Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Безкоштовна допомога видатного хірурга Україні

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Безкоштовна допомога видатного хірурга Україні

Голова Ради оборони й допомоги українцям (РОДУ) — УККА дізнався, що видатний український хірург-офтальмолог Северин Палидович виконує безкоштовні операції для незаможних людей у Гаїті. Знаю, що він патріотично вихований в родині відомого директора ґімназії Северина Палидовича й зараз уславився в медичній практиці в штатах Нью-Йорк, Пенсильванія та Нью-Джерзі. Отож при нагоді запитав у нього: чи не міг би він замість у Гаїті хоча би раз допомогти потребуючим людям в Україні? «Дуже радо», — відповів д-р Палидович, тільки треба подбати про шпитальне приміщення та згоду дирекції шпиталю, і то не пізніше як у червні. Часу було дуже мало, але на моє прохання Тамара Олексій, президент УККА, що перебувала у Львові, підшукала й переслала номер телефону Дзвінки Чайківської, директора шпиталю імені А. Шептицького. Виявилося, що в ньому немає офтальмологічного відділу, і вона порадила звернутися до міського шпиталю — до проф. Ігоря Новицького.

Після кількох розмов дуже привітний директор шпиталю д-р Новицький не тільки схвалив наш план, а також поінформував нас, як залагодити урядові вимоги. Як можна було сподіватися, їх було чимало, та найбільших ускладнень завдала державна митниця, яка вимагала оплати за дорогі машини та лікарські інструменти вартістю сот­ні тисяч доларів, що були потрібні для операцій і які д-р Палидович приготував у дарунок для шпиталю. І якщо би не допомога добросердечної Дзвінки Чайківської — окремим дозвільним документом безплатно одержувати гуманітарну допомогу, то нашому проектові загрожувала повна невдача. З висилкою важкого багажу авіалінією дуже допомогла фірма «Міст», яка доставила все вчасно до самого шпиталю.

Згідно з домовленістю, д-р Палидович прибув вчасно, на нього вже чекали зібрані пацієнти. Упродовж кількох днів він за асистування місцевих лікарів зумів зробити обстеження пацієнтів і виконати 42 вдалі безкоштовні операції. Адже ці пацієнти не були спроможні самотужки оплатити такі дорогі операції.

Та питання не в грошах, бо слід наголосити, що найбільшою нагородою було незмірно велике моральне задоволення як організаторів цілого плану, так і виконавців і пацієнтів, а цього не купиш за жодну ціну.

У першій нашій розмові д-р Палидович сказав, що втомлений, але ніколи не був щасливішим, як у часі роботи та спілкування з пацієнтами, і якщо люди захочуть, то він приїде ще раз. Ми досі одержуємо електронною поштою запитання з України, чи буде ще така нагода й коли?

Наприкінці від імені РОДУ хочу висловити найщирішу подяку Северинові Палидовичу за його жертовну працю та фінансову допомогу. Як і професору Новицькому — за його патріотичну налаштованість допомогти потребуючим. Не менша подяка — Дзвінці Чайківській, бо без її сприяння не було б цього успіху. Хочу вірити, що цей короткий репортаж буде закликом для всіх патріотів-професіоналів, які захочуть подати свою дружню руку й надати поміч потребуючим братам в Україні.

Безвинагородна праця РОДУ не є легкою, і вона — дорога, із лютого ц. р. проводимо передвиборну акцію в Україні. Також ведуться перемовини з фірмою «Дар життя», яка вишле лікарів до Казахстану, щоби допомогти дітям із серцевими недугами. Просимо не забувати про підтримку РОДУ, бо ми не маємо інших прибутків, окрім ваших пожертв. Потреби — великі, а грошей немає.

Чеки просимо виписувати RODU — UCCA та висилати на адресу: UCCA 203 Second Ave. New York NY 10003.

Іван Буртик

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply