Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

Ераст Гуцуляк (1930-2013)

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Ераст Гуцуляк (1930-2013)

Із глибоким смутком сповіщаємо про відхід у вічність Ераста Гуцуляка, який пішов від нас у мирі та спокої 2 березня ц. р. Коханий чоловік, супутник у мандрівках і споріднена душа для Ярміли Делорес (із дому Бука), батько, який завжди надавав підтримку та був прикладом для наслідування для Роми (Віктор), Юрія (Елізабет), Христини (Майкл), Аманди (Адріан) і Саманти (Шон); грайливий і гордий Дьодьо для Катріни, Тіани, Таїси, Мії й Аріанни. Пережив померлих раніше першу дружину Лідію й сина Марчика. Залишив у жалобі свого брата Любомира, племінниць Кристі (Талал), Тамару (Ерін); братових Ліду (Тревор), Кристін; дальшу родину та друзів у Канаді, США й Україні, чиє життя він постійно збагачував своїми надихаючими вчинками, гумором і життєрадісністю.

Ераст народився в Рівному (Україна) 1930 року. Він імміґрував у Канаду з табору переселених осіб 1948-го з матір’ю Марією, батьком Михайлом і братом Любомиром. Ераст закінчив Університет Британської Колумбії, одержавши диплом фармацевта. Завдяки своєму підприємницькому таланту став засновником, був попереднім президентом і головою Дирекції Medical Pharmacies Group Inc., однієї з найбільших компаній-постачальниць фармацевтичної продукції в заклади довготермінової медичної опіки в Канаді.
Ераст залишив свій неповторний слід у житті багатьох людей завдяки своїй провідницькій ролі, щедрим соціальним внескам, філантропії, харитативним пожертвам, далекоглядному мисленню та діям.
Під час проголошення Україною незалежності він був президентом Канадського товариства прихильників Руху йописав цей період історії в книзі своїх спогадів «Моя дерев’яна валізка». Ераст був одним із засновників і директором канадського фонду «Дітям Чорнобиля». З 2004 року він був Почесним консулом України в Канаді.
Численними були його філантропічні дії. З ініціативи Ераста було засновано Кафедру українських студій в Університеті Альберти. Згодом Університет Альберти присвоїв йому звання почесного доктора права за гуманітарну діяльність і розвиток українських студій.
Після розвалу СРСР Ераст подарував будинок у Оттаві для першого посольства України в Канаді. На знак подяки Країні кленового листка за те, що він і його родина мали змогу оселитися в цій державі, він презентував 550 акрів землі для облаштування парку.
Ераст Гуцуляк став прикладом сильної віри та присвяти служінню своїй державі Канаді, Батьківщині Україні та громаді. Він був постійним жертводавцем харитативних організацій, шкіл, медичних закладів і демократичних ініціатив. Він купив і подарував Домівку імені Гуцуляків для Організації української молоді «Пласт» і для використання її цілою громадою.
Цей скромний чоловік отримав багато нагород, сертифікатів і офіційних відзнак, зокрема: найвищу нагороду — орден Канади (2006); медаль Королеви Єлизавети II з нагоди її Діамантового ювілею на троні; медалі від президента України «За заслуги ІІІ ступеня»; «За заслуги ІІ ступеня»; медаль Міністерства закордонних справ України; Золоту медаль «Князь Острозький»; Пластовий орден «Вічний вогонь» у золоті; Шевченківську медаль Конґресу українців Канади.
Разом зі своєю дружиною Ярмілою Ераст подорожував, відвідавши майже кожен куточок Земної кулі. Зовсім недавно він побував у Мюнхені (Німеччина), де отримав своє третє й останнє звання почесного доктора.
Ераст Гуцуляк прожив чудове життя — життя, яке варто пам’ятати.
Друзі можуть попрощатися з ним у Turner & Porter Yorke Chapel, 2357 Bloor St. W. біля Windermere, на схід від станції метро Jane, у четвер 7 березня та п’ятницю 8 березня, від 6.30 до 9-ї год. вечора; панахида — о 7.30 вечора. Опісля — приватні похоронні відправи. Спогади про життя Ераста Гуцуляка відбудуться в суботу 9 березня ц. р., о 1-й попол. у Пластовій домівці імені Гуцуляків за адресою: 516 The Kingsway, Toronto. Після цього — полуденок.
Замість квітів можна скласти пожертви на The Huculak Foundation, яка виділяє пожертви на харитативні потреби та надасть посвідку для відтягнення від податку. Співчуття можна висловити на веб-сторінці: www.turnerporter.ca

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply