Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Для канадського суспільства виникла нова можливість

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Для канадського суспільства виникла нова можливість

Федеральні вибори 2011 року принесли прем’єр-міністрові Гарперові разом із консерваторами більшість. Ліберальна партія Канади, яка раніше історично поступилася владою та впливом заради ролі опозиційного сторожового пса, цього разу була не в змозі досягнути ні першого, ні другого. Вона заледве протиснулася до парламенту зі своїми 34 членами, здавши офіційну опозиційну нішу — уперше в історії Канади — Новій демократичної партії (НДП).

Тим часом, найбільша провінція Канади — Онтаріо, яка зазвичай гойдалася між ліберальним і консервативним правлінням (єдиний відомий виняток у цьому сенсі — уряд Боба Рея, який на той час був НДП-цем), — стала свідком того, як її ліберальний лідер Далтон Мак-Ґінті подав у відставку, відкривши вакансію на цю високу посаду.
Утім, канадські ліберали готові до змін. Провінційна конвенція (з’їзд) проводу партії відбуватиметься 25 січня 2013 року, а ліберали федерального рівня продовжать вибори свого проводу до 14 квітня 2013-го. Перегони розпочалися, ставки є досить високими: хто стане провідником лібералів на марші повернення їх у онтарійську та федеральну законодавчі гілки влади?
Політика є близька серцю українських канадців. Саме Консервативна партія дала суспільству такі великі імена, як, наприклад, генерал-губернатор Рамон Гнатишин чи віце-прем’єр Дон Мазанковський. Ліберали жодного разу цього симетрично не осягнули. Але! Нагода кидає нам виклик!
Тепер Джастін Трудо є обласканий ліберальним істеблішментом. Він, безумовно, володіє таємною скринькою, зміст якої складає його походження, імпозантна зовнішність і дуже знайоме — на слуху — ім’я. Його слабкість полягає в тому, що він не «зробив хоча би чогось», аби довести свою так звану шляхетність. Ренесансну цапову борідку та пару боксерських рукавичок не можна вважати за повний арсенал, необхідний для перемоги.
Є багато міркувань щодо того, чи дасть українська громада шанс своєму «улюбленому синові» Борисові Вжесневському. Найактивніший і найвідданіший політик, що представляв Етобіко (ми були сусідами в Оттаві впродовж його роботи в парламенті), програв консерваторові лише 26 голосів, але його це не зупинило. Пан Вжесневський успішно справляється з величезною кількістю функцій, аби довести, що він має поважні мотиви бути знову потрібним. Очікується, що він незабаром ухвалить рішення взяти участь у перегонах за федеральне лідерство.
Це буде значним викликом — підняти достатньо занепалий дух лібералів. Можливо, на федеральному рівні вони вже не мають куди котитися далі, а можуть тільки підійматися вгору. Беручи участь у виборах, Борис Вжесневський демонструє, що сповідує віру та відданість. Якщо він здобуде лідерство, воно буде першим для нашої спільноти; якщо він втрачає, але партія перемагає, то він усе-таки має добрий шанс на винагороду: можливо, мова йтиме про високу посаду в кабінетах.
Жерард Кеннеді, колишній міністр освіти Онтаріо (2003-2006), сповістив, що боротиметься за лідерство серед лібералів Онтаріо. Імпозантний Жерард відмовився від своєї посади, аби на федеральному рівні протистояти Майклові Ігнатьєву. Він здобув велику повагу у своїх колег, а також в українській громаді. Він часто зі задоволенням наголошує, що є напівукраїнцем: його матір’ю була Керолін Шуманські. Ці дві згадані події — чудові новини для нашої спільноти.
Один, а ще краще й обидва претенденти на лідерство стануть каталізаторами українського суспільства в процесі усвідомлення політичних проблем і залучення до їхн вирішення, зокрема через волонтерство. І ще: отримання досвіду щодо функціонування політичної системи.
Маємо й іншу відрадну звістку. Тоді як ліберали Онтаріо готуються до виборів свого нового лідера, Іван Бейкер планує поборотися за висунення (номінацію) кандидатом від Ліберальної партії в Етобіко- центр. Сподіваємося, що незабаром партія розпочне цей процес. Чинний ліберал-депутат Донна Кенсфільд вирішила не брати участі в цих перегонах.
Пан Бейкер є дуже активним у Ліберальній партії впродовж багатьох років, працюючи спільно з Донною й іншими однопартійцями, зокрема Борисом Вжесневським і Жерардом Кеннеді. Його мати Мирослава Олексюк є промоутером багатьох добрих починань у нашій громаді. Можливо, вона більше відома як головний редактор інтернет-газети ePOSHTA. Його батько Дональд Бейкер, власник і підприємець, брав участь у федеральних виборах (1993) від Прогресивної консервативної партії в окрузі Паркдейл — Гай-парк.
Пан Бейкер працює консультантом з управління, даючи поради компаніям різних галузей промисловості та допомагаючи їм уникнути стратегічних викликів. Іван Бейкер також викладає певні предмети кандидатам у магістри з бізнесу Йоркського університету. Перелік його суспільної діяльності в Торонто та його околицях гідний подиву й похвали, зокрема, він займався такими невідкладними проблемами, як підтримка жертв насильства серед молоді. Окрім того, працював над економічним розвитком реґіону. Він відомий в українській спільноті як добрий організатор і активний діяч.
Як недавній президент Українського канадського конґресу (Онтаріо) Іван Бейкер відіграв важливу роль у започаткуванні Дня української спадщини в Онтаріо. Його бачення: «День української спадщини забезпечує особливу можливість святкувати його разом із канадцями різного походження. Скажу, що провінція Онтаріо щиро вітала немало поколінь українців, які шукали кращого життя в Канаді. Отже, ми також святкуємо внесок українських канадців у політичне, економічне та культурне життя як у Онтаріо, так і в усій країні».
Іван Бейкер готовий до перегонів. Його найперше нинішнє завдання: домогтися якомога більшого членства Ліберальної партії в окрузі Етобіко-центр, аби забезпечити міцну електоральну базу для здобуття номінації. Єдиний спосіб — заручитися підтримкою суспільства. А отже, ви йому потрібні. І коли він звернеться до вас, не підведіть його. Візьміть таке ж зобов’язання й щодо Жерарда Кеннеді, підтримайте його в намаганні стати провінційним партійним лідером, а також підтримайте Бориса Вжесневського. Час виборів — це час народовладдя. Скористайте із цієї доброї нагоди.

Оксана Башук-Гепбурн

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply