Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, May. 20, 2019

Визначили лауреатів премії ім. Лесі Українки

Автор:

|

Лютий 16, 2017

|

Рубрика:

Визначили лауреатів премії ім. Лесі Українки

Ганна Чубач

Комітет Держкомтелерадіо з присудження премії Кабінету Міністрів України (КМУ) імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив лауреатів за 2016 рік. Шляхом таємного голосування лауреатами премії визначено письменницю Ганну Чубач (книга «Малюємо, читаємо, пишемо», видавництво «Букрек»), художника-графіка Арсена Джанік’яна за художнє оформлення п’яти казкових повістей про Мері Поппінс англійської письменниці Памели Треверс (видавництво «Рідна мова».
Також лауреатом став творчий колектив художнього фільму «Трубач» (кінокомпанія «Укркіно») у складі автора сценарію Анастасії Матешко, режисера-постановника Анатолія Матешка, оператора-постановника Юрія Короля, акторів Леоніда Шевченка та Римми Зюбіної. У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» премію вирішено цього року не присуджувати.
«Загалом на здобуття премії було подано 43 роботи 32-х номінантів. 18 робіт надійшло у номінацію «Літературні твори для дітей та юнацтва», 19 — у номінацію «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва», чотири — у номінацію «Театральні вистави для дітей та юнацтва» та дві — у номінацію «Кінотвори для дітей та юнацтва», — зазначили у Держкомтелерадіо.
Богдан Червак, перший заступник голови відомства, наголосив, що конкурс на здобуття премії КМУ ім. Лесі Українки має мету заохотити митців створювати твори для дітей та юнацтва і водночас вшанувати нашу видатну поетесу, уславлену доньку українського народу Лесю Українку. «Всі подані на розгляд Комітету твори спрямовані на виховання підростаючого покоління у дусі національної гідності, любові до родини та Батьківщини, національних традицій і рідної мови», — сказав він.
Нагадаємо, що торік лауреатом премії ім. Лесі Українки було визнано книгу «АБВ, або Операція «Ставкозавр» Павла Куща, видана 2014 року журналом «Донбас» і Національною спілкою письменників України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...