Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Дещо про роботу УВКР

Автор:

|

Липень 04, 2013

|

Рубрика:

Дещо про роботу УВКР

Добігає майже рік, як новим головою Української всесвітньої координаційної ради (УВКР) було обрано Михайла Ратушного. До того він був заступником голови УВКР Дмитра Павличка. Це – важлива організація, якій варто приділити нашу увагу. Після обрання на посаду голови п. Ратушний у своїй промові на звітно-виборчому з’їзді, між іншим, сказав: «Координаційна рада перетворилася на туристичне бюро, але ми повинні максимально їздити в діаспору та змушувати чиновників їздити в українські громади. Ми повинні їздити із цілими багажниками книжок і дисків, ми повинні примусити владу виділяти адекватну суму на те, щоби працювати зі закордонними українцями». І ці слова стали напрямними в його роботі.

За порівняно короткий час Михайло Ратушний об’їхав багато країн, у яких живе українська діаспора й де змушені працювати українські заробітчани. Авторові статті пощастило побувати на зустрічі 8 травня ц. р. у Торонто, коли голова УВКР перебував із робочим візитом у Канаді. П. Ратушний зустрівся з Асоціацією молодих професіоналів і кваліфікованих працівників (YPSWA), Канадсько-українською суспільною службою (КУСС) — філія Торонто, Канадсько-українською імміґраційною службою (КУІС) і провів серію корисних зустрічей з українською громадою в Торонто.
Михайло Ратушний приїхав на запрошення YPSWA, яка спеціалізується на питаннях міжнародної освіти та безкоштовно надає послуги українським студентам, що бажають навчатися в Канаді. При зустрічах п. Ратушний обговорював питання, пов’язані також із української трудовою міґрацією в Канаду й інформував про роботу УВКР. У межах ділової та конструктивної дискусій на різні теми, зокрема про міжнародну освіту, було наголошено на тому, що освіта за кордоном є корисною для українського студентства, розширює їхні знання та поповнює їхні корисні навички тощо. Українські студенти високо цінують вишкіл у Канаді й хочуть здобувати освіту в цій гостинній країні, яка стала другою Батьківщиною для мільйонної української діаспори. При тому він зазначив, що повинні створюватися такі умови, щоби студенти поверталися в Україну, ділилися своїми знаннями та набутим західним досвідом з українцями в рідній Вітчизні та впроваджували не тільки нові технології, але також здобутий досвід співжиття серед людей.
Слід підкреслити, що головною метою діяльності УВКР є утвердження інтересів українства у світі шляхом співпраці з вітчизняними та закордонними урядовими, підприємницькими й громадськими організаціями, це – головна мета та завдання нашої організації, сказав Микола Ратушний.
При цьому слід зазначити, що УВКР, наближена своєю діяльністю до Світового конґресу українців (СКУ), який має свій осідок у Торонто, є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що зараз нараховує понад 20 млн українців. До складу СКУ входять українські організації з 36 країн світу. Заснований 1967 року, Світовий конґрес вільних українців, змінив свою назву на СКУ щойно тоді, коли Україна стала незалежною державою. СКУ визнано неурядовою організацією в Економічній і Соціальній раді Організації Об’єднаних Націй 2003-го. Від часу її створення організація безустанно та наполегливо відстоює інтереси українців усього світу, докладає великих зусиль до розбудови та зміцнення українського громадського життя, а також дбає про утвердження незалежності України та розширення співпраці з нею.
Завдяки надзвичайно жертовній праці широкого активу СКУ організація поборює всілякі перешкоди на своєму шляху та здобуває заслужені успіхи на міжнародній арені. Немало труднощів змушена долати й УВКР, яка, на жаль, не завжди має належне розуміння з боку українофобів, які обіймають високі посади в незалежній Україні.
Усе-таки для мене особисто була надзвичайно цікавою зустріч із Михайлом Ратушним, який провів її з українцями Торонто, у приміщенні КУСС та в Канадсько-українській суспільній службі (обидві організації розташовані на вулиці Блюр-вест). Зустріч відбувалася в теплій атмосфері, і її відвідали представники кількох хвиль імміґрації, включаючи четверту хвилю трудових міґрантів. Присутніх цікавила політична ситуація в Україні, яка з дня на день помітно погіршується, і не лише в економічній площині – усе активніше діють безкарно антиукраїнські елементи. А це викликає узасаднену тривогу серед закордонного українства.
Пан Ратушний відповідав на запитання й поінформував присутніх, що останнім часом обговорювався законопроект «Про трудову міґрацію», над яким уже працює Верховна Рада (ВРУ). Цей закон має велике значення для мільйонів заробітчан, які, не маючи в рідній Батьківщині можливостей для заробітку, їдуть часто в чужі краї, виконують там подеколи принизливу роботу, щоби заробити гроші на прожиток своїм родинам. На жаль, їхні соціальні справи, зокрема пенсійні, освітні, й інші правові аспекти цієї групи людей не є захищені й узаконені. На ці складні, а часто і незручні, запитання в міру своїх можливостей гість давав вичерпні відповіді.
Коли ми говоримо про діяльність УВКР, слід згадати, що у ВРУ підтримали прийняття Постанови «Про відзначення 20-річчя Української всесвітньої координаційної ради. Комітет парламенту з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні 15 травня ц. р. переважною більшістю голосів ухвалив проект Постанови ВРУ «Про відзначення 20-річчя Української всесвітньої координаційної ради», також заплановано провести слухання 3 липня ц. р. про українську трудову еміґрацію. На засіданні були присутні й виступили Михайло Ратушний і Ольга Кобець, заступник голови УВКР.
Верховна Рада України прийняла постанову щодо відзначення 20-річчя діяльності УВКР як єдиної в Україні громадської організації, яка протягом двох десятиліть системно та практично займається проблемами української діаспори, трудової міґрації, їхніми сім’ями в Україні. У документі наголошується, що за роки свого існування Українська всесвітня координаційна рада стала відомою у світі завдяки конкретній праці щодо захисту прав українських громадян за межами України, зміцненню зв’язків української діаспори зі своєю Батьківщиною. Її активність позитивно оцінювалася як в Україні, так і за її межами. Постановою ВРУ було вирішено, що 20-річчя діяльності УВКР буде відзначене в липні ц. р. на державному рівні в Києві.

Ярослав Стех

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply