Після карантину в Анталії відкриють барельєф Кобзареві

У турецькому місті Анталія після завершення карантину через пандемію коронавірусу відкриють барельєф українському поету, письменнику та художнику Тарасу Шевченку. Цей урочистий захід планували на квітень, однак перенесли на невизначений термін. Пам’ятний знак великому українцю постане у престижному дільниці Муратпаша цього курортного міста, де торік облаштували парк української культури Ukrayna kultur parki.
І парк, і барельєф Кобзарю з’явилися завдяки зусиллям та активності місцевої громади «Українська родина» та Віти Михайлової, її лідеру, колишньої жительки Кропивницького. Підтримку в цій справі українці надала адміністрація району Муратпаша.
Пам’ятний знак встановлять під патронатом Світового конґресу українців (СКУ). Основні кошти на виготовлення та встановлення цієї скульптурної композиції надійшли від п. Михайлової та тамтешнього бізнесмена Тарика Юкселя.
Український поет постає на барельєфі молодим, у вишиванці, з «Кобзарем» у руках. Під скульптурним Тарасовим портретом українською та турецькою мовами викарбують його крилаті рядки:
Учітеся, брати мої!
Думайте, читайте,
І чужому научайтесь,
Свого не цурайтесь.
З проханням перекласти ці рядки турецькою Віта Михайлова звернулася до Тудори Арнаут, доцентки кафедри тюркології Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Саме вона видала у Стамбулі збірку Kobzar. Secmeler («Кобзар». Вибране») з творами Тараса Шевченка у власному перекладі. На стелі з барельєфом Шевченку також викарбують турецькою Тарасів «Заповіт».
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо