Новини для українців всього свту

Friday, Nov. 27, 2020

Гамільтонська філія Суспільної служби провела збірку коштів для благодійних кухонь

Автор:

|

Листопад 06, 2014

|

Рубрика:

Гамільтонська філія Суспільної служби провела збірку коштів для благодійних кухонь
Іван Микитишин, Тамара Дудка та Юрій Несвіт

Іван Микитишин, Тамара Дудка та Юрій Несвіт

Гамільтонська філія Суспільної служби українців Канади 6 жовтня ц. р. організувала полуденок для збору коштів на підтримку банків їжі та благодійних кухонь в Україні. На заклик допомогти потребуючим землякам активно відгукнулися члени громадських і релігійних осередків та представники українських інституцій Гамільтона й околиць, котрі зібралися в місцевому українському православному соборі імені Святого Володимира.

Так званий голодний полуденок розпочався з молитви та вшанування сучасних героїв України, котрі поклали своє життя на жертовник України та сьогодні захищають її східні кордони від ворожої навали. Ведучими цього заходу були Тамара Дудка, голова Гамільтонської філії Суспільної служби українців Канади, і Надя Дусанівська, член цієї служби.
Тамара Дудка, котра вже понад 20 років очолює громадську організацію, у своєму виступі зазначила, що ця збірка є особливою актуальною, адже від часу Євромайдану, особливо нині, коли схід України потерпає від терористів і російської аґресії, необхідність у допомозі потребуючим братам і сестрам в Україні дуже зросла. Вона наголосила на тому, що Суспільна служба не може стояти осторонь цих подій і тому ще більше активізувала свою працю. Тільки цього року члени Гамільтонської філії Суспільної служби українців Канади зібрали понад $40,000, на які підтримали Євромайдани в Україні теплим одягом, взуттям і ліками та допомогли сім’ям і дітям-сиротам героїв «Небесної сотні», біженцям із Криму та Східних областей України, пораненим учасникам Антитерористичної операції (АТО) і родинам вояків, загиблих від рук російських найманців і терористів.
Прикладом надзвичайної жертовності п. Дудка назвала вчинок Валентини Ведернікової, української бабусі з Полтавщини, котра всі свої заощадження «на чорний день» віддала українським солдатам, а також повідомила про рішення Суспільної служби відшукати цю стареньку та підтримати її фінансово (на момент написання цієї статті зв’язок уже було встановлено).
На завершення Тамара Дудка закликала всіх присутніх бути чуйними до потреб України та своїми пожертвами підтримати банки їжі й благодійні кухні. У підсумку того дня було зібрано близько $10,000. Найбільший внесок зробила Українська кредитова спілка Лимитед (відділення у Гамільтоні) своїм чеком на $2,500, який передав її менеджер Юрій Несвіт.
Зі словом удячності Гамільтонській філії Суспільної служби українців Канади за її віддану працю виступила Божена Іванусів, голова Суспільної служби українців Канади.
Під час цього заходу учасники могли почастуватися смачним борщем і зупою, кавою й солодким, які приготували члени Суспільної служби, а також побачити запальний виступ молодіжного танцювального колективу «Дунай» із Сен-Кетеринса й узяти участь у лотереї.
На завершення п. Дудка зазначила, що з усіх збірок, які Суспільна служба регулярно проводить двічі на рік, ця стала найбільшою. Вона щиро подякувала всім жертводавцям і тим, хто допоміг здійснити цю важливу справу: українському православному собору Святого Володимира на чолі з парохом о. Василем Макаренком, церкві Святого Духа та Церкві святого Воскресіння в Гамільтоні, о. Михайлу Пограничному з Ґрімзбі та юним танцюристам із їхнім керівником Надею Клунь-Стадлер. Також Суспільна служба передала чек на $1,000 Світовому конґресу українців на його проект «Захист патріотів» для закупівлі покращених індивідуальних аптечок для воїнів АТО.
У 1979-2013 рр. Гамільтонська філія Суспільної служби українців Канади надала гуманітарну допомогу братам в Україні та за її межами більш ніж на $379,000, у т. ч. для підтримки банків їжі та благодійних кухонь, для інвалідів, хворих і малозабезпечених, для дітей у сиротинцях і школах-інтернатах (стипендії, літні табори, одяг, шкільне приладдя), а також для колишніх політв’язнів.

Євгенія Петрова

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply