Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Українська література — модна в Польщі

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Українська література — модна в Польщі

Сучасна українська література переживає бум у Польщі. Близько 20 письменників з України має змогу приїжджати в Краків, долучатися до суспільного, літературного життя, розповів Роберт Пясковський, директор програм Краківської студії фестивалів. За його словами, важливо відкрити місто для письменників, аби вони могли трохи пожити тут, відчути себе в місті та свою літературу в ньому.

«Тому українська література — популярна в Польщі. У Кракові є мода на українську літературу. Це – виразна тенденція. Близько 20 письменників з України має змогу приїхати в Краків, зустрічатися, працювати там», — каже п. Пясковський. Він зауважив що Краків, як і кожне європейське місто, має проблему із читанням. Зокрема, через витіснення літератури новинами медіа. «Це — проблема, яка стосується, напевно, усіх країн. Та водночас, Краків відзначає те, що люди виявляють тут своє ставлення до книги, ходять на зустрічі з письменниками, зі задоволенням приймають інші сучасні модифікації читання — кіберчитання, комікси тощо», — переконує Роберт Пясковський.
Також він зазначив, що його вельми зацікавила низка програм, які впроваджують у Львові. «Я захоплений програмами для дітей, що є у Львові й скеровані на розвиток молодого читача. У цьому напрямку треба йти перш за все, виховувати й формувати читача. З іншого боку, дуже важливим є зв’язок літератури та бізнесу, творчої праці й економіки, літературний туризм, типографія та проектування книги, цифрова книга. За всім цим — майбутнє», — сказав польський експерт.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...