Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Гей, летить гаївка, по всьому Торонто!

Автор:

|

Травень 04, 2017

|

Рубрика:

Гей, летить гаївка, по всьому Торонто!

У церквах урочисто віддзвеніли Великодні дзвони, сповіщаючи радісну вістку про Воскресіння Христа! Зі сну прокинулося все довкола: защебетали пташки, розцвіли квіточки, і з цим наповнили наші серця новою надією та світлою радістю. Тепло та весняно навкруги, сонечко зігріває подвір’я біля Пластової домівки ім. Гуцуляків у Торонто. Тут на Провідну неділю зібралися українські родини, щоб у гаївках вітати нашого Спасителя. Радіють діти у вінках:
Христос воскрес на небесах!
І вся земля, мов той вінок,
з чудесних трав, дітей, квіток…
І в серці радість через край:
воскресли поле, річка, гай,
і лине пісня до небес:
Христос воскрес! Воістину воскрес!
Так розпочався Великодній фестиваль «Гей, летить гаївка!», котрий вже шостий рік поспіль проводить музична студія «Резонанс». У залі гамірно і ніде писанці впасти. Діти у колі бавляться «Бузьок і жабки». Мала Подоляночка ходить гордовито по колі у барвистому віночку. Батьки, одягнуті у вишиті сорочки, приєднуються до дітей і всі разом заплітають «Шума». Літає Голубка і гордо чимчикує Бузько, а здаля кукає Зозуля. Квітчастий віночок дітлахів сплівся у гаївці «Листок до листочка, цвіток до цвіточка», а «Кривий танець» вивів усіх на зелену травичку на подвір’ї домівки. Лагідний вітерець бавився барвистими стрічками, милувало око різнобарв’я вишитих сорочок і віночків. Діти ще і ще просили повторити гаївку-забаву «Царівна». Всім кортіло одягнути корони царевича та царівни, отримати повітряний поцілунок і розірвати чари казкової відьми. Бавилися усі — і дорослі, і малі. Водили «Жучка» і струмочком проходили по «Вербовій дощечці». А як же ж можна було втриматися, коли така чудова музика і веселий спів запрошувала усіх до забави?
Гаївки були представлені в сучасних обробках, а також кілька нових композицій. «Ішло дівча лучками» та «В хороводі були ми» виконували діти а капела.
Студія «Резонанс» віддавна визнана найспівочішою групою у Торонто й околицях. Артисти студії завжди тішать всіх своєю неординарною і дуже цікавою програмою, до якої входять як традиційні гаївки, так і багато нових авторських композицій музичного керівника Володимира Кохановського. Студія «Резонанс» є багатогранним колективом, котрий дає можливість кожній дитині закохатися у нашу українську культуру через спів, гру, забаву, танець і концертну діяльність. Адже для українців діаспори є дуже важливим плекати наші традиції, славетну культуру та нашу українську милозвучну мову на чужині. Прививати нашим дітям любов до українських пісень, звичаїв і обрядів.
Щира подяка організаторам свята, батькам і дітям студії «Резонанс», та її керівникам Ірині та Володимиру Кохановським. Особлива подяка керівництву Пластової домівки Гуцуляків, що прийняла до свого лона Великодній фестиваль. Щиросердечна подяка меценатам: корпорації «Міст», кредитовій спілці «Будучність», Українські кредитові спілці та компанії «Сипко».

Люба Романишин

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply