Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 1, 2020

Фільм про концтабори для українців Першої світової

Автор:

|

Травень 08, 2014

|

Рубрика:

Фільм про концтабори для українців Першої світової

Раян Бойко

Кінематографісти зі Саскачевану працюють над художнім фільмом «Ворожі чужинці», який розповідає про інтернування канадських українців у таборах під час Першої світової війни. Тоді українці разом з іншими східноєвропейцями були інтерновані в таборах по всій Канаді.

Багато українців, котрі мешкають у Канаді вже протягом кількох поколінь, навіть не знало про табори для інтернованих. За словами Леся Лазарука зі Саскатуна, родини канадських українців фокусуються на позитивних моментах своєї історії, не згадуючи про її «темні сторінки». Тепер кінематографісти із Саскачевана мають намір пролити світло на питання таборів.
«Це — вигаданий сюжет на тему інтернування, — розповів продюсер Раян Бойко. — Між 1914-м і 1920 роками більш ніж 8 тис. людей було неправомірно ув’язнено канадським урядом, згідно з Актом про військові заходи». За словами кіношників, історичні події в 24 таборах сплітаються в «пригодницьку історію зради, любові та надії».
«З історичної точки зору, розповідь не суперечить дійсності, — зазначив продюсер Ентоні Товстеґо. — І це важливо, тому що середньостатистичний громадянин Канади не повірить, що в його країні відбувалися речі, показані у фільмі».
У центрі сюжету — історія двох братів, котрі покидають Україну в пошуках «обіцяного кращого життя» в Канаді, але їх затягує у вир військової політики. Виробництво стрічки розпочнеться наступного року, обіцяють кінематографісти.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply