Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 13, 2019

День вишиванки у Торонто 2018 — Vyshyvanka Day Festival

Автор:

|

Червень 07, 2018

|

Рубрика:

День вишиванки у Торонто 2018 — Vyshyvanka Day Festival

Традиційно у всьому світі щорічний День вишиванки святкували у третій четвер травня — 17-го. Організатори свята в Торонто прислухалися до побажань громади та перенесли святкування Дня вишиванки на тиждень пізніше, що дозволило провести заходи не у дні Victoria Day Long Weekend і дало можливість усім охочим відвідати головний весняний український фестиваль у Торонто. Це — не єдина масштабна зміна у святкуванні: організатори підготували нові та цікаві ідеї. А також удосконалили традиційні акції та продовжили період святкування: воно розпочалося з 12 травня і закінчилося «Вишиваною ходою» 26 травня.

Гра «Що? Де? Коли»
12 травня у стінах Trident Banquet Hall відбулася «Велика гра» зі спортивного «Що? Де? Коли?», яку підготував та успішно провів Клуб інтелектуальних ігор UbrainE. Участь у заході взяли більше 15-х команд, які відповідали на цікаві запитання історичного, патріотичного та культурного характеру. Команда-переможець, якою стала цього разу команда «Фунікулер» на чолі з Максимом Столяревським, отримала головну нагороду — Вишиваний кубок.

Показ фільму «Спадок нації»
17 травня Інститут Святого Володимира, Український музей Канади й організація «День вишиванки у Торонто» організували показ фільму «Спадок нації». Це — перший повнометражний документальний фільм про вишиті сорочки й історії їхніх власників. Головна ідея фільму — показати різноманіття вишиванок та те, як вони змінюють життя людей. Це був вже дев’ятий показ фільму в Торонто, адже він є основою просвітницької програми, яка проводиться в будинках для літніх людей, в суботніх школах, дитячих таборах тощо.

«Вишиваний ярмарок»
Уперше на чисельні прохання громади оргкомітет Дня вишиванки провів «Вишиваний ярмарок», що відбувся 21 травня у приміщенні банкетної зали «Княжий двір». Майже два десятка продавців і продавчинь вишитого одягу, аксесуарів, прикрас, посуду і картин мали змогу представити свої товари більш ніж півтисячі відвідувачів, котрі прийшли з метою оновити свій гардероб та домашній інтер’єр.

Он-лайн-фотоконкурс «Вишиване селфі»
Традиційно на День вишиванки всі охочі фотографувалися у вишиванках та публікували світлини на своїх сторінках у Facebook та Instagram із хештегом #VyshyvankaTO2018. А кілька щасливців отримали за це подарунки від спонсорів. Вітаємо переможців у таких номінаціях: за найбільшу кількість лайків у FB сертифікат Meest отримує Євгенія O’Коннор, за найбільшу кількість сердечок в Інстаграмі сертифікат Meest відправили Вікторії Мокроусовій. Переможцем розіграшу в FB став та отримав вино Santa Margherita Олександр Романко, а в Instagram рендомайзер зробив вибір, і вино Santa Margherita від vinsdandurand.com отримує п. Марічка (деталі — на сторінці Vyshyvane Toronto).

«Вишивана хода»
Цього року «Вишивану ходу» провели по-новому — вперше по проїжджій частині у форматі повноцінного параду зі супроводом поліції. Очолювала колону Софія Дичковська — обличчя Дня вишиванки-2018 разом із оркестром «Батурин», який заряджав усіх присутніх гучною українською музикою. Усі учасники ходи змогли не лише зустріти інших українців у Торонто, але й знайти земляків із рідних сіл, міст чи областей завдяки табличкам із назвами реґіонів України. Яскравими елементами стали величезні прапори України та Канади, а також вишиванка 50-метрової довжини і понад 20 автомобілів, прикрашені вишиванками та синьо-жовтими прапорами.

Концерт у Гай-парку
Під час офіційної частини, ведучим якої був Влодко Мельниченко, громаду привітали депутати парламенту Канади, парламенту Онтаріо, Генеральний консул України в Торонто та президент Конґресу українців Канади (відділ Торонто). Унікальними стали привітання від лідерів Асоціації кримських татар і Конґресу білорусів Канади. Музичні привітання прозвучали від українських хорів «Діброва», «Прометей» і «Жайвір», від співачок Софії Дичковської та Віри Прут, а також від запального гурту «Отава».
Також на сцені було вручено годинник від компанії «Клейнод», розіграний он-лайн, і солодкий приз від Богдани Довгалюк за кращий український стрій серед усіх учасників ходи.
Крім концертної програми, гостей свята тішили подарунками «Українська Кредитова Спілка Лимитед», кредитова спілка «Будучність», корпорація «Міст» і «Міжнародні авіалінії України». А Олена Винничук разом із компанією «Подія мрії» підготували незабутню фотозону з великими червоними квітами та вишитим тлом.
Уже другий рік поспіль для усіх учасників Дня вишиванки безкоштовну перекуску підготувала компанія Halenda’s Meats, яка частували українців своєю продукцією просто неба.

Танці у вишиванці
На After-party, що відбулася у ресторані «Золотий лев», виступили одразу троє українських діджеїв і гурт Ігоря й Андріани Артемяк. Це був справжній український запальний відпочинок під українські пісні та музику, де кожного гостя частували безкоштовним напоєм і закусками з «Козацького столу» від української крамниці Fresh & Tasty.
Дякуємо спонсорам і партнерам Дня вишиванки у Торонто:
Титульний спонсор — корпорація «Міст». Генеральний партнер — Конґрес українців Канади (відділ Торонто). Головні спонсори: «Міжнародні авіалінії України», «Українська Кредитова Спілка Лимитед», кредитова спілка «Будучність», компанія Halenda’s Meats і ресторан «Золотий лев». Спонсори: Kleynod Watches, Ontario Fresh & Tasty, B&D, Print Plus Sign, Lviv Castle Restaurant, The CakeSmith Inc. і Philippe Dandurand Wines. Партнери: TG Events, Olena Vynnychuk, Automaidan Toronto, Light U Studio, St. Vladimir Institute — Toronto, Ukrainian Museum of Canada Ontario Branch. Медіа партнери: тижневик «Міст», радіо «Міст», Forum TV, журнал «Розумники», New Pathway Ukrainian News, радіо «Пісня України», журнал «Разом», а також «Наша газета». Дякуємо провінції Онтаріо за фінансування.
Оргкомітет Дня вишиванки: Володимир Палагнюк, Юлія Ілащук, Ігор Палагнюк, Тамара Городецька, Олена Винничук, Ірина Данчук, Роман Тимків. Також дякуємо усім волонтерам!

Флешмоб «Вишивана Канада»


Цього року за ініціативи оргкомітету Дня вишиванки у Торонто і корпорації «Міст» наша діаспора ще яскравіше продемонструвала, що вишиванка єднає українців, де б вони не були. Так, у шести провінціях Канади зі сходу на захід, від Тихоокеанського до Атлантичного берега, громади різних міст сформували по одній великій букві, і спільно утворили слово «КАНАДА» континентального розміру. Флешмоб «Вишивана Канада» ще раз доводить, що спільними зусиллями можемо досягти значно більшого, і що кожен українець чи українка є частинкою великої нації!

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply