Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 16, 2019

Діаспора не прийняла Рибака

Автор:

|

Листопад 27, 2013

|

Рубрика:

Діаспора не прийняла Рибака

Володимир Рибак, голова Верховної Ради України (голова ВРУ), на чолі парламентської делегації перебував з офіційним візитом у Канаді. Попередньо планувалося, що спікер зустрінеться з президентом Конґресу українців Канади (КУК) Павлом Ґродом, виконавчим директором цієї організації Тарасом Залуських і іншими представниками української діаспори. Однак після останніх подій в Україні зустріч було скасовано.

Українська громада в Канаді висловила занепокоєння у зв’язку з призупиненням урядом України процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Про це повідомив п. Павло Ґрод. «Основним питанням у нашій громаді є асоціація з Європою. Ми вважаємо, що це – найважливіший крок, який тепер має зробити Україна», — наголосив президент КУК.
Тим часом, голова ВРУ виступив за спрощення візового режиму між Україною й Канадою. Про це він сказав журналістам у Оттаві. «Ми 2005 року скасували всі візи для канадців, котрі їдуть в Україну. Але навіть делегації, що приїхала, Канада дала одноразові візи. Я прошу, щоб візовий режим був спрощений, аби більшість людей могла виїхати», — зазначив він.
Спікер розповів, що обговорив це питання з Девідом Джонстоном, генерал-губернатором Канади. На думку п. Рибака, українці вправі розраховувати на спрощення візового режиму з Європейським Союзом і Канадою для того, щоби мати змогу на собі оцінити всі переваги західних країн.
Девід Джонстон, своєю чергою, відзначив тісні історичні зв’язки двох народів і високо оцінив внесок українців у зміцнення та розвиток Канади. Володимир Рибак подякував Канаді за підтримку української державності й висловився на користь всебічного поглиблення особливих українсько-канадських відносин. Окрему увагу в розмові було приділено співпраці в науково-освітній галузі.
На зустрічі голову ВРУ супроводжували ректори Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного торговельно-економічного університету та Донбаської національної академії будівництва й архітектури. Активну участь у обміні думками взяли президенти Канадського бюро міжнародної освіти й Асоціації університетів та коледжів Канади.
Спікер українського парламенту й генерал-губернатором Канади привітали візит до Канади в листопаді ц. р. керівників більш ніж десяти українських вищих навчальних закладів, який здійснювався на розвиток відвідин України в лютому ц. р. делегації провідних канадських університетів. Співрозмовники домовилися сприяти майбутнім ініціативам у науково-освітній галузі, а також подальшим контактам академічних кіл України та Канади. Того ж дня п. Рибак поклав квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.
Володимир Рибак та члени офіційної делегації України оглянули також український католицький собор Святого Івана Хрестителя Вітаючи високого гостя, о.Кирило Микитюк, настоятель Собору, на території якого міститься пам’ятник Кобзарю, виголосив молитву.
Спікер Парламенту України подякував отцю Кирилу за великий внесок у спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку 2011 року, та передав українському католицькому собору на пам’ять від Верховної Ради України ікону «Розп’яття Христа». Спілкуючись з присутніми Голова Верховної Ради України розповів про заходи, які проводитимуться в Україні з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка ювілейного 2014 року. Володимир Рибак також передав привезені з України матеріали, пов’язані з життям і творчістю генія українського народу, Людмилі Погорєловій, директору єдиного на Американському континенті Музею Тараса Шевченка в Торонто. Матеріали для Музею Шевченка в Торонто були передані Національним Музеєм Тараса Шевченка та Міністерством культури України.
Українська офіційна делегація на чолі з головою ВРУ відвідала Канадський музей цивілізацій в місті Гатіно, розташованому поряд із столицею Канади. Особливу увагу української делегації привернули експонати, присвячені життю перших українських еміґрантів, які прибули до Канади понад 120 років тому. Справжнє зацікавлення викликала українська греко-католицька церква Святого Онуфрія, побудована 1907 року першими греко-католиками, які приїхали до Канади з України. Наприкінці екскурсії Володимир Рибак подарував музею цивілізацій українську бурштинову ікону «Богородиця Неустанної Помочі», виготовлену сучасним українським майстром із Житомирської області. Її з удячністю прийняв директор музею, зазначивши, що образ знайде достойне місце на виставці сучасних ікон.
До слова, близько 15 % українців, котрі мають намір здійснити поїздку до Канади, отримують відмову у візі від канадського уряду. Про це журналістам повідомив Вадим Пристайко, Надзвичайний і Повноважний посол України в Канаді. «Тобто це – кожен восьмий аплікант з України. Я вважаю, що це забагато, що українці не є джерелом небезпечної міґрації для того, щоби створювати загрозу в Канаді», — сказав дипломат.
Він також нагадав, що візи для канадців, котрі прагнуть відвідати Україну, скасували 2005-го, і тепер слід чекати на покращання візового режиму й для українців. «Відтоді минуло вісім років, і я хочу бачити хоч один крок назустріч. Якщо цього кроку не буде, я маю право як посол порушити питання про відновлення візового режиму для канадців», — додав п. Пристайко.
Голова ВРУ провів зустріч зі спікером Палати громад Парламенту Канади Ендрю Шіром. Співрозмовники приділили пріоритетну увагу двосторонньому міжпарламентському діалогу, обміну досвідом в законодавчій сфері, у тому числі через механізми «груп дружби», які діють у Парламентах двох країн. Низка депутатів Верховної Ради – членів групи дружби, які супроводжують Голову п. Рибака, беруть участь в заходах в рамках візиту, зустрічаються із своїми колегами – канадськими парламентарями.
Від імені українських парламентарів Володимир Рибак подякував Канаді за стабільну підтримку становлення та розвитку України. Він також окремо висловив задоволення від того, що майже півсотні вихідців із України були членами Парламенту Канади, займали поважні керівні посади. Наприкінці зустрічі п. Рибак подякував канадським колегам за особливе ставлення до Голодомору в Україні 1932-1933 рр. та за визнання інтернування осіб українського походження під час Першої світової війни.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...