Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 16, 2018

Запрошуємо на концерт Василя Данилюка у Торонто

Автор:

|

Червень 09, 2016

|

Рубрика:

Запрошуємо на концерт Василя Данилюка у Торонто

Василь Данилюк

На початку липня ц. р. в Торонто завітає з концертом відомий буковинський співак Василь Данилюк. Він народився 25 серпня 1970 року у с. Розтоки Путильського району Чернівецької області у багатодітній сім’ї. З 1977-го по 1985 рік навчався у Розтоківській середній школі, по закінченні якої вступив до Чернівецького музичного училища ім. С. Воробкевича.
У 1989-1991 рр. відбував військову службу у м. Івано-Франківську. Під час служби був солістом естрадного гурту «Багряна зірка», яким керував композитор Володимир Домшинський, заслужений діяч мистецтв України.
1991-го Василь викладає у Путильській дитячій музичній школі, паралельно працює солістом гурту «Згарда», де провідним солістом був Іван Попович, народний артист України. 1992 року п. Данилюк став лауреатом першої премії на Міжнародному гуцульському фестивалі. Того ж року він отримав другу премію на Міжнародному пісенному фестивалі «Доля» в м. Чернівцях.
1993-го працював артистом оркестру Чернівецького обласного об’єднання музичних ансамблів. Тоді ж він узяв участь у Міжнародному пісенному фестивалі «Золоті трембіти» в Тернополі, де представив музичний твір відомого Львівського композитора Мирослава Скорика «Намалюй мені ніч».
З 1995 року Василь — соліст Чернівецької обласної філармонії. Працював під керівництвом композитора Левка Дутківського, народного артиста України. 1998-го на Всеукраїнському фестивалі в м. Києві «Пісенний вернісаж» рок-кантата п. Дутківського «Діва Марія» здобула Гран-прі, одним із виконавців якої був п. Данилюк.
У січні 2003-го співак презентував свій перший творчий вечір «У Василя на Василя», який відбувся на сцені Чернівецького музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської. Тоді ж пісня В. Михайлюка «Анничка» у виконанні В. Данилюка ввійшла у саундтрек відомої в Україні кінострічки «Один у полі воїн» режисера Г. Вірсти. 2005 року Чернівецька держтелерадіокомпанія зняла музичний фільм про п. Данилюка «Розтоки». Стрічку побачили в 62 країнах світу.
18 червня 2008-го Василеві Данилюку було присвоєно почесне звання заслуженого артиста України. До 600-річчя міста Чернівців вийшла антологія компакт-дисків митців Буковини, в яку увійшов диск із піснями цього співака. Його найвідоміші пісні — «Морозенко», «Чугайстер», «Буковиночки», «Дивні чари», «Україна — моя вишиванка» та «Сніжинки падають».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...