Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 15, 2020

Діяльність члена парламенту Канади на захист інтересів виборців

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Діяльність  члена парламенту Канади на захист інтересів виборців

Минулий 2011 рік приніс у канадську політику великі зміни. Пройшли вибори до федерального уряду, громадяни висловили свою волю на виборчих дільницях. За результатами виборів, у парламенті Канади урядова меншість стала більшістю Консервативної партії, уперше в історії країни офіційною опозицією стала Народно-демократична партія, а Ліберальна партія опинилася на третьому місці. Змінилися лідери деяких партій, передчасно помер керівник Народно-демократичної партії Джек Лейтон, що привів її до нечуваної перемоги, уперше в історії до парламенту обрано депутата від Партії зелених. Також цього разу до парламенту Канади прийшло багато «новачків» — депутатів, обраних уперше.

Один із них — Тед Опіц, член Консервативної партії, обраний до парламенту з округи Етобіко-центр (Ted Opitz, MP Etobicoke Centre). Незважаючи на те, що Тед Опіц є новообраним депутатом, українська громада вже давно знає його як щирого прихильника українства.

Демографія дільниці Етобіко-центр (Etobicoke Centre) — дуже різноманітна, від сеньйорів до молодих родин із маленькими дітьми. Також різна вона за забудовою — є приватні хати, є також великі багатоквартирні будинки. Округа Етобіко-центр є надзвичайно багатокультурною, тут, серед інших, проживає багато українців.

Від самого початку діяльності в парламенті Канади Тед Опіц продемонстрував глибоке зацікавлення справами України, він бере активну участь у житті української громади не тільки у своїй виборчій окрузі Етобіко-центр, але і в Оттаві та на загальноканадському рівні. Годі перелічити всі українські імпрези, відзначення та маніфестації, на яких він побував як гість чи промовець. Тед Опіц — завжди з українською громадою, ось лише кілька прикладів: поминальний день воїна й покладання вінка до монумента в Етобіко на знак ушанування українських канадських воїнів; зустрічі в Амбасаді України в Оттаві; український день на Парламентському горбі в Оттаві; український фестиваль і парад на вулиці Блюр Захід у Торонто; відзначення 20-ї річниці Незалежності України в Торонто; відзначення 120-ї річниці оселення українців у Канаді; український фестиваль у Монреалі; урочиста церемонія підняття прапора України перед парламентом провінції Онтаріо й багато інших подій та імпрез.

Слід згадати одну з останніх подій. 5 лютого 2012-го Ліґа українців Канади, Ліґа українок Канади, Спілка української молоді й Товариство вояків УПА організували захід на користь установлення в Оттаві пам’ятника жертвам тоталітарного комунізму. До участі та виступу було запрошено трьох членів парламенту Канади: Боба Декерта (Bob Dechert, Mississauga Erindale), Теда Опіца та Бернарда Тротьє (Bernard Trottier, Etobicoke-La­ke­shore). У своєму слові Тед Опіц наголосив, що справедливість вимагає засудити криваві злочини диктаторів-комуністів, дати їм належну історичну оцінку та гідно вшанувати пам’ять мільйонів жертв тоталітарних комуністичних режимів.

Торкаючись сучасної ситуації в Україні, Тед Опіц запевнив присутніх, що й надалі стежитиме за ситуацією з дотримання людських прав в Україні. Тед Опіц також працюватиме в уряді Канади задля дотримання міжнародного зобов’язання Канади підтримати та заохотити Україну шанувати принцип верховенства закону й демократичні цінності.

Окремо варто відзначити виступи Теда Опіца в парламенті на тему України. Добре обізнаний і зацікавлений у політиці Європи (особливо Східної Європи), Тед Опіц є голосом на захист демократії, свободи слова та прав людини в Україні. У парламенті Канади він відстоює позицію, щоби розвиток двосторонніх канадсько-українських відносин формувався на основі неухильного дотримання Україною принципів верховенства права та неупередженого судочинства. Тед Опіц проводить численні консультації з канадськими громадськими організаціями та провідниками української громади в Канаді з метою сприяти процесу демократизації в Україні.

У грудні 2011-го разом зі своїм соратником, депутатом від Консервативної партії Крисом Александром (Chris Alexander) Тед Опіц був названий «політиком, який подає найбільші надії» (favorite up-and-coming politician), у щорічному опитуванні All Politics Poll, яке проводить газета Hill Times. Серед опитуваних — члени парламенту, сенатори, працівники уряду та помічники депутатів, а також члени різних політичних партій у Оттаві. Респонденти характеризували Теда Опіца як енерґійну, працьовиту людину, зазначали, що він має багато нових ідей, підкреслювали також, що Тед Опіц є захисником свободи й демократії, борцем проти переслідування меншин у світі. Цікавим результатом опитування виявилося те, що про Теда Опіца позитивно відгукнулися ті опитувані, які не належать до Консервативної партії. Якщо пригадати, що Тед Опіц уперше став депутатом лише в травні того ж року, то така номінація є неабияким досягненням для новачка.

У парламенті Тед Опіц працює в складі двох важливих високопрофільних постійно діючих комітетів: Комітету національної оборони та Комітету з питань громадянства й імміґрації. Він також активно діє в Канадсько-українській парламентській групі дружби (Canada-Ukraine Parliamentary Friendship Group).

Маємо надію, що Тед Опіц і надалі буде працьовитим, енергійним і принциповим політиком, представляючи не тільки інтереси виборців, а й усіх мешканців округи Етобіко-центр, і продовжуватиме плідно співпрацювати з українською громадою для розвитку демократії в Східній Європі.

Аліде Форстманіс, голова Tribute to Liberty;

Аґра Ваґнерс, віце-президент

Латвійської національної федерації в Канаді

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply