що молодіжні організації діаспори також турбує ситуація, що склалася з мовним питанням в Україні. «Ми вважаємо Закон «Про засади державної мовної політики» ганебним продовженням імперської політики русифікації, загрозою існуванню української мови та розколу України. Вимагаємо від депутатів ВРУ й Конституційного Суду України скасувати цей закон як антиконституційний», — наголосив він.

Форум лідерів молодіжних організацій діаспори обурений, зокрема, процесами, що відбуваються з українською громадою в Росії: закриттям всеросійських українських організацій, тиском на активних діячів діаспори та перешкоджанням діяльності українських культурних установ. Пан Гочак зауважив, що молодь діаспори стривожена згортанням процесів європейської інтеґрації й погіршенням іміджу України у світі. «Ми вимагаємо від української влади усунути наявні перешкоди й створити сприятливі умови для навчання української молоді діаспори у вищих навчальних закладах України, при цьому скасувати обмеження для закордонних українців на вступ до вишів. Ми також звертаємося до молодіжних громадських організацій в Україні з ініціативою щодо налагодження контактів, залучення української молоді діаспори до освітніх, виховних, культурних і наукових програм та проектів в Україні й розробки спільних проектів із молодіжними організаціями діаспори», — уточнив Мирослав Гочак.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply