Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Діаспора закликала Джастіна Трюдо посилити санкції проти РФ

Автор:

|

Травень 31, 2018

|

Рубрика:

Діаспора закликала Джастіна Трюдо посилити санкції проти РФ

Джастін Трюдо в Україні

Для запобігання екологічній катастрофі, а також сприяння звільненню політичних в’язнів Канадська група за демократію в Україні (CG4DU) закликала прем’єр-міністра Трюдо посилити санкції проти Російської Федерації до початку саміту «Великої сімки» та бойкотувати Чемпіонат світу з футболу, якщо РФ не виконає міжнародних зобов’язань. Світовий мир і навколишнє середовище стануть одними з головних тем на саміті лідерів країн G7, який проходитиме у Шарлевуа (провінція Квебек) 8-9 червня ц. р.
У листі до Джастіна Трюдо CG4DU просить Канаду координувати санкції проти РФ із метою їхнього посилення через недотримання останньою міжнародного права, порушення світового порядку та створення
потенційної екологічної катастрофи. «Глобальна аґресія РФ, її втручання в справи суверенних держав і погіршення стану навколишнього середовища під час війни викликають серйозну стурбованість для усіх без винятку. Якщо подібне може безкарно відбуватися в Сирії чи в Україні, то це може статися де завгодно. Канада та наші союзники зобов’язані працювати разом, щоб покарати винуватця», — вважає д-р Ігор Цап, член групи із Вінніпеґу.
CG4DU стверджує, що могутність Канади полягає в тому, щоб «керуватися усталеними моральними критеріями, відстоюючи принципову позицію в міжнародних справах». Оскільки Канада відстає від інших у запровадженні санкцій проти Росії за незаконну анексію Криму, вторгнення на Донбас та поточний хаос, прем’єр-міністра закликають посилити санкції до рівня наших американських і британських союзників. «Недотримання цього високого стандарту зменшує наш авторитет, а також наш вплив у світі», — йдеться у листі.
Група такої попереджає про потенційно колосальну екологічну і гуманітарну катастрофу, створену Росією. Безвідповідальні дії керівництва самопроголошених республік Донбасу, повністю підконтрольних РФ, можуть призвести до радіаційного забруднення, що викличе непоправні наслідки для мешканців цього реґіону. Життя сотень тисяч мирних жителів на Донбасі, в т. ч. жінок і понад 100 тис. дітей, опиниться під смертельною загрозою. «Це ще один навмисний, спланований Кремлем ґеноцид, який може от-от розпочатися. Внаслідок Голодомору, організованого Росією, загинуло близько 7-10 млн українців, за що її ніколи не було покарано. Тепер Росія знову хоче уникнути відповідальності за етнічну чистку», — каже д-р Лада Рослицька, інша членкиня групи, котра зараз перебуває в Україні.
Нарешті, CG4DU закликає Канаду зайняти позицію лідера і забезпечити звільнення українських політв’язнів, котрі були несправедливо ув’язнені та перебувають в нелюдських умовах в окупованому Криму та РФ. «Успішне головування Канади у «Великій сімці» залежатиме від того, чи зможе Канада переконати членів G7 у тому, що РФ має негайно дотримуватися міжнародного права або ж зіткнутися з бойкотом Чемпіонату світу з футболу», — запевнила Оксана Башук-Гепберн, членкиня з Оттави.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply