Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Маестро Ендрю Розбіцький репрезентував «Золоті голоси»

Автор:

|

Травень 30, 2013

|

Рубрика:

Маестро Ендрю Розбіцький репрезентував «Золоті голоси»

Недавно в Торонто відбулася неординарна подія — грандіозний гала-концерт «Золоті голоси», на який прийшло майже 1,5 тис. глядачів. І вони не були розчаровані, бо в залі відбувалося велике свято — фестиваль, на якому панувала Її Величність Музика. Музика високого ґатунку, найвищої проби. Організував таке величне музичне дійство маестро Ендрю Розбіцький — керівник Toronto Celebrity Symphony Orchestra, доктор музичного мистецтва, заслужений діяч культури, широко відомий серед світової музичної громадськості дириґент, музикант-інструменталіст і педагог. 

Маестро вже традиційно організовує концерти «Золоті голоси» в Торонто, але кожен із них є неповторним і стає у нашому місті великим музичним святом. До участі в цьогорічному гала-концерті «Золоті голоси» було запрошено більш ніж 150 артистів: оркестр, зведений хор і знаменитих солістів із Канади, Польщі й України. Неможливо описати ту теплу атмосферу, яка панувала на сцені й у глядацькій залі під час цієї радісної зустрічі з прекрасним.
Ми маємо особливо пишатися тим, що до участі в такому грандіозному проекті було запрошено нашого земляка, який уже втретє виступав із Toronto Celebrity Symphony Orchestra, – українського тенора Василя Грохольського. Цей чудовий співак уже виступав разом з українськими хорами «Оріон» і «Левада» (Торонто) у гала-концерті, присвяченому 120-річчю поселення українців у Канаді 13 листопада 2011 року, який залишив по собі незабутні спогади.
Справжнім подарунком для української громади стала нова зустріч із артистом. Дуже приємно було на концерті «Золоті голоси» почути неперевершене майстерне виконання Василем Грохольським запальної іспанської пісні «Ґранада» та задушевної української народної пісні «Чорнії брови, карії очі». Але арія Андрія з опери «Запорожець за Дунаєм» у виконанні цього блискучого майстра сцени викликала особливе зворушення серед глядачів. А як майстерно виконав співак знамениту арію Nessun dorma! Виступи супроводжувалися бурхливими аплодисментами, і враження від них були надзвичайними.
Серед гостей концерту «Золоті голоси» — зірка світової слави, одна з провідних драматичних мецо-сопрано, найуспішніша співачка оперної та концертної сцени Малґолжата Валевська, яка з величезним успіхом виступала в Лондонському королівському оперному театрі «Ковент-Ґарден», у «Метрополітен-опері» Нью-Йорка, на найкращих оперних сценах цілого світу. Маестро Розбіцькому довелося п’ять років вести перемовини із цією чудовою виконавицею, поки вона знайшла можливість приїхати в Торонто.
До участі в концерті також було запрошено обдарованого польського баса Мацея Мечниковського та блискуче колоратурне сопрано, молоду талановиту співачку Голлі Чаплін. Артисти виконували прекрасні соло, дуети, квартети, демонстрували глибоке почуття гумору. Видатні солісти задавали на сцені тон усьому чудовому концерту.
Особливо хочеться відзначити високий професійний рівень Toronto Celebrity Symphony Orchestra під орудою великого майстра Ендрю Розбіцького. Це — чудовий колектив, який доносить високу музику до вдячних сердець таких численних шанувальників музичного мистецтва. Бездоганно прозвучали у виконанні оркестру як оркестрові твори, так і оперна музика та пісні.
Брали участь у гала-концерті «Золоті голоси» й наші добре знані українські хори «Левада» (голова хору — Олеся Романко) й «Оріон» (голова хору — Василь Ахтимійчук) із Торонто під мистецьким керівництвом маестро Ігоря Магеги. 70 українських хористів співали разом із 30 студентами ВМ-ТМ, які навчаються за програмою музики, культури й історії.
