Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 3, 2020

У Китаї відкрили музей Тараса Шевченка

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

У Китаї відкрили музей Тараса Шевченка

Пекінський музей Шевченка

У Пекіні відкрили музей-галерею Тараса Шевченка. Там одразу ж відкрилася художня виставка «Нев’януча слава. Уклін Тарасу Шевченку». «Експозиція об’єднала шевченківські роботи відомих китайських майстрів і понад 100 оригінальних гравюр Кобзаря з колекції Національного музею Тараса Шевченка в Києві.
Частина представлених експонатів — каліграфія за мотивами творів українського генія, ілюстрації до «Кобзаря» та пейзажі сучасної України пензля китайських художників — раніше цього місяця виставлялися у пекінській галереї «Пам’ятник тисячоліття», а навесні та влітку були показані у Києві та Каневі.
Китайський музей Шевченка розташувався на півдні столиці на базі меморіального комплексу видатного китайського художника і поета Лі Кежаня. Діяльну участь у заснуванні музею на китайській землі взяла Академія живопису і каліграфії Китайської Народної республіки (КНР), екс-президент України Віктор Ющенко, Національна академія мистецтв України й Українська національна академія мистецтв і посольство України в КНР.
За словами Юй Геньхоя, директора нового музею, зараз у музеї готується постійна експозиція. До неї увійдуть шевченківські роботи художників і фотографів двох країн. Приміщення функціонуватиме й як галерея, де виставляти свою творчість зможуть не лише китайські, а й українські майстри.
Лі Ген, почесний директор музею і відомий китайський художник, висловив сподівання, що музей Тараса Шевченка стане зручним майданчиком для створення, вивчення та колекціонування картин, скульптур та інших творів мистецтва, пов’язаних із Кобзарем. Олег Дьомін, посол України у КНР, на церемонії відкриття музею підкреслив важливу роль музею Шевченка у культурній взаємодії двох країн, зокрема в рамках ініціативи «Поясу та шляху».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply