Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 17, 2019

Українські виставки у Нью-Йорку

Автор:

|

Вересень 01, 2016

|

Рубрика:

Українські виставки у Нью-Йорку

Український музей

Український музей у Нью-Йорку відзначив півстолітній ювілей Незалежності України двома виставками — з України: «У металі, на папері. Монети, банкноти та поштові марки незалежної України, 1991-2016» та з Канади: «Гроші, суверенність і влада. Паперові гроші революційної України, 1917-1920».
Експозицію першої виставки творять 212 із 700 монет, введених в обіг Національним банком України з 10 липня 1996-го до 24 серпня 2016 року. 24 з п’ятдесяти банкнот, які перебували в обігу з вересня 1996-го і дотепер, а також 50 предметів поштової продукції. Останні репрезентують 1,5 тис. знаків поштової оплати, випущених «Укрпоштою» з березня 1992-го до вересня ц. р.
Відбір пам’яток та експозиційні прийоми підпорядковані головній меті виставки — відобразити тисячолітню історію України, від раннього періоду Київської Руси до сьогодні — її духовний і культурний спадок, визначні діяння та здобутки українців у світі. Водночас автори виставки прагнуть показати стрімку еволюцію національної свідомості та кристалізацію історичної пам’яті сучасного українського суспільства, а також найважливіші етапи державного становлення України.
Експозицію другої виставки складають випущені впродовж 1917-1920 рр. різними українськими урядами, 25 зразків паперових грошей у цій виставці містять гривні, карбованці, купони і рублі, більшість із них показуючи лицьовий і зворотний боки. Кілька поштових марок із цього періоду також є на виставці.
Українська революція 1917-1920 рр. характеризувалася виникненням і провалом багатьох урядів: кожен ідеологічно інший, але всі — короткотривалі. Ці різні уряди випускали свою власну валюту, анґажуючи талановитих мистців до роботи над грішми, котрі з черги посилалися на специфічні зображення і дизайн залежно від політичного характеру кожного уряду — популістського, консервативного, чи республіканського. Проте ці зображення неминуче переступали ідеологічні межі, вказуючи на відданість ідеї Незалежності як природний і логічний вияв суверенної волі народу. Обидві виставки експонуватимуться в Українському музеї до 27 листопада ц. р.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...