Це був перший такий виступ у Торонто, коли українські хори співали п’ятьма мовами в супроводі високопрофесійного симфонічного оркестру Celebrity Symphony Orchestra під диригуванням маестро Розбіцького й разом із солістами світової слави виконували шедеври світової музичної творчості. Зведений хор заспівав хорові партії «Хабанери» з опери Бізе «Кармен» і сучасного музичного твору композитора Петра Рубика Dove Vai, який написав цю пісню для фільму Quo Vadis разом із блискучою співачкою Малгожатою Валевською, хорову партію Nessun Dorma з опери Пучіні «Турандот» і «Владико неба і землі» з опери Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» разом із нашим уславленим земляком Василем Грохольським. Високопрофесійний супровід симфонічного оркестру та багатоголосе звучання хорових партій збагатили враження від музичних творів, створили музичне тло, на якому відшліфованими діамантами виблискували солісти.
Гарно прозвучала у виконанні хору та симфонічного оркестру надзвичайно мелодійна музична композиція «Квітує Торонто», створена музичним керівником хорів «Левада» й «Оріон» (Торонто) маестро Ігорем Магегою. Твір був виконаний українською, польською й англійською мовами. Автор музики дириґував оркестром, а українські співаки разом зі студентами із цілого світу різними мовами оспівували красу нашого дивовижного Торонто. На трьох великих екранах, розміщених над сценою, показували кадри — наше місто з висоти пташиного польоту, які підготував Мар’ян Капустинський, учасник українського чоловічого хору «Оріон». У польській газеті Zycie писалося: «Хори блищали діамантовим блиском, майстерно співаючи». І справді, від одного концерту до іншого ми бачимо зростання виконавської майстерності, злагодженості, фаховості цих хорових колективів. За дуже короткий час (лише близько двох місяців) вони зуміли вдало підготуватися до цього відповідального концерту. Особливо складними для виконання були фінальні твори концерту Dove vai та Goralu czy ci nie zal, але копітка робота над ними дала хористам змогу досягти очікуваного результату. До речі, аранжування пісні Goralu, czy ci nie zal композитором В. Коржем преса назвала революційним — у стилі gospel rhythm. Уперше так її було виконано в Чикаґо, а Ендрю Розбіцький уперше включив цю композицію в програму концерту в Канаді, де її заграло та заспівало понад 150 виконавців. Наприкінці концерту глядачі ніяк не хотіли прощатися з такими чудовими, просто неперевершеними співаками з Канади, України та Польщі й стоячи дарували їм свої овації. Так хотілося продовжити щасливі хвилини звучання музики. І знову залунали акорди оркестру, і знову залою линули голоси солістів і хорів.
На концерті були достойні гості української, польської та канадської громади — українські та польські амбасадори, директор освіти (ТCDSB), голови різних громадських організацій. Для того, щоб організувати таке величне музичне дійство у творчій співпраці, особливо довелося потрудитися Ларисі Теплій, багатолітній учасниці хору «Левада» (Торонто). Щира подяка – українським спонсорам й глядачам концерту.
Це був перший проект, коли українські хори «Оріон» і «Левада» (Торонто) співали разом із Toronto Celebrity Symphony Orchestra. Маестро Розбіцький сказав, що це є важлива історична подія — поєднання української та польської громади в мистецтві. Українські хори разом зі студентами співали польською з українським дириґентом, а згодом українські хори заспівали українською під орудою відомого канадського дириґента польського походження Ендрю Розбіцького. Поряд зі старшими оркестрантами та співаками виступали й початківці – молоді музиканти й співаки, що теж дуже важливо, бо молодь долучається до розвитку та збагачення культури. Сподіваємося, що ця плідна співпраця триватиме, бо «ми у місті такому живемо, де людина людині, мов брат», як співається в пісні «Квітує Торонто».

Галина Синчук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply