Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Депутат Вжесневський — про пам’ять Голодомору

Автор:

|

Грудень 24, 2015

|

Рубрика:

Депутат Вжесневський — про пам’ять Голодомору

Борис Вжесневський, депутат від Етобіко-центр, 8 грудня ц. р. зробив свою першу заяву на сесії 42-го парламенту в Палаті громад.

Про Голодомор
«Пане голово президії, цьогоріч відзначається 82-та річниця Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 рр., коли Сталін реалізував підступний план проти українського народу. Перебуваючи за колючим дротом, Україна перетворилася у пекло на Землі. Родючі землі були оголені та спустошені, не залишалося ні листя, ні трави, адже люди їли все, що росло. Терени перетворилися на пустку необроблених полів, де більше не співали птахи, у селах панувала мертва тиша, яку порушував єдиний звук — стукіт коліс возу, який підбирав тіла померлих. Один за одним, тисяча за тисячею, мільйон за мільйоном, лягали виснажені голодом тіла в родючий український чорнозем і ставали одним цілим із їхньою землею.
Зараз же відбувається гібридне воєнне вторгнення й анексія на тій же самі землі. Тисячі людей загинуло в опорі цьому нового типу кремлівському лиху. На їхню пам’ять — Слава Україні. Мільйонам жертв Голодомору давайте зоставимо два слова — більше ніколи», — сказав п. Вжесневський на дебатах.

Депутат Борис Вжесневський представляє заяву на сесії 42-го парламенту в Палаті громад

Депутат Борис Вжесневський представляє заяву на сесії 42-го парламенту в Палаті громад

Початок туру національного усвідомлення Голодомору у Канаді
Марі-Анн Мігичук, міністр розвитку трудових ресурсів і праці, офіційно відкрила Національне турне вшанування пам’яті жертв Голодомору. Вона перерізала церемоніальну стрічку на Парламентському пагорбі. У заходах узяли участь депутати-ліберали Борис Вжесневський, Ахмед Хусейн, Джеймс Малоні, Свен Спенґеман, Аріф Вірані й Юлія Дзерович. Також були присутні депутати парламенту Джейсон Кені і Джеймс Безан.
Борисові Вжесневському та його колегам-парламентаріям репрезентували хвилюючий документальний фільм на борту автобуса спеціального призначення, де розміщена інформаційна експозиція. Ця мобільна навчальна кімната дасть можливість канадським студентам вивчати Голодомор 1932-1933 рр.

Офіційна церемонія відзначення річниці Голодомору
Борис Вжесневський провів урочисту церемонією, яка була організована Конґресом українців Канади (КУК), і відбулася в кабінеті спікера Палати громад парламенту. З промовами перед присутніми депутатами та членами української громади міста Оттави виступили: високоповажна Мелані Жолі, міністр спадщини Канади; високоповажна Христя Фріланд, міністр міжнародної торгівлі Канади; високоповажна Рона Амброз, лідер опозиції; високоповажний Томас Малкер, лідер Нової демократичної партії; Марко Шевченко, тимчасово повірений у справах України в Канаді; Павло Ґрод, президент КУК. Молитву а пам’ять жертв Голодомору провели о. Ігор Охрімчук і о. Петро Ґаладза.

Міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріленд виступає з промовою. Ліворуч стоїть депутат Борис Вжесневський, ведучий поминальної церемонії

Міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріленд виступає з промовою. Ліворуч стоїть депутат Борис Вжесневський, ведучий поминальної церемонії

У своєму виступі на початку поминальної церемонії п. Вжесневський заявив: «Цього тижня ми увічнили пам’ять 82-річчя Голодомору, ґеноциду сільського населення України в 1932-1933 рр. В ці роки Сталін і його кремлівські апаратчики ввели в дію злочинний план проти українського народу. В час, коли мільйони людей вимирали від політично запланованого голоду в житниці Європи, Сталін експортував мільйони тонн зерна з родючих земель України на західні ринки. Марш Сталіна до імперії був по трупах мільйонів українців і був уможливлений примиренням лідерів світу, котрі готові були заплющити очі на зло.
Крім кількох хоробрих політиків і журналістів, Захід відвернувся від трагічних подій, і водночас насичувався хлібом цих голодом зморених земель. Коли увічнюємо Голодомор, не забуваймо, що нове зло прийшло на ці землі. Кремль ще раз бажає розбудувати імперію, й унаслідок цього вже загинули тисячі людей. Сталін використовував «потьомкінські села» і журналістів, таких, як Дуранте, а тепер Путін використовує гібридну війну зі «зеленими чоловічками», пропагандою RT та інтернет-тролями.
Мільйонам невинним жертвам Голодомору, цієї трагедії людства, приймімо присягу з двох слів — більше ніколи! А тисячам загиблим за останні два роки жертвам аґресії Росії присягнемо не підкоритися. Слава Україні!»

Борис Вжесневський із родиною підчас церемонії складання присяги депутата в Палаті громад парламенту Канади (листопад, 2015). Діти — Вікторія і Фелікс, дружина — Ліна у вишивці Роксолани Богуцької

Борис Вжесневський із родиною підчас церемонії складання присяги депутата в Палаті громад парламенту Канади (листопад, 2015). Діти — Вікторія і Фелікс, дружина — Ліна у вишивці Роксолани Богуцької

Детальніша інформація — за тел.: 613-947-5000, або електронною поштою: Borys.Wrzesneswskyj@parl.gc.ca

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply