Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

Іван Бейкер — патріот, підприємець, політик

Автор:

|

Травень 01, 2014

|

Рубрика:

Іван Бейкер — патріот, підприємець, політик

Іван Бейкер

Зазвичай людина формується під впливом родини — батька, матері, дідусів і бабусь. На Івана Бейкера значний вплив мав дідусь Іван і бабуся по матері Олена, під опікою котрих він здебільшого зростав. Будучи повоєнними біженцями з різних куточків України, вони належали до того патріотичного покоління українців, які крізь усе своє життя пронесли не тільки любов до далекої Батьківщини, а й прищепили її своїм онукам. Водночас вони були безмірно вдячні Канаді за наданий їм притулок, за можливість жити в напрочуд вільній і заможній країні. З плином часу вони ще й стали справжніми патріотами Країни кленового листка.
Малому Іванкові пощастило народитися в такій українсько-англосаксонській родині, що віднайшла унікальний баланс у вихованні дітей, який гармонійно поєднував українську та англосаксонську культури й традиції. Окрім того, батьки Івана та його молодшої сестрички Мілени вміло скеровували дітей до розуміння канадського культурного розмаїття, допомогли їм стати тими особистостями, які здатні піднятися на найвищі щаблі суспільства.
Передовсім надзвичайно працьовитий дідусь Іван повсякчас повчав свого внука: життя потрібно прожити так, аби не зганьбити свого роду, добиватися успіху треба власними силами, освіченістю, працьовитістю та старанністю.
Малий Іванко ріс спокійною дитиною, прагнув якомога більше пізнати та навчитися. Ніколи не розлучався з книжкою. Його улюбленими предметами в щоденній школі була математика, у суботній — новітня історія України. Підростаючи, він брав активну участь в одному з українських танцювальних ансамблів, залюбки концертуючи в його складі по багатьох українських поселеннях Канади та США.
Навчався в щоденній двомовній і українській школах, учився гри на скрипці та фортепіано. Ще в підлітковому віці зарекомендував себе лідером серед школярів High School і студентів Tuck School of Business at Dartmouth College. Завдяки здібностям і наполегливості він здобув звання Bachelor of Business Administration (Schulich School of Business, York University) і Masters of Business Administration (Tuck School of Business, Dartmouth College, USA).
Знання мов — англійської, французької й української — дало змогу глибше вникнути в культуру багатьох етнічних груп, вселило відчуття затребуваності в сьогоднішньому глобалізованому світі. Зрештою, допомогло в перспективі стати дорадником у фінансовій і економічній сферах, викладачем для маґістрантів Йоркського університету (MBA).
Чималий вплив на вибір його професії мав батько, успішний бізнесмен. Із часом Іван зрозумів, що тільки економіка, поєднана зі вдалим фінансуванням, забезпечить сталий розвиток міст і містечок провінції Онтаріо й усієї Канади. Тепер він своїми кваліфікованими порадами допомагає підприємствам вирішувати складні проблеми та розвивати їхній бізнес. Іван також удячний своїй матері, котра власною активною громадянською позицією, зокрема в боротьбі проти совєтського режиму, відстоюванням принципів у контексті загальнолюдських цінностей, була для сина прикладом, гідним наслідування. Тож не дивно, що він прагне стати провінційним депутатом від Ліберальної партії Онтаріо, щоби своїми знаннями в галузі економіки та фінансів долучитися до зростання добробуту провінції Онтаріо.
У політиці він — із 14 років, відколи батько вирішив змагатися на виборах до федерального парламенту за статус депутата від Консервативної партії Канади. Іван активно долучився до виборчої кампанії батька, агітуючи за нього виборців «від дверей до дверей».
Юнак переосмислив своє місце в політичному спектрі Канади. Дороговказом для нього, як модерного політика, стала соціальна справедливість, задоволення потреб кожного пересічного канадського громадянина. Саме це багато років тому привело Івана Бейкера до лав канадських лібералів.
Рідкісна цілеспрямованість, постійна потреба творити добро для людей, бути корисним канадському суспільству, зокрема українській спільноті, не залишилися поза увагою громадськості. Упродовж кількох років він успішно очолював у провінції Онтаріо Конґрес українців Канади (КУК), зарекомендувавши себе як ініціативний лідер і добрий організатор. Безперечно, набутий лідерський досвід у недалекому майбутньому стане йому у великій пригоді. І ще завдяки позиції в КУК Іван Бейкер побував фактично в усіх куточках провінції Онтаріо, тож у нього склалася чітка картина провінційного господарювання та перспектив розвитку.
Він не може залишитися осторонь людської біди чи горя, недоліків канадської державної машини: Іван Бейкер переймається недосконалістю охорони здоров’я, незавидним станом багатьох будинків для літніх людей, нездоровим способом життя значної частини канадської молоді, браком перспективи в її працевлаштуванні, відсутністю належної опіки над старшим поколінням і малолітніми дітьми, проявами насильства над жінками тощо.
Не може бути байдужим він і до проблем сучасної України, подій на революційному Майдані, окупації Криму російськими військами, його анексії. У своїх виступах на акціях протесту проти Януковича чи з підтримки України Іван Бейкер наголошував на нагальній необхідності, аби всі демократичні країни світу, передовсім Канада, підтримали Україну конкретними та дієвими заходами.
І найголовніше: він прагне своїми знаннями, набутим досвідом допомогти мешканцям провінції Онтаріо краще інвестувати заощадження, сприяючи зростанню добробуту кожного вкладника, загалом — розвитку провінції, зокрема збільшенню робочих місць. А це своєю чергою призведе до вищого рівня життя всіх мешканців провінції, відкриє шлях до здобуття освіти кожною молодою людиною, її працевлаштування.
Зараз Іван Бейкер активно готується до виборчої кампанії: знайомить виборців, ідучи «від дверей до дверей» у окрузі Етобіко-центр, зі своєю програмою, разом із добровольцями збирає потрібні кошти, зустрічається з провідниками всіляких організацій, авторитетними людьми тощо.
Сподіваємося, що невдовзі п. Бейкер увійде у велику канадську політику, щоби надовго в ній залишитися. Такі високоосвічені, ініціативні й енергійні політики є вкрай потрібні провінції Онтаріо.
Попутного вітру в його політичні вітрила! Підтримаймо перспективного канадського політика Івана Бейкера, колишнього голову КУК в Онтаріо! Будьмо активними! Запропонуйте йому вашу конкретну поміч! Телефонуйте: 647-98-BAKER (647-982-2537), пишіть: contactyvanbaker@gmail.com

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply