Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Dec. 10, 2018

В українських початкових школах діятимуть нові правила оцінювання

Автор:

|

Вересень 01, 2016

|

Рубрика:

В українських початкових школах діятимуть нові правила оцінювання
Перший раз у перший клас

Перший раз у перший клас

В українських школах із початку нового навчального року почнуть застосовувати нові вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів. Про це повідомив прес-відділ Міністерства освіти та науки України. «Відтепер оцінювання — це конфіденційна інформація, яка стосується лише вчителя, дитини й її батьків, тобто навчальні досягнення учнів не мають озвучуватися на батьківських зборах чи вивішуватися публічно у вигляді різноманітних рейтинґів», — ідеться в повідомленні.
При письмі не буде оцінюватися його каліграфічність — буде тільки вимога до охайності та розбірливості літер. Також учням не будуть знижувати оцінки за «неправильний» відступ кількості клітинок і рядків. Із переліку вимог вилучено щомісячну оцінку за ведення зошитів.
Домашні завдання не повинні задавати на вихідні, святкові дні й канікули. Обсяг таких завдань обмежили. Так, у перших класах їх не повинно бути зовсім, у другому класі — не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хвилин, в третьому класі — за 1 годину 10 хвилин, а в четвертому — за 1 годину 30 хвилин.
Нагадується, що оцінювання в першому класі немає, а другий клас також може не оцінюватися за рішенням педагогічної ради школи. З інформатики, музики, малювання, основ здоров’я, фізкультури та трудового навчання учні балів не отримують.
Аби понизити психологічну напругу у першокласників, до формування навичок письма рекомендується користуватися простим олівцем. На розсуд учителя допускається виправлення або гумкою, або закресленням. Час переходу на кулькову ручку визначає сам учитель, індивідуально для кожної дитини.
Педагогам також не рекомендують користуватися червоною ручкою при перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді. Колір ручки для виставлення оцінок у зошитах і щоденниках учитель може вибрати сам.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...