Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 27, 2020

Анна Кісіль: «Ми живемо святою вірою в Україну»

Автор:

|

Жовтень 09, 2014

|

Рубрика:

Анна Кісіль: «Ми живемо святою вірою в Україну»
Петро Ясній та Анна Кісіль

Петро Ясній та Анна Кісіль

На початку вересня ц. р. в Україні побувала меценат Анна Кісіль, голова Світової ради культури Світового конґресу українців (СКУ) і президент міжнародного громадського об’єднання «Четверта хвиля». Попри зайнятість на Річних зборах СКУ, які цьогоріч відбулися в Києві, п. Анна знайшла час для поїздки на рідну Галичину.

Вересневий візит Анни Кісіль включав відвідини Тернопільського національного технічого університету імені Івана Пулюя (ТНТУ). Під час зустрічі з керівництвом вищого навчального закладу (ВНЗ), зокрема його ректором Петром Яснієм, було підписано Меморандум про співпрацю. Цей унікальний документ окрім численних цікавих програм передбачає створення умов для дистанційного навчання українців Канади й інших країн у ТНТУ, співпрацю в організації програм двох дипломів і науково-практичних стажувань, а також впровадження в ТНТУ сучасних і доступних форм та методів навчання у вищій школі, програм академічної мобільності, співпраці щодо культурного обміну.
Таке розмаїття взаємних зв’язків, на думку п. Анни, сприятиме досягненню максимального ефекту. «Канада підтримує реформи України й готова співпрацювати та ділитися досвідом на шляху реформування галузі освіти, — зазначила Анна Кісіль. — Проект співпраці з тернопільським університетом є виключно спільним проектом ТНТУ та «Четвертої хвилі». Ми вже створили комітет, відповідальний за успішний розвиток цього напрямку співпраці. Тож усіх, хто матиме бажання здобути освіту за дистанційною формою навчання у Тернопільському національному технічному університеті, просимо звертатися у нашу організацію «Четверта хвиля» (fourth-wave@hotmail.com). Така взаємодія дасть змогу студентам, котрі проживають за межами України, отримати доступ до ознайомлення з українською системою освіти. Зараз важливою є академічна мобільність і викладачів, і студентів. Студенти, навчаючись у рідному середовищі, користуються перевагами міжнародної програми, їм на професійному рівні викладають українські та закордонні викладачі. Тож студенти здобувають і українську, і закордонну кваліфікацію. Вірю, що такі спільні програми матимуть значення для єдиного освітнього простору».
Петро Ясній наголосив на важливості для подальшого розвитку співпраці створення спільних навчальних програм, адже «наявність у ВНЗ міжнародних програм — це один із ключових показників його діяльності». Ректор відзначив вагомий внесок українців Канади в справу міжнародного визнання української освіти й інтеграції у світове співтовариство науковців України. «Тішуся, що за час нашої дружньої співпраці ми стали не лише колегами у царині професійних досягнень, а й справжніми друзями, однодумцями. Особливо приємно, що сьогодні, коли Україна переживає нелегкий час, ми відчуваємо підтримку наших земляків у далекій, проте такій близькій Канаді», — сказав він.
Анна Кісіль завітала й на рідне Прикарпаття та, як завше, зі щедрими дарами: Івано-Франківська бібліотека імені Івана Франка отримала унікальний подарунок — книги українських авторів, видані за кордоном, заборонені свого часу в Україні. Раритетні видання з історії, культури України відтепер доступні для всіх охочих.
«В умовах жорстокого сьогодення дуже важливо спростовувати неправдиву інформацію про Україну, яку поширює російська пропаганда», — наголошує п. Анна. Відтак, на зборах СКУ визначили пріоритетні завдання, спрямовані на протидію російському аґресору. Протягом зборів СКУ делегати провели чотири «круглі столи» за такими темами: «Ситуація в Україні — досягнення та виклики», «Світова українська спільнота в захисті суверенітету й цілісності України», «Розбудова світового українства» та «Поширення інформації про Україну в засобах масової інформації й соціальних мережах».
Власне, тема інформації про соцмережі була широко підхоплена молоддю, адже це — найшвидший і найпростіший шлях поширити інформацію чи скоординувати дії. Чудовий приклад підтримки українців у режимі on-line продемонстрував Євромайдан у Торонто, який ми могли спостерігати завдяки зусиллям п. Анни. Патріотична молодь Канади, очолювана Маркіяном Швецем, головою Конгресу українців Канади (відділення Торонто), жила на одному диханні з майданами в українських містах і продовжує переживати разом із нами неспокійний час. Незабаром в Україні відбудуться позачергові вибори до парламенту, й уже понад 500 спостерігачів із Канади прибули туди. Незважаючи на ворожі обстріли, на «Гради» і танки, сповнені щирого патріотизму побратими готові їхати на східні терени з високою місією й твердою вірою в Україну.
Усебічна благочинна діяльність п. Анни — неоціненна: завдяки її старанням в Україні підтримується діяльність дитячих центрів, бібліотек, видавництв, продовжує успішно розвиватися міжнародний обмін студентами та науковцями. Завдяки підтримці Анни Кісіль студенти всього світу мають змогу вивчати українську мову як іноземну за книгою «Крок 2» авторства О. Палінської, реалізовуються освітянські, культурні проекти Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», почесним членом якого нещодавно стала п. Анна.
Перебуваючи у Львові, вона не змогла оминути й навчально-реабілітаційний центр «Джерело», із вихованцями та засновниками якого має давні теплі стосунки. І знову — подарунки, допомога, підтримка різноманітних акцій, які організовуються з однією метою — щоби діти з особливими потребами мали змогу отримати необхідні засоби для реабілітації й освіти як повноцінні члени суспільства.
Благодійність для цієї жінки — душевна необхідність. «Віддаю частинку своєї душі іншим», — життєве кредо п. Анни. Вона й справді готова віддати кожному, хто трапляється на її життєвій стежині, частинку своєї душі.
Душі щедрої, доброї, для знедолених дітей — материнської, для потребуючих — милосердної, для недужих — зцілюючої своїм теплом, співчуттям і бажанням допомогти. Тільки людина високої моралі та духу може відчувати щиру радість, віддаючи свої сили, енергію й час іншим.
Успішна бізнес-леді, яка вже понад 20 років мешкає у Канаді, п. Анна насамперед залишається українкою вона всім серцем уболіває за рідну землю, яка переживає особливо важкий час — час загрози її цілісності – і, як усі ми, вірить у перемогу.
«Тепер відбувається дуже гарна та продуктивна співпраця між урядом України та СКУ, — розповідає п. Кісіль. — Із радістю зазначу, що Київ, мабуть, за всі роки від часу проголошення Незалежності України ще ніколи не був настільки українським, як зараз. Україна обов’язково переможе. Ми всі в це свято віримо, бо з нами — правда, і з нами — Бог!»

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply