Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 22, 2020

Канада підтримує Україну

Автор:

|

Січень 22, 2015

|

Рубрика:

Канада підтримує Україну
Біля посольства України в Канаді

Біля посольства України в Канаді

Джон Берд, міністр закордонних справ Канади, оприлюднив заяву з приводу трагічної загибелі мирних жителів у Донецькій області. Зокрема, він зазначив, що атака на пропускному пункті поблизу Бугаса стала одним із найтрагічніших нападів бойовиків на мирне населення з моменту підписання угоди про припинення вогню. Міністр закликав підтримуваних Росією бойовиків припинити триваючу агресію, дотримуватися перемир’я та Мінських домовленостей. Чиновник висловив співчуття рідним постраждалих у трагедії та запевнив, що Канада й далі підтримуватиме Україну проти російської аґресії.

Місцева українська громада та «Євромайдан Оттава» вшанували пам’ять загиблих від рук терористів в Україні. У зв’язку з трагічною загибеллю мирних жителів унаслідок терористичної атаки, яка була скоєна 13 січня поблизу міста Волновахи, у посольстві України відкрито Книгу скорботи. Запрошуємо усіх небайдужих до трагічних подій в Україні людей прийти до посольства в Оттаві за адресою: 310 Somerset St., West, Ottawa, K2P 0J9 – і висловити співчуття та підтримку родинам загиблих і поранених від рук терористів. Запис у Книзі скорботи можна зробити з 10.00 до 14.00 і 13.00 до 16.00.
Також уряд Канади та міжнародна спільнота мають використати весь свій вплив, аби негайно повернути Надію Савченко й інших політичних в’язнів, котрих утримують у Росії, до України. Про це йдеться у заяві КУК. «Ув’язнення російською владою та суд над п. Савченко підкреслює повну зневагу путінського режиму до міжнародного права, договорів і прав людини, — заявив Павло Ґрод, президент організації. – Надія Савченко є політичним в’язнем і постраждалою у війні Росії проти України. Вона мусить бути негайно звільнена». Крім того, КУК закликав усіх, хто переймається долею героїчної українки, підписати петицію з вимогою звільнити її.
Натомість Джейсон Кенні, міністр мультикультуралізму Канади, оголосив про фінансування освітньої програми про Голодомор, мета якої – підвищити обізнаність канадців про однин із найбільших злочинів у історії людства. Освітня програма Holodomor National Awareness Tour отримає фінансування обсягом 1 459 728 CAD. Проект провадитиме освітню роботу серед канадців різного віку, розповідаючи про Голод в Україні та пропагуючи такі цінності, як свобода, демократія, права людини та верховенство права.
Програма стартує навесні цього року. Як повідомила прес-служба Конґресу українців Канади (КУК), Holodomor National Awareness Tour — це спільний проект чотирьох організацій: Канадсько-української фундації, яка очолює проект, КУК, Українсько-канадського дослідницького і документаційного центру та Дослідницько-освітнього консорціуму із вивчення Голодомору.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply