Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 24, 2020

Канадські українці повинні бути у великій політиці

Автор:

|

Травень 22, 2014

|

Рубрика:

Канадські українці повинні бути у великій політиці

Відкриття бюро кампанії Івана Бейкера. Іван із Маркіяном Швецем, головою комітету Євромайдан-Торонто

Аналізуючи перебіг останніх передвиборчих перегонів федерального рівня в Торонто, можна констатувати значне зменшення активності української спільноти, через що ми, канадські українці, незабаром можемо опинитися поза великою політикою. А це означає, що можемо втратити можливість впливати на політичне, економічне, культурне життя Канади. Прецінь усі ми хочемо жити в демократичній, потужній і заможній Канаді.

Зараз ми з тривогою стежимо за веденням підступної війни проти України її колишнім «старшим братом» – неоімперською Росією. Варто наголосити на тому, що під загрозою перебуває не тільки територіальна цілісність нашої історичної Батьківщини, її існування як незалежного державотворення, а й безпека післявоєнного світового укладу.
Мабуть, хтось із канадських українців скаже, що ми живемо в Канаді, а тому нас не повинна хвилювати доля України. Можливо, і так. Але не в подальшій перспективі. Бо саме майбутня сильна Україна як член європейської спільноти може забезпечити українській діаспорі її всебічний розвиток, посприяти збереженню рідної мови, національної культури, традицій і звичаїв. Зрештою, допомогти канадським українцям стати самодостатніми, гордими за свою Вітчизну. Ще один аспект: українська діаспора матиме більшу вагу в країнах свого поселення, коли за нею стоятиме могутня українська держава.
Безперечно, Канада істотно впливає на вироблення міжнародної політики щодо підтримки України, особливо в цей надзвичайно важкий для неї час. Однак ця активна підтримка України не була би такою дієвою, коли би ми не мали у федеральному парламенті своєрідного українського лобі, ідеться передовсім про парламентську групу «Дружба між Канадою й Україною». Варто згадати, що до цієї групи входять переважно канадці українського походження зі західних провінцій, приналежні до різних політичних партій.
І тут принагідно хочеться задати, зокрема, українській громаді Торонто єдине запитання: хто відстоюватиме загальноукраїнські та діаспорні інтереси, коли ми, українці, не хочемо голосувати за своїх кандидатів і допомагати їм під час виборчих кампаній? Відповідь: ніхто!
Надзвичайно важливим є подбати про прихід нових українських політиків до провінційного та федерального парламентів. Із цією метою повинні самоорганізуватися українські громади більших міст Канади, забезпечуючи перемогу нашим політикам. Мова насамперед – про активну поміч кожного українця кожному українському кандидатові: у зборі коштів на виборчу кампанію, у розсилці запрошень, встановленні контактів із виборцями, участі в роботі виборчого бюро, на виборчому окрузі в день виборів тощо.
Зауваги: 1) важлива є участь молоді у виборчих кампаніях, завдяки чому вона може знайти своє місце в житті, зрозуміти, яким чином здійснюється в Канаді демократичне волевиявлення її громадян; 2) корисно, щоби новоприбулі з України включилися в активне громадське життя української спільноти, бо тепер Канада — наш спільний дім.
І найголовніше: найближчим іспитом на громадянську зрілість українців Торонто стануть вибори до провінційного парламенту, які відбудуться 12 червня ц. р. Зокрема, за місце посла до парламенту провінції Онтаріо змагатиметься в окрузі Етобіко-центр перспективний ліберальний політик Іван Бейкер. Отже, метою для кожного свідомого українця має бути поміч цьому кандидатові, щоби збільшити українську присутність у провінційному парламенті. Уже зараз зголошуйтеся добровольцями до виборчого бюро Івана Бейкера, щоби 12 червня відчути спільну радість від української перемоги!

Підтримаймо перспективного канадського політика Івана Бейкера, колишнього голову Конґресу українців Канади в Онтаріо! Будьмо активними!
Негайно запропонуйте йому вашу конкретну поміч!
Телефонуйте: 647-98-BAKER (647-982-2537), contactyvanbaker@gmail.com

Дещо з біографії Івана Бейкера
Народився в Торонто, у змішаній українсько-англосаксонській сім’ї. Учився у двомовній High School. Здобув вищу освіту в Bachelor of Business Administration (Schulich School of Business, York University) і Masters of Business Administration (Tuck School of Business, Dartmouth College, USA). Працює радником у сфері економіки та фінансування, викладачем для маґістрантів Йоркського університету (MBA). За плідну громадську діяльність його нагороджено діамантовою медаллю королеви Єлизавети ІІ.
Незмінний лідер у всьому, нещодавній президент Конгресу українців Канади (КУК) в Онтаріо. Багато років працював у КУК (відділ Торонто), зокрема з Комітетом освіти для запровадження в шкільну програму канадських шкіл теми Голодомору; завдяки його зусиллям провінція Онтаріо стала щороку відзначати День української спадщини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply