Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 12, 2019

КУК-Торонто святкував 26-ту річницю Незалежності України та 150 років Канади

Автор:

|

Серпень 31, 2017

|

Рубрика:

КУК-Торонто святкував 26-ту річницю Незалежності України та 150 років Канади

Танцювальний ансамбль «Україна»

У суботу 19 серпня ц. р. у Centennial Park у Торонто Конґрес українців Канади, відділ Торонто (КУК-Торонто) привітав понад 12 тис. гостей на відзначенні 26-ї річниці Незалежності України — найбільшого святкування Дня Незалежності в Північній Америці та діаспорі. Був величезний успіх, рекорд відвідувачів, усі були задоволені святкуванням і розвагами. Канадсько-українська громада відзначала не лише 26-ту річницю Незалежності України, а й 150-річчя Канади.
Офіційна програма розпочалася молитвою, яку провели духовенство Української католицької церкви та Української православної церкви Канади. Після цього з привітальним словом виступили президент КУК-Торонто Тарас Багрій, Посол України в Канаді Андрій Шевченко та Генеральний консул України Андрій Веселовський. Пан Багрій у своєму слові наголосив, що «в Україні далі продовжується війна, незважаючи на те, хто як це називає, але ми подолаємо і переможемо нашого ворога, бо правда та Бог на нашому боці. Слава Україні!» Він також із гордістю згадав слова Президента України, котрий сказав, що «Торонто є найбільшим українським містом за межами України», і тут проживають справжні українські патріоти, котрі продовжують боротьбу за незалежність України.
На свято прийшли не лише тисячі відвідувачів, котрі й щороку приходять, а також були представники урядів, котрі приєдналися до урочистостей. Серед представників федерального уряду, котрі привітали та демонстрували підтримку незалежності України, були: міністр науки Hon. Kirsty Duncan, депутати від Ліберального Уряду Borys Wrzesnewskyj, Arif Virani, James Maloney, Peter Fonseca, провідник Консервативної партії Канади Andrew Scheer і Hon. Peter Kent. Міністр науки Данкан сказала, що вона пишається своїм українським походженням і наголосила, що канадський уряд стоїть пліч-о-пліч із народом України. Вона також прочитала привітання від Джастіна Трюдо, прем’єр-міністра Канади.
Концерт закінчився виступом фіналістів конкурсу «Українська зірка», спонсором якого була кредитова спілка (КС) «Будучність». Великий автобус, який містить у собі мобільний клас, що демонструє розповідь про історію Голодомору, прикував велику увагу тих, хто бажав дізнатися про Голодомор і ґеноцид в Україні у 1932-1933 рр. Комітет «Євромайдан Канада» при КУК-Торонто та кіоск «Канада допомагає Україні» організували фотовиставку з життя в Україні сьогодні — солдатів, родин, дітей і з війни у Східній Україні. Відвідувачі були дуже зворушені та складали пожертви, щоб допомогти потребуючим в Україні.
Здається, що ярмарок із кожним роком покращується. Продовольчі та побутові кіоски пропонували відвідувачам свята свої продукти та численні вироби. Як завжди, завдяки щедрій підтримці родини Зарасків, Шкільна рада КУК-Торонто організувала дитячий куток, де діти мали можливість виготовляти чудові речі своїми руками, розважатися надувною спускалкою та надувним замком. День завершився чудовою забавою під відкритим небом, спонсорованою Українською кредитовою спілкою, де всі охочі до танцю розважалися під музику DJ Unlisted аж до ночі.
«Це щорічне святкування не могло відбутися без допомоги та підтримки багатьох добровольців та наших щедрих спонсорів», — сказав п. Багрій. Нашим Platinum Plus спонсором 2017-го був Northland Power. «Платиновими спонсорами» були КС «Будучнісь», Horodynsky Farm, Українська кредитова спілка та родина Зарасків. Золотими спонсорами були Bitter Harvest, Caravan Group of Companies, Halenda’s, Meest Corp. та Mitec-EFX Show Systems. Срібними спонсорами були Canadian Drain & Plumbing, Rodan Energy Solutions та Shevchenko Foundation: Leadership, Stewardship, Partnership. CTV, Форум, «Контакт», РАЗОМ Media, радіо «Міст» і радіо «Пісня України» були медіаспонсорами. Шість місяців безперервної роботи оргкомітету Дня Незалежності при КУК-Торонто та чудова команда працьовитих добровольців, котрі розпочали роботу в п’ятницю, щоб встигнути все встановити, провели всю суботу, а потім все склали та навели чистоту в неділю, забезпечили безперешкодне функціонування, життєздатність і великий успіх цієї події.
Після завершення успішного концерту, вдалого ярмаркування, чудової української їжі, щасливих дітей, котрі розважалися у дитячому кутку, та забави, президент Багрій запрошує всіх приєднатися до Конґресу українців Канади (відділ Торонто) у плануванні та проведенні Дня Незалежності України наступного, 2018 року.
Надя Прокопів, українською мовою переклала Надія Сидоренко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply