Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Канада зняла заборону на продаж Україні зброї

Автор:

|

Грудень 21, 2017

|

Рубрика:

Канада зняла заборону на продаж Україні зброї

Павло Ґрод, голова КУК

Питання надання Україні летальної зброї з метою підвищення обороноздатності армії в протистоянні російській аґресії озвучив відповідний Комітет федерального парламенту Канади. «Рішення Канади про надання підтримки Україні відображає давні відносини, які об’єднують дві країни», — наголосили депутати.
Відтак Україна увійшла до списку держав, в які дозволений експорт канадської зброї. «Автоматичний контрольний список країн із вогнепальної зброї доповнений Україною», — йдеться в повідомленні в офіційному журналі уряду Канади. Таким чином зняте де-факто ембарго на продаж Україні канадської зброї, що існувало багато років. Відповідне рішення набуло чинності відразу після публікації.
Нагадаємо, що Automatic Firearms Country Control List (AFCCL) визначає країни, в які Канада дозволяє своїм внутрішнім виробникам постачати зброю. Раніше у ньому було 39 країн, Україна стала 40-ю. Експорт зброї жорстко регулюється, але тепер представники окремих канадських підприємств отримали юридичне право подавати в Міністерство закордонних справ запити на експорт спеціального обладнання в Україну.
Це питання тривалий час лобіювали українська влада й українська громада в Канаді. Представники Міністерства оборони України цього року навіть здійснили спеціальний візит до Канади, щоб оглянути можливості окремих підприємств країни, проте досі не мали можливості чогось придбати.
Президент України подякував США та Канаді за надання допомоги у сфері безпеки. «Вдячний Вашинґтону й Оттаві за потужний і своєчасний сигнал підтримки! Як і домовлялися, Сполучені Штати санкціонували політику допомоги з безпеки нашій країні, а Канада додала Україну до Контрольного списку країн, у які дозволене постачання автоматичної зброї», — написав він у Facebook
Петро Порошенко констатував, що шлях до посиленої військової допомоги Україні відкритий. «Єдиним фронтом продовжуємо зміцнювати наше партнерство у сфері безпеки для протидії аґресії та відновленні суверенітету і територіальної цілісності України», — резюмував він.
Своєю чергою, Конґрес українців Канади (КУК) привітав додавання України до контрольного переліку країн, куди дозволений експорт автоматичної. КУК закликав до цього з червня 2015 року, відколи канадський уряд розпочав публічні консультації з цього питання. «Включення України до AFCCL надасть країні доступ до надсучасного озброєння, виготовленого у Канаді. Воно додасть Україні спроможності захиститися від російського вторгнення, яке триває. Це ще один важливий крок до посилення оборонних, безпекових та економічних зв’язків між нашими країнами», — заявив Павло Ґрод, президент КУК.
Певна річ, що таке рішенні налякало Кремль. Міністерство закордонних справ (МЗС) Російської Федерації (РФ) виступило із заявою, в якій розкритикувало владу США та Канади через постачання зброї Україні, і закликало їх задуматися про «особисту відповідальність». Марія Захарова, офіційний представник відомства, заявила, що Вашинґтон та Оттава «перекручують факти», коли звинувачують в обстрілах підтримуваних РФ бойовиків на Донбасі. Чиновниці здається, що таким чином західні країни «явно прагнуть знайти привід для початку масованих поставок в Україну смертоносних видів озброєнь». Російське МЗС вважає, що надання зброї Україні «штовхає її керівництво, яке саботує мирне врегулювання протистояння на сході країни, на нові військові авантюри».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply