Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

Вітаємо чоловічий хор «Прометей» у Торонто

Автор:

|

Травень 11, 2017

|

Рубрика:

Вітаємо чоловічий хор «Прометей» у Торонто

Адміністративний комітет ансамблів Спілки української молоді (осередок Торонто) з великим задоволенням повідомляє, що чоловічий хор «Прометей» відновив свою діяльність.
Історія хору розпочалася восени 1948 року. Першим дириґентом став Зенон Гопко. 1949-го хор прийняв назву «Прометей».

Хор «Прометей», 1950 р.

1950 року число хористів зросло з 38 до 50. З 1954-го в різні часи хором керували талановиті музиканти та дириґенти, кожен із яких підносив хор на виший ступінь розвитку, розширював та ускладнював репертуар: Лев Туркевич, Юрій Головко, Степан Гумінілович, Василь Кардаш, Михайло Длябога, Остап Брездень, Михайло Чулков-Краченко й Олеся Коник.
«Прометей» тісно співпрацював із жіночим хором «Діброва» та духовим оркестром «Батурин». Так, 1972 року ці три колективи здійснили тріумфальне турне Європою.

Виступ у Кастель-Гандольфо перед палатою Папи Павла VI, 1972 р.

1988-го у Вашингтоні відбувся ґрандіозний концерт, присвячений 1000–літтю хрещення України. Разом виступили хори «Діброва» та «Прометей» із Торонто, хор «Прометей» із Філадельфії, американський симфонічний оркестр, відомі солісти та Павло Длябога, дириґент зі Швейцарії.

Аналогічний концерт відбувся також у Roy Thomson Hall у Торонто, але вже з торонтонським симфонічним оркестром

Вершиною слави став концерт, присвячений 175–й річниці від народження Тараса Шевченка, який відбувся 29 жовтня 1989-го в Roy Thomson Hall. У програмі брали участь зведений хор під назвою «Україна», до складу якого входили чотири хори: чоловічі «Прометей» із Філадельфії та Торонто, жіночий «Діброва» та The Metropolitan Choir of Philadelphia. До програми були залучені оперні співаки з Канади й Америки, а також дириґент Длябога.

Стаття в журналі Bravo Roy Thomson Hall/Massey Hall. Вересень-жовтень, 1989 р.

Шевченківський концерт у Roy Thomson Hall. 29 жовтня 1989 р.

Минали роки. На жаль, учасники хору один за одним відходили від хору, а молодь не цікавилася хоровим мистецтвом. Тому, відзначивши 60-ліття творчості, 2010-го хор «Прометей» призупинив свою діяльність.
Адміністративний комітет ансамблів продовжував піклуватися духовим оркестром «Батурин», жіночим хором «Діброва», ансамблем «Пролісок» і дитячим хором «Жайвір», але постійно шукав можливості відновити чоловічий хор.
І ця мить настала.
19 квітня ц. р. відбулася перша репетиція хору «Прометей», на яку прийшли восьмеро талановитих співаків. І є сподівання, що ще більше чоловіків долучиться до цієї важливої громадської справи.

Історична фотографія. Перші хористи 19 квітня ц. р.: Петро Стільмашенко, Вадим Яромчук, Мирослав Лазор, Любомир і Василь Луцишини, Михайло Лучків та Марко Заячківський. Позаду: дириґент хору Павло Фондера та голова ансамблевого комітету Наталка Попович

Дириґент хору Павло Фондера — музикант, вокаліст і хормейстер. Досвід: чоловіча хорова капела ім. Левка Ревуцького, камерний хор «Кредо», Київський муніципальний академічний театр опери та балету, Київський симфонічний оркестр і хор

Отже, з нетерпінням чекаємо на прем’єрний виступ «Прометея» і запрошуємо чоловіків приєднатися до хору.
Репетиції щосереди в 7-й год. вечора в Old Mill—York Roоm. Питання — за тел.: 416-885—0697.
Шановні колишні хористи, якщо ви маєте історичні матеріали про діяльність хору та світлини, просимо зголоситися.
Щасливої творчої дороги, хоре «Прометей».

Наталка Попович

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply