Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Громадяни України й українська діаспора Канади — єдність єдиного народу

Автор:

|

Травень 05, 2016

|

Рубрика:

Громадяни України й українська діаспора Канади — єдність єдиного народу

Іде вже другий рік війни. Другий рік на фронті проливається кров захисників свободи та незалежності України. Декотрі люди вже давно звикли до війни, звикли, бо вона десь там, далеко від їхніх домівок, і лише інколи нагадує про себе в новинах з екрана телевізора. Щоб нагадати пересічному українцю, що війна нікуди не пішла з нашого дому, волонтери «Армії SOS Canada» організували проведення предметно-документальної виставки «На лінії вогню» в Рогатині, у західному реґіоні Івано-Франківської області.

Експонати на виставці
Як експонати на виставці були представлені різні артефакти з війни: фраґменти й уламки снарядів різних ракетно-зенітних установок, таких як «Смерч», БМ21 «Град» та «Ураган», залишки від набоїв різноманітних систем озброєння, танкові та звичайні артилерійські снаряди різних калібрів, інші смертельні «подарунки» зі зони бойових дій, якими терористи постійно обстрілюють наших захисників.
Експонатами на виставці також були документи загиблих громадян Росії, котрі в лавах терористичних груп брали участь у бойових діях у Луганській і Донецькій областях України. На виставці було багато фотографічного матеріалу, що розповідає про діяльність волонтерів і життя на лінії фронту.

Тарас Кузела
Тарас Кузела, один із волонтерів «Армії SOS Canada», намалював і подарував Рогатину картину, що поєднує історію зі сьогоденням, — «Кайдани порвіте». Ця робота зображує величного «золотого» оленя, що своїми копитами рве всю нечисть і корупцію в реґіоні, а за спиною тварини виблискує яскраве світло добра та Господній дім — церква Святого Духа. Міський голова м. Рогатина Сергій Насалик і Галина Богун, секретар міськоі ради, пообіцяли передати картину в музей Рогатина.
Про діяльність «Армії SOS Canada» розповів її координатор Святослав Фояк.
— Святославе, скажіть, будь ласка, як відреаґували на вашу картину?
— Дуже позитивно. Міський голова Сергій Насалик пообіцяв передати картину в новий музей, що відкриється цього року. Як бачите, ця робота — доволі змістовна, вона відкрила шлях для нового розвитку міста та піклування про жителів. Без сумніву, нам удалося підняти рівень свідомості всіх громадян цього реґіону.
— Хто був присутнім на цій виставці?
— До нас приїхали з Одеси Володимир Турків, командир батальйону 72-ї Білоцерківської гвардійської окремої механізованої бриґади, Максим Бутулін, боєць батальйону 72-ї Білоцерківської гвардійської окремої механізованої бриґади, й їхній старшина групи. Також були волонтери з Києва Олександр Фощан, співзасновних «Армії SOS», і його соратники Богдан Ходзинський та Іван Пархуць.
— Будете продовжувати робити виїзні акції по Україні, щоби привертати увагу громадян та збирати кошти на підтримку Збройних сил України?
— Звісно. Виїзна виставка відбулася в Івано-Франківську 1-5 травня ц. р. на Вічевому майдані за підтримки Спілки добровольців АТО Прикарпаття (голова — Василь Андріїв). Так само ми, волонтери, будемо робити все можливе, щоб виїзна виставка цього року відбулася у Львові, Дрогобичі, Тернополі та Чернівцях, згодом — і в інших містах України. Користуючись нагодою, хотів би попросити українців із цих реґіонів України, котрі проживають у Канаді, долучитися до спільної справи, а саме: сконтактуйтеся, будь ласка, зі мною, щоб допомогти в цих реґіонах із координацією й організацією згаданих подій. Також маємо в планах привезти цю виставку до Канади, але є багато питань, від яких залежить проведення виставки, наразі ми працюємо над їхнім вирішенням. Наприкінці січня ц. р. зведений із волонтерів України та Канади екіпаж вирушив на лінію фронту. Передали хлопцям приціли, оптику широкого спектра, ґумові чоботи, камуфляжні костюми, автомобіль від колеґ із «Армії SOS Мурсія» й «Армії SOS Англія», планшети від «Армії SOS» із програмами керування артилерійським вогнем, продукти харчування та багато інших корисних предметів, що допомагають захисникам України вберегти своє життя та протистояти ворогу. Від школи ім. Юрія Липи (керівник — Оксана Соколик) хлопцям передали зроблені власноруч дітьми чудові вітальні листівки з Різдвяними святами та Новим роком.
— Святославе, скажіть, будь ласка, де ви ще були?
— Ми були майже всюди на «нульових» позиціях і в таких населених пунктах, як Зайцеве, Попасна, Комінтернове, Миронове, на деяких позиціях у районі Дебальцевого. Також завітали до підрозділів РЕР, що виконують бойові завдання на цьому напрямку. Цими підрозділами «Армія SOS Canada» опікується безпосередньо, бо саме радіорозвідка є одним із найголовніший напрямків нашої діяльності. Маневрені групи, які ми відвідали, укомплектовані різноманітною радіотехнічною апаратурою, сканерами, антенами, навіть пеленгаційним комплексом, що був придбаний за кошти діаспори. Вся апаратура, яку ми придбали та передали, поставлена на баланс військової частини та виконує бойові завдання. Також було приємно побачити, що автомобілі, які були закуплені торік спільно громадою м. Мурсії (Іспанія), «Армією SOS Мурсія» й «Армією SOS Canada», сумлінно працюють в полі на фронті.
— Які ж основні проекти волонтерської організації «Армія SOS?»
— Основними напрямками роботи «Армії SOS» та «Армії SOS Canada» зараз є: виробництво безпілотних літальних апаратів і ведення повітряної розвідки; радіорозвідка — оснащення підрозділів РЕР новітньою радіотехнічною апаратурою; ІТ-сектор — балістичні програми для виконання стрільб різноманітними артилерійськими системами, програма «Мапа», програми керування вогнем КУТ-Р та «Кропива»; автотранспорт для фронту. Війна не покидає нас і тільки в єдності всіх — ми зможемо перемогти!
Розмовляв Святослав Іваськевич, голова благодійного фонду «Єдина неділима Україна»

Волонтери не припиняють діяльності, а створюють реальні багатоступеневі процеси розвитку волонтерської роботи в наданні особливої допомоги, що приносить результат і крок за кроком наближує нашу перемогу! Сконтактуватися з волонтерами ви можете за номерами телефонів: 416-526-8377 і 647-667-1856. а надати фінансову допомогу можна через PayPal: armiyasoscanada@gmail.com

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply