Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, May. 23, 2019

Він винайшов «амер’ячі» та заснував A&M Records

Автор:

|

Березень 30, 2017

|

Рубрика:

Він винайшов «амер’ячі» та заснував A&M Records

Герб Алперт — американський джазовий трубач, композитор, аранжувальник і керівник оркестру, більше відомий як співвласник однієї з найбільших і найуспішніших упродовж останніх 30 років компанії грамзапису A&M Records. За свою кар’єру записав 14 «платинових» і 15 «золотих» альбомів, отримав вісім нагород Grammy, 14 його альбомів стали платиновими, а 15 — золотими. Вільний від музики час Герб присвячує абстрактному живопису та скульптурі.
Він народився 31 березня 1935 р. у Лос-Анджелесі в еміґрантській родині, вихідців із старовинного українського міста Радомишль Житомирської області. Його дід Аврум Алперт, котрий займався торгівлею, помер у Радомишлі 1912-го у 96-річному віці. Діти Аврума з п’яти шлюбів еміґрували з Радомишля на початку ХХ ст. Батько Герба, також музикант-трубач, долучив сина до музики, що стала для нього спочатку мрією, а потім і справою життя. У восьмирічному віці Герберт уперше взяв у руки трубу, а закінчивши середню школу Fairfax High School, вирішив стати джазменом. Проте наступні два роки йому довелося служити в армії, де він грав у військовому оркестрі.
Демобілізувавшись, Алперт пробував свої сили як актор, але врешті вирішив стати музикантом. На початку 1950-х упродовж двох років грав у оркестрі USC Trojan Marching Band Університету Південної Каліфорнії. 1956-го озвучував фільми в Голівуді як сесійний музикант, наприклад фільм «Десять заповідей», у якому також грав епізодичну роль барабанщика на горі Синай, яка не вказана в титрах. 1962 року він з’явився у фільмі «Пан Гобс йде у відпустку», де грав роль музиканта в естрадному оркестрі та навіть зіграв соло.
У Голівуді 1957 року Герб познайомився з Лу Адлером. Вони почали разом складати пісні і за короткий час їх прийняли на роботу у фірмі Keen Records. Тут для головного артиста Сема Кука написали чотири гіти (в т. ч. відому Wonderful World) під колективним псевдонімом Барбара Кемпбелл. Роком пізніше Лу та Герб продюсували Baby Talk, перший гіт дуету Jan & Dean на Dore Records і Alley Oop у версії вокального квартету Dante & the Evergreens.
Не зважаючи на свої успіхи, Алперт продовжує мріяти про кар’єру виконавця. У березні 1962-го, коли альянсу з Адлером настав кінець, Герб і його продюсер Джері Мосс відкрили власний лейбл Carnival Records, їхнім офісом на початку був голівудський гараж Алперта. Влітку вони вигадали для своєї компанії назву A&M (від своїх прізвищ). Перебуваючи в Тіхуані (Мексика), йому пощастило почути мар’ячі під час бою биків, а в жовтні видати інструментальну п’єсу Сола Лейка The Lonely Bull, зі стилізованим мексиканським ритмом, звучанням оркестру мар’ячі і звуками кориди. На обкладинці, за вимогою Мосса, було внесено назву фіктивного оркестру Tijuana Brass. До грудня 1962 року сингл піднявся до шостого рядка в чартах, відкривши шлях до успіху як Алперту, так і A&M. Преса швидко дала назву новому жанру «амер’ячі».
До кінця 1963-го публіка хотіла почути виступи групи на концертах. На початку наступного року Алперт провів прослуховування і сформував чудовий оркестр Tijuana Brass. Упродовж наступних восьми років вони видали 12 альбомів, які стали «золотими». 13 їхніх синглів потрапило до Топ-100, у т. ч. A Taste Of Honey (7), Zorba The Greek (11), The Work Song (18), Mame (19) і This Guy’s in Love With You, яка у червні 1968 року цілий місяць трималася на вершині чартів. У Британії пісня була лише третьою, але тричі поверталася до Топ-100. 1966-го A Taste Of Honey була відзначена двома преміями Grammy як найкращий запис і найкращий неджазовий інструментал. Роком пізніше вони отримали ще одну премію за What Now My Love. За 1966 року було продано близько 13 млн грамплатівок.
Наприкінці 1969-го Алперт був вимушений відмовитися від гастролей, щоб більше приділяти уваги A&M. Упродовж 1960-х рр. фірма з успіхом наповнювала ринок латино-мексиканськими ритмами, у вересні 1966-го за 1 млн USD купила колись побудовану Чарлі Чапліном студію CBS на Сансет-бульварі. З кінця того ж десятиліття стався прорив на рок-ринок США зі звукозаписами рок-групи Procol Harum, Carpenters, Пітера Фремптона, Джо Кокера, Кета Стівенса, а пізніше Styx, Police і Supertramp.
1979 року Алперт після довгої перерви записав пісню Rise Енді Армера та свого племінника Ренді Бадазза. Джилл Фелпс, продюсер популярного телесеріалу General Hospital, вирішила пустити Rise в одному з найдраматичніших епізодів фільму, що значною мірою збільшило його популярність. У жовтні 1979-го пісня на два тижні очолила американські чарти, а однойменний альбом став шостим. Пізніше Rise принесла Алперту ще одну Grammy за «найкращий поп-інструментал».
На початку 1987-го про Алперта заговорили знову, а саме після того коли виконав соло на трубі у пісні UB 40 Rat in The Kitchen, і в лютому того ж року видав «золотий альбом» Keep Your Eyes On Me. Його пропагували популярні танцювальні продюсери Джимі Джем i Террі Льюіс. Заголовний номер став гітом у Великій Британії (19), а Diamonds, із другим вокалом Джанет Джексон, п’ятим у США. У вересні третя пісня із альбому, Making Love in The Rain, досягла 35-го рядка. Того ж року було відзначено 25-літній ювілей компанії A&M, і досі незалежної та процвітаючої.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...