Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

«Круглий стіл» із міжнародної освіти

Автор:

|

Березень 01, 2012

|

Рубрика:

«Круглий стіл»  із міжнародної освіти

У Торонто 13 лютого 2012 року в державній бібліотеці Ричв’ю відбувся «круглий стіл» із питань міжнародної освіти та її впливу на провінцію Онтаріо, Канаду й Україну. У дискусії взяли участь три ключових промовці: Донна Кансфілд, депутат Онтарійської законодавчої асамблеї від округу Етобіко-центр і екс-голова Торонтської окружної шкільної ради, консул Антон Рибак із Генерального консульства України в Торонто і консультант Тарас Паславський із «Групи Провіденс», що спеціалізується з питань міжнародної освіти.

«Круглий стіл» був організований «Асоціацією молодих професіоналів і кваліфікованих спеціалістів» (АМПіКС), мандатом якої є налагоджування контактів молоді з бізнесом, політиками й академічним світом. Членами АМПіКС є нещодавні випускники вишів, які мають особливу зацікавленість в освіті та науці.

Обговорювалися три загальних питання:

1. Чи міжнародна освіта корисна для Онтаріо й України?

2. Що онтарійський уряд і уряд України, українсько-канадська громада, неприбуткові організації та приватний сектор можуть зробити, аби посприяти справі міжнародної освіти?

3. Чи зможе міжнародна освіта справді так називатися, якщо немає міжнародного обміну між студентами? Адже якщо канадські студенти не їдуть на навчання до України, то не відбувається спільних дослідницьких та освітянських проектів.

Депутат Донна Кансфілд розпочала дискусію з підкреслення пріоритетності галузі освіти для прем’єра Далтона Мак-Ґинті. 2010 року уряд провінції зобов’язався зробити Онтаріо лідируючим у світі тереном для отримання середньо-професійної та вищої освіти шляхом збільшення кількості міжнародних студентів на 50 % і, водночас, ґарантуючи місця у вищих навчальних закладах онтарійським студентам. Уряд здійснює активну промоцію онтарійської системи освіти за кордоном, щоби заохотити найкращих закордонних студентів обирати для свого навчання саме Онтаріо.

Приєднуючись до прем’єра Мак-Ґинті в справі промоції онтарійських навчальних закладів, Донна Кансфілд закликала українсько-канадську громаду пропаґувати шкільні, середні та вищі навчальні заклади серед своїх близьких і родичів в Україні. Депутат Кансфілд навела приклад програми «Високе виконання» для елітних атлетів у колеґіумі Сілверторн (шкільний навчальний заклад), що пропонує міжнародним школярам винятковий освітянський досвід і можливості.

Антон Рибак, своєю чергою, заявив, що уряд України підтримує бажання українських студентів навчатися в Канаді й у такий спосіб — сприяти зближенню обох країн, розвитку їхніх економічних зв’язків, особливо на тлі перемовин про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою й підписаного в жовтні 2010 року Меморандуму про молодіжні обміни. Консул Рибак також запросив канадців навчатися в українських університетах, які пропонують сильні програми в царині фізики, точних наук і програми з вивчення мови. Як приклад унікальної програми з вивчення української мови дипломат репрезентував літній інститут української мови та підручник «КРОК 1: українська мова як іноземна», розроблений лінґвістами Національного університету «Львівська політехніка». Цього літа літній інститут української мови у Львівській політехніці буде використовувати «KРOK 1» для навчання канадських студентів, які бажають вивчати українську мову.

Тарас Паславський погодився з попередніми промовцями про користь міжнародної освіти як для Онтаріо, так і для України. Консультант звернув увагу на перешкоди, пов’язані з міжнародною освітою, а саме: на процес отримання студентської візи та вартість навчання для українських студентів. Водночас, він наголосив, що ціна за навчання повинна розглядатися як інвестиція в майбутнє студента. Упродовж п’яти останніх років, як свідчить статистика, кількість українських студентів у Канаді постійно зростала, але все ще залишається досить малою, порівняно зі студентами з Франції, Китаю, Індії чи Бразилії. Він заохочував українсько-канадську громаду пропаґувати онтарійські навчальні заклади родичам і знайомим в Україні й наголосив, що це є найкращим способом збільшити число студентів з України.

Після виступів присутні мали змогу ставити запитання, що призвело до жвавої дискусії. Підбиваючи підсумки «круглого столу», модератор заходу зазначив, що обрана тема є досить об’ємною, аби обговорити всі міркування за одну зустріч, і висловив сподівання на її продовження.

Кількість студентів з України в Канаді: 2005-го — 307 осіб; 2006-го — 327; 2007-го — 368; 2008-го — 469; 2009-го — 612; 2010-го — 659. Кількість студентів, що приїжджають з Канади в Україну: 2005-го — 90; 2006-го — 133; 2007-го — 180; 2008-го — 255; 2009-го — 334; 2010-го — 310.

 Taras Paslavskyi, Director of International Relations, Providence Group, 630 Browns Line. Toronto, ON M8W 3V6,

+1-647-831-2139, director@prov.in.ua,

www.prov.in.ua

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply