Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 22, 2019

Університет, який здійснює великі бажання

Автор:

|

Листопад 16, 2017

|

Рубрика:

Університет, який здійснює великі бажання

Учасники благодійних заходів

У США відбулися благодійні заходи на підтримку Українського католицького університету (УКУ), приватного наукового та навчального богословського закладу у Львові. Їхнім завершенням став благодійний бенкет у Нью-Йорку в St. Regis Hotel New York.
Почесних гостей учасникам гала-обіду представив Олександр Кузьма, керівник відділу розвитку Української католицької освітньої фундації (УКОФ). Серед гостей загальну увагу привертали Борис Ґудзяк, президент УКУ та голова єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу, й Уляна Супрун, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України, засновник і колишній директор Школи реабілітаційної медицини УКУ.
Під час самого обіду його учасники мали нагоду переглянути документальний фільм «Великого бажайте» про історію зародження та розвиток Українського католицького університету. Засновником сучасного УКУ є Фонд св. Климентія, водночас університет є спадкоємцем греко-католицької Богословської академії, яку було створено 1929 року з ініціативи та благословення митрополита Андрея Шептицького на основі духовної семінарії. Теперішню кампанію розвитку університет розпочав 2010-го, одразу по старті будівництва університетського містечка.
В Європі та Північній Америці такі кампанії для університетів (Comprehensive Campaigns) є звичними, а для України це була нова справа — збирати кошти на спеціально визначені цілі. В католицького університету їх виявилося достатньо багато: відкриття нових академічних програм; будівництво сучасних навчальних корпусів, колегіуму та бібліотеки (інформаційно-ресурсного центру); закладення сталого фонду для фінансування стипендій талановитим студентам і аспірантам, наукових грантів.
Діяльність і місія університету знайшли підтримку серед українських і закордонних фундацій і приватних жертводавців, зокрема, у США, Канаді, Європі й Австралії. Однією з найбільших фундацій, що здійснюють пошук коштів для потреб УКУ, і партнером університету стала УКОФ у США та Канаді. Зараз УКОФ збирає фонди для покриття майже 50 % річного бюджету цього навчально-наукового закладу — єдиного католицького університету на пострадянських теренах, який став тепер центром реформування вищої освіти в Україні. Одним із результатів такої діяльності УКОФ є відкриття у вересні ц. р. сучасного Центру митрополита Шептицького, який розташований на території студентського містечка УКУ. Цей новітній п’ятиповерховий інформаційно-ресурсний центр спорудили за два роки. Крім бібліотеки, тут є навчальні аудиторії, конференц-зала, кав’ярня, дитяча кімната, адміністративні приміщення і навіть сувенірна крамничка.
Під час виступу на благодійному бенкеті д-р Супрун наголосила: «Події останніх трьох років в Україні ще називають культурною війною. Це — найскладніша війна, лінія фронту якої проходить у головах кожного з нас. Програвши культурну війну, ми програємо будь-яку іншу. У цій війні важливо збагнути, що освіта й охорона здоров’я найбільш важливі і прибуткові сфери для інвестицій. У мене немає сумніву, що ті, хто зібралися тут, це добре розуміють».

Слава Рубель та Микола Галів одержали грамоти-подяки УКУ

Владика Ґудзяк розповів про відомих, зокрема й перших випускників УКУ, зазначивши при цьому, що серед них є 400 священиків по цілому світі. Він вручив грамоти-подяки УКУ жертводавцям за їхні пожертви. «Великого бажайте» такою є назва фільму про УКУ, і цю тезу зробив основою свого виступу Борис Люшняк, колишній виконувач обов’язків головного лікаря США та контр-адмірал Служби охорони здоров’я США. Про пожертви для університету розповів й Адріан Сливоцький, американський економіст українського походження, один із найвизначніших фахівців сучасного менеджменту, а також член дорадчої ради Львівської бізнес-школи УКУ. Усіх присутніх зачарувала своїм співом відома у США оперна співачка Віра Сливоцька. Обід пройшов у дуже теплій і щирій атмосфері.

Іван Бескид, світлини Романа Верхняка й автора

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...