Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Виставка про діяльність польського Літературного інституту

Автор:

|

Лютий 12, 2015

|

Рубрика:

Виставка про діяльність польського Літературного інституту

На виставці

У Львові відбулося відкриття виставки «Єжи Ґедройць і його справа. Доробок бібліотеки «Культури». Ця виставка представляє діяльність найважливішого еміґраційного осередку польської політичної думки — Літературного інституту, створеного польським інтелектуалом Єжи Ґедройцем 1946-го у Римі.

Через рік інститут переїхав до Мезон-Ляфіта під Парижем і зайнявся передовсім видавничою діяльністю, тим самим створивши платформу для різних дискусій, презентації думок і творчості польських (і не тільки) інтелектуалів, письменників, заборонених у Польщі й інших країнах соціалістичного табору.
Інтуїція не підвела п. Ґедройця — саме книжки Літературного інституту та чергові номери часопису «Культура» (виходив безперервно у 1947-2000 рр.) комуністи вважали загрозою для свого режиму.
Діяльність Літературного інституту заклала фундамент сучасних польсько-українських, а також польсько-білоруських і польсько-литовських відносин. Ще в 1950-х рр., коли багато хто не вірив у відродження незалежної Польщі, Єжи Ґедройць говорив про майбутню незалежну Україну. Саме йому належать слова: «Без вільної України немає вільної Польщі». На шпальтах своїх видань він розпочав важкі дискусії за участю польських та українських інтелектуалів, зокрема Богдана Осадчука, на тему польсько-українських відносин. Автори виставки звернули особливу увагу саме на видавничий доробок Літературного інституту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...