Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 28, 2020

КГСДУ закликає сприяти вирішенню справи Тимошенко

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

КГСДУ закликає сприяти вирішенню справи Тимошенко

Канадська група сприяння демократії в Україні (КГСДУ) звернулася до парламентського комітету «Дружба: Канада-Україна» зі закликом посприяти вирішенню справи Юлії Тимошенко. Її свобода може засвідчити прихильність України до демократичних цінностей, що усуне головну перешкоду на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄСна саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі. 
«Маємо дуже мало часу для впливу на президента України, щоби він відреагував на вимогу Європейського Союзу щодо її (Тимошенко) звільнення як ключової умови євроінтеграції України. У форумі, присвяченому дружбі Канади з Україною, просимо вас, як парламентаріїв-демократів, звернутися в цій справі до міністра закордонних справ Джона Берда. А саме: на офіційному рівні він має закликати Віктора Януковича виконати вимоги ЄС, що вкрай необхідно у зв`язку зі стислими термінами», – ідеться в документі.
Група вважає, що європейська інтеграція є запорукою рівноваги між демократичними й авторитарними країнами. Отже, кожна з демократичних країн, у тому числі Канада, має використати весь свій арсенал дипломатичного тиску для того, щоби президент Янукович не тільки звільнив Юлію Тимошенко, а й забезпечив повну її реабілітацію. Саме таке вирішення проблеми зумовить кращі перспективи для України.
КГСДУ поінформувала парламентську групу «Дружба: Канада-Україна», що впродовж кількох тижнів у справі звільнення Ю. Тимошенко надіслала листи до прем`єр-міністра Канади Стівена Гарпера, міністра закордонних справ Джона Берда.
КГСПДУ закликає членів CUPFG вплинути на прем`єр-міністра Канади Стівена Гарпера, міністра закордонних справ Джона Берда з метою активізації їхніх зусиль, скерованих на прийняття Віктором Януковичем правильного рішення: «Ми впевнені, що ви знаєте вагу цього питання (звільнення Тимошенко), його незаперечний вплив на позитивний вибір України. Зазначимо, що останнє є надзвичайно важливе для 1,3 млн канадців українського походження».
«Фокусом Міністерства закордонних справ було просування України до демократії, робота над утвердженням верховенства права в Україні, реформуванням судової системи, загалом, над зміцненням демократичних інституцій, передовсім задля проведення вільних і чесних виборів. Результатом довготривалої праці Канади задля майбутнього України має бути звільнення незаконно ув’язнених лідерів опозиції. У переддень підписання Угоди про асоціацію Канада має докласти максимум зусиль, щоб досягнути поставленої мет», — наголосила Мирослава Олексюк, член групи. КГСДУ просить громадськість звертатися до урядів і членів парламенту своїх країн із подібними вимогами.
Прес-служба КГСДУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply