Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 28, 2020

Експозиція про Голодомор – біля… туалетів

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Експозиція про Голодомор – біля… туалетів

Конґрес українців Канади (КУК) закликає Музей прав людини виконати взяті на себе зобов’язання. Десять років тому Ізраель Аспер пообіцяв висвітлити Голодомор і перші національні операції з інтернування під час Першої світової війни у вигляді постійно діючої експозиції в музеї. КУК погодився стати членом-засновником музею та підтримувати його, ґрунтуючись на запевненнях, отриманих у листі від д-ра Аспера. Як виявилось нещодавно, під час презентації дизайну музею, ці зобов’язання не дотримуються. Ключові людські історії, які зачепили мільйони канадців, імміґрантів із Центральної та Східної Європи, або були проігноровані, або мінімалізовані. Ми закликаємо керівництво музею та його Раду піклувальників поважати й жити згідно з раніше взятими зобов’язаннями.
Зокрема, історія канадських операцій з інтернування під час Першої світової війни, як виявилося, не запланована в постійній експозиції, натомість у музеї буде згадка з непоказною картиною про цю подію.
Ще зневажливіше класифікується в музеї тема Голодомору, якій відводиться незначна панель у малій, затемненій галереї поблизу низки громадських музейних туалетів. Це – образливо, нестерпно, і це ставить під загрозу довіру до музею щодо забезпечення збалансованої й об’єктивної точки зору ключових канадських і глобальних людських правових історій.
Ще не надто пізно, щоби виправити ці фундаментальні упущення. Ми просимо керівництво музею жити згідно з раніше взятими зобов’язаннями та влаштувати в музеї: виставку про операції з інтернування під час Першої світової війни та галерею Голодомору, яка буде служити об’єктом розповіді відвідувачам про злочини комунізму й використання продовольства в якості зброї для знищення людей.
Прес-служба Конґресу українців Канади

До слова
У грудні минулого року було створено консультативно-координаційний комітет, метою роботи якого мало стати забезпечення музею науковими, дослідницькими даними й артефактами до українських тем, зокрема Голодомору, Інтернування українців під час Першої світової війни та гноблення українців нацистським і радянським режимами під час Другої світової війни й у повоєнний період, включаючи боротьбу за незалежність України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